Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tur bisikletine yol bisikleti lastiği

Konu, 'Tekerlekler' kısmında soner kulak tarafından paylaşıldı.

1. soner kulak

soner kulak Forum Demirbaşı

Seviye:
    tur bisikletimin şu an üzerinde olan 700*37 lik lastiklerini 700*25 yol bisikleti lastiği ile değiştirmek istiyorum.hafif arazi ve asfalt ağırlıklı sürüyorum.bu durumun bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar tevsiye edermisiniz

Tolga Ayla bunu beğendi.
  2. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    İnce teklerde kalitesine göre arazi şartlarına epey dayanıklı oluyor. Sizin düşündüğünüz olayı bende denemiştim.

Denemiştim diyorum sonra tekrar orjinal lastikleri geri taktım. Çünkü daha ince tekerle tur bisikletinde dengede kalmak biraz zor oluyor. Buna ben alışabilirim diyorsanız düz yolda akışkanlık haliyle artıyor tabi.

Bol şans..

soner kulak bunu beğendi.
  3. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=72059

Ben jantlarla beraber değiştirdim.
    Bu konu tamamen nasıl yolda kullandığına bağlı.

Eğer yol düzgünse, 25C lastik kullan derim. Ağırlık farkı çok fazla lastikler arasında.
    (37C Hutchinson'larım 700GR civarı geliyor. 25C ise 250gr. İç lastikler de daha küçük, daha hafif)
    Fakat uzun tura gidiyorsan, yolların durumunu bilmiyorsan gerek yok. Bagaj vs. yüklenince işkence olacak sana. Ek olarak jantlarına zarar verme olasılığın da artacak.

4. serhan kar

serhan kar Yeni Üye

Seviye:
    ben de yol lastiği takıp denizli ısparta yoluna çıktım fakat bagajlarla birlikte denge iyice kaçtı. emniyet şeridindeki mıcırlar büyük sıkıntı oldu. hele şehir içinde bir göl gezisi yapalım dedik ki sorma gitsin..vahşi atları görememe neden oldu:/ (teknik meselelerden çok fazla anlamıyorum sadece yaşadıklarımla faydalı olmak istedim..)

5. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    700x32 sizin istediğiniz tanıma tam uygun ama zor bulunan bir lastik...

700x28 bunun biraz daha zorlanmışı oluyor..

700x25 ise arazide sizi yarı yolda bırakır...

Hele bir de heybe vs. ile tur yapıyorsanız, işiniz iyice zorlaşır...

soner kulak ve hız bunu beğendi.
  6. soner kulak

Seviye:
    aslında 700*28 ile 700*25 arasında gidip geliyordum.dünkü yorumlardan sonra aktif pedaldan 700*28 yol lastik almaya gittim.giderken yol bisikletime bindim ve hafif ıslak zeminde teker kaydı az kaldı trafiğin ortasında asfalta çakılacaktım.dolayısyla mağazaya girdim ancak lastiği almaktan vazgeçtim.çünkü daha çok dağlarda (buralarda dağlarda bile asfalt var) geziyoruz ve bol bol çıkp iniyoruz ara sıra hafif araziye giriyoruz.süratla inerken tekerin kaydığını düşünemiyorum bile .o yüzden ya 700*32 -35lik hafif bir lastik alacağım ki böyle bir lasyik bulmak çok zor olanlar ya ağır yada dayanıksız.yada mevcut lastiklerimle bir süre daha eziyet çakaceğim

7. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Bence de bu en güzel seçim olur.. :in: Hatta aslında bana sorarsanız 37'den düşmeye çok da gerek yok, o kadar büyük bir hız avantajı getirmeyecek ama arazide (veya bozuk asfaltta) hem kontrolü zor olacak hem de yavaşlatacak.

Bu arada hangi dağlarda geziyorsunuz? Ben de İzmit'in dağlarını az gezmedim, özellikle Yuvacık barajı etrafı.. Hala da arada sırada geliyorum

8. ali tekintüre

ali tekintüre Kıdemli Üye

Seviye:
    Hiç değiştirme rahatın kaçar.yolların halini biliyorsun,diğerlerini saymayacağım.mademki tur kullanıyorsun o ölçüyle tadını çıkar..

9. soner kulak

Seviye:
    kocaelide yuvacık taraflarının tamamını gezdik diyebilirim-bahçecik-gölcük-karamürsel tarafları(arka kısımları birbirine bağlı dağlık ve ormanlık arazi) çenedağı,kandıra,eşme ve tabiiki kartepe ve daha keşfedilecek pek çok yer http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=45381 linkini göz atarsanız hem gezilerimizin resimlerini görebilir hem tur duyurularını okuyabilirsiniz ve eğer kocaeliye gelirseniz beraber turlayabiliriz

Burçak Erbil bunu beğendi.
  10. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Tabii ki, çok isterim. Link için teşekkürler, turları oradan takip ediyorum artık. Müsait olduğum zamanlarda size katılmaya çalışacağım ;)