Tur bisikletine binmek için çok mu kiloluyum?

Tepki
2
Merhaba arkadaşlar sorudaki gibi bisiklete binmek için çokmu kiloluyum ? 17 yaşındayım 1.87 boyum var ve 120 kiloyum zayıflamam için ve spor amaçlı bisiklet önerdiler bana,bende size soruyorum tecrübelerinizden yararlanarak çokmu kiloluyum binmek icin yoksa binebilirmiyim?

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU
Scudo

bayramtok

Aktif Üye
Tepki
135
Merhaba,
Genel olarak bir çok kişi kilo problemi yaşıyor. Hali ile diyet ve egzersiz öneriliyor. Her iki öneri de uzman kontrolünde yapılmalıdır. Ancak, acizane olarak diyebilirim ki, (Bisikletin kaç kiloya kadar taşıma sınırı var onu bilmiyorum.) ama kilolu insanlarda yürüyüş ve koşu esnasıda özellikle alt vucutta oluşan ağrı ve sızılar (kaval kemiği, baldır, kalça ve bel )bisiklet kullanırken yaşanmıyor. Bu durumu tecrübe etmiş birisi olarak bu yorumu yapıyorum. Genel geçer bir bilgi olup olmadığını bilmiyorum. Sonuç olarak eğer bisikletin dayanıklılık açısından bir mahsuru yoksa kesinlikle kilo vermek için bisiklet kullanmak hem eğlenceli hem de oldukça yararlı bir egzersiz olacaktır sizin için. Kilo verme yolculuğunuzdaki gelişmeleri burada, forumdaki arkadaşlarla paylaşmanız bir çoğumuz için yararlı olacaktır. İyi günler.

Tepki
2
Bilgi için teşekkur ediyorum. Tabikide gelişmeleri burada paylaşırım teşekkurler tekrar.

Gürhan

Üye
Tepki
4
1 sene önce ılk bısıkletımı ( whisle 1162d ) 117 kıloyken almıştım. Kilon ıle ılgılı yaşıyıcagın sorunları ben sana soylıyım rampalarda cok zorlanıcaksın , cıkarken zorladıgı gıbı senle aynı bısıklete sahıp bırıyle beraber rampa ınmeye baslasan bıle sen gerıde kalıcaksın ( pedal cevırerek bıle sedona 751 full deorelı kuzenıme zor yetısıyordum) . Bunun dısında bence kendı tecrubelerıme dayanarak bır sıkını yaşıyıcagını sanmam.

Tepki
2
gürhan bilgi için teşekkur ederim. :) ben zaten spor amaçlı spor salonları yazın çok sıcak oluyor en azından zevkli bişiler olsun diye uraşıyorum yaşadığım semtlerde zati yokuş filan yok benim

Gürhan

Üye
Tepki
4
kılonun ne buyuk sıkıntı oldugunu bende ıyı bılıyorum suan yol bısıkletı almaya calısıyorum 15 kılo verdıgım ıcın hedıye alıcam kendıme ama hala korkuyorum 102 kılo ve yol bısıkletı acaba sorun cıkarmı dıye hep bır tereddut var aklımda az once senın konunu gorunce de dedım bır arastırma yapım cannondalenın sıtesıne gıdıp dokumanları ınceledım ve yol bısıkletı ıcın surucu 126kg + sırt cantası 3 kılo toplamda 129 kılo sınır varmış bunu ogrendım dag bısıkletlerı ıcın ıse 136 surucu agırlıgı + 3 kılo sırt cantası 139 kılo ust sınır oldugu yazıyor tabıkı cannondale kadroların kalıtası malum aynı degerler baska kadrolarda nasıldır bılmıyorum. neyse sımdıden bısıkletın hayırlı olsun :)

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Kilonuz aşırı değil bisiklet için,tabi ultra hafif 900 gramlık kadrolar,hafif jant setleri vb şeyler kullanmayacaksanız.

tunckuyel

Daimi Üye
Tepki
83
Merhaba, başka bir açıdan konuya yaklaşmak istiyorum, sanırım önemli bir konu çünkü...

Benim bir arkadaşım aynı kilo değerlerinde idi. Ayağı takılıp düşse bile bir yerleri kırılıyordu. Doktoru 120 kiloyla kemiğin kırılmasının normal olduğunu söylüyordu...Neyse bu genel bir durum mu bilmiyorum. Kolunun üstüne düştüğünde yada bu tarz bir düşüş yaşadığında daha önce bir tarafların hiç kırılmadıysa o zaman senin benim arkadaşımdan daha sağlam kemiklerin vardır ve bu durum genel değildir. Ama sende de düşmek konusunda aynı tür bir sonuç oluyorsa bence önce kendini kondüsyon bisikleti ile hafifletmelisin ki bir yerlerini kırma.. Tabi kırılan kemik düzgün kaynadığında daha sağlam oluyor ama alçıda kaldığı zaman içerisinde hareket kabiliyetin azalacağından zayıflayamayacaksın hatta kilo alacaksın... Bu yazdıklarımla sinirini bozmak istemiyorum sadece kafanın bir köşesinde dursunlar... Heves kaçırıp kalp kırdıysam affola...

Tepki
2
yok çok düstüm hiç kırık filan olmadı ezilme bile yok çok iri kemiklerim var ve etim çok sıkı goren kimse 120 kilo filan demiyor zati 100 filan diyorlar boyda uzun biraz o konuda sorunum yok ama yaklaşım ilginç ve bilinmesi gereken bişi teşekkurler tekrar

tunckuyel

Daimi Üye
Tepki
83
sevindim kardeşim. heves kıran olmak en istemediğim şeydi yazarken. sildim sildim tekrar yazdım...

egecay

Daimi Üye
Tepki
151
dostum şuan 100 kiloyum ve dağ bisikleti kullanıyorum 5 senelik bir eskrim geçmişim olduğundan bacak kaslarım gelişmiş durumda ancak eskrimi bıraktıktan sonra acayip kilo aldım ancak bu kiloda olmama rağmen bisiklette hiç zorlanmıyorum . Bayırlarda antremanlarımdan sonra oradada zorlanmamaya başladım benim hedefim yarışlara girmek bunun için çalışıyorum ve şuan hızla kilo vermemi bisiklete borçluyum :)

• Beğen
Tepkiler: zor bisikletçi

aertan

Daimi Üye
Tepki
140
İsim
ali ertan noyan
Bisiklet
Ghost
kendimden örnek vereyim,
nisan 10 da bisikletimi aldım.
176 cm 110 kg idim. benim gördüğüm max kilom bu.
tam 3 ay düzenli bindim 1000 km yaklaşık, ve daha çok yiyerek 103 kg ye düştüm.
sonra 3 hafta yurt dışı tatili 107 kg olarak döndüm.
eğer düzenli binebilirsem 100 un altına inecegime inanıyorum.
hedefim 80 (ki askerden bile 83 kg gelmiştim, hep şişman bi insanım).
eğer 80 olabilirsem kendime yol bisikleti alacağım. 75 olursam :) motor.
ama yapması en kolay spor bisiklet benim icin, kos desen ne bilegim ne dizim ne belim müsade eder.
çok doğru bir alet bence bisiklet.

aslan bora

Üye
Tepki
12
Ben 155 kilo le başladım 3 yıldır biniyorum şu an 130 kg.a kadar indim. sizin kilonuz bana göre çok daha iyi, bir sorun yaşamamanız gerekiyor. bu arada yaşımın da 51 olduğunu belirteyim.. 3 yıldır da salcano astro kullanıyorum, sadece fren pabuçlarını değiştirdim geçenlerde bir de bu günlerde orta göbekten ses gelmeye başladı o değiişecek her halde..

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
şu an ki kilonuzda spor olarak bisiklete binip iyi bir de beslenme planı uygulasanız kilolarınızdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Bisiklet hayattır, nereden tutsan fayda. :)

Olur da 75 olabilirseniz motor aldığınız ay içinde çok rahat 80 in üzerine çıkacaksınız :) Aynı sorunlar aynı kısır döngü, motor dan bekleyelim kendi işimizi kendimiz görelim pedal çevirmek sağlıktır.

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
çok ağırsanız 32 telli değil de 36 telli bir jant seti , ne bileyim, kron, carraro değil de trek, marin, giant gibi bir markadan bisiklet seçersiniz olur biter.

geçen gün kullandığım yol bisikletinin jantında 80 kilo gibi bir kullanıcı ağırlığı olduğunu öğrendim ve çok şaşırdım.

önerim, uzn turlar için üretilen sağlam tur bisikletlerine bakmanız.

örneğin;

(link)

örneğin;
(link)

yukarıdaki gibi bir tur bisikleti alıp, çift suluk kullanarak ve yol boyunca açlığınızı kuru yemiş, kuru kayısı, üzüm, incir gibi şeylerle geçiştirerek kısa turlara çıktığınızda ( kadıköy - ağva ya da kadıköy - mudanya...vb) inanılmaz kilo vermenin yanı sıra herkesten çok daha geç yorulacaksınız.

örneğin ben 100km üzeri sürüşlerde halsiz düşüyorum çünkü vücut yakacak bir şey bulamıyor, enerji depolarım yetersiz.

ama kilolu biri saldım bayıra mevlam çayıra dediği vakit, ona destek çıkacak davasa yağ depolarına sahiptir.

kalp ritmini fitness düzeyinde tutar, aşırı hızlanmalar, anlık atraksiyonlar ile kendini yormazsa, kanımca normal bir turcuya oranla 2 katı mesafe kat edebilir.

tabi bisikleti aldığı ilk günden itibaren değil, ilk 3 ayı devirdikten ve vücudunu bu spora alıştırdıktan sonra...

• Beğen
Tepkiler: zor bisikletçi

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
466
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
uzun suredir arastirmis oldugum ve cogu kişininde bana önerdiği carraro sportive 227 model bisikleti bugün accell bisiklette incelemek ve fiyat arastirmalari icin gittim. dukkanda birtane 2015 model 227 gördüm ve direk konuya girdim. diyalog aynen şöyle gelisti;
+merhabalar, ben bu tur bisikletlerinden satin almak istiyorum ama siz daha iyi bilirsiniz bu 227 modelleri nasildir. saglamlik acisindan olsun kalite acisindan olsun
-kardesim sen napicaksin bu bisikleti hiz mi yapicaksin (hafif sakayla soyluyor tabi) hem bunlar seni tasimaz max 85 kilo tasir bu gel sana ben dag bisikleti vereyim bitane
dedi ve mtb lere bakmaya basladik. ilk once ghost marka bi mtb gosterdi. ozelliklerinide saydida saydi. bu 30 viteslidir. gobekleri saglam markalidir seni anca bu taşır.
fiyati nekadar dedim 2800 kusur bi rakam soyledi. cok fazla oldugunu soyledim ondan sonra bana carraro 710 modelini gösterdi onunda 1800tl oldugunu 9 taksit yapabilecegini soyledi. pazarlik indirm fln sordum mümkün degil dedi. acikcasi cokda ilgilenmedi.
simdi sizlere soruyorum abilerim kardeslerim benim kilom 124 boyum 176 sizce bana ne tur bir bisiklet uygun olur .
daga taşa cikmam. sehir icinde kullanırım. arasira kaldirimdan inip cikarim sadece benide bu endiselendiriyor zaten.

jontymcleod

Aktif Üye
Tepki
147
İsim
YB
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her turlu tur bisikleti olur hocam, adamin elinde mtb kaldiysa satmak icin yapmistir.

• Beğen
Tepkiler: oguz169

Abimobi

Üye
Tepki
2
İsim
N.Sercan
Bisiklet
Merida
115 kg biri olarak Merida Crossway 300 kullanıyorum Nisan ayından beri, hiç problem yaşamadım. Kilo konusu katlanır biaikletlerde biraz problem olabiliyor sanırım, sanmıyorum tur bisikletiyle problem yaşayacağını ben.

• Beğen
Tepkiler: oguz169