Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tur bisikletinden Yol bisikletine terfi

Konu, 'Diğer Markalar' kısmında sulyum tarafından paylaşıldı.

1. sulyum

sulyum Yeni Üye

Seviye:
    Değerli dostlar trek fx 7.4 tur bisikletinden sonra fuji sportif 1.1 disk yol bisikletine geçmiş bulunmaktayım. yol bisikleti ile bugün 35 km yol kat ettim. Yol bisikletine geçmekte yaşadığım endişelerin çok yersiz olduğunu anladım. Bu sporda çok acemi sayılır. Eylül ayında bisiklet kullanmaya başladım. Trek fx 7.4 gerçekten güzel bir bisiklet. kullandığım sürede çok memnundum. Ama bisiklet sporunu sevdikten sonra insan dahada ötesini arzuluyor. Yol bisikletine teşvik eden Güngörler bisikletten Burak beye ve Vahit beye buradan teşekkür ediyorum. Bisiklet sever dostlardan yol bisikletine geçmek isteyenlerin tereddüt etmelerine gerçekten gerek yokmuş.

Roux bunu beğendi.
  2. Roux

Roux Cyclocross Lobisi Onursal Başkanı

Adı:
    Taha KK
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hayırlı olsun. Her hibrit bisikletcinin sonu aynı. kış sonunda ben de eğer paramı denkleştirebilirsem bi yol bisikleti düşünüyorum :rolleyes:

3. x-rayted

x-rayted Bisikletkolik

Adı:
    Cenk K.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    +1

Ben parayı denkleştirdim de kiloyu denkleştiremedim :) Mart sonuna kadar 90 kiloya (veya altına ...wuhuuuu :D) inersem (şu an 101) kesin yol bisikleti alacağım.
    Yoksa 13.7 kiloluk hibrid crosswaye devam

4. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    citybayk citybayk tır ve yeri doldurulamaz biriciktir.

5. Roux

Roux Cyclocross Lobisi Onursal Başkanı

Adı:
    Taha KK
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Öylesi doğru hocam, günlük rutin yolları yol bisikletiyle gitmek pek mümkün gözükmüyor. Ama grup turlarında o yol bisikletleri yandan uçarken de içiniz gitmiyor mu azıcık da olsa:)

6. Anıl Küçükgöksel

Anıl Küçükgöksel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Uzun turlar yapmıyorsanız bence tur bisikleti saçmalığın daniskası! Mtb bile daha seri, aktif bir bisiklet benim gözümde. Tur bisikletinde kocaman bir kadro ve ağırlığıda beraberinde geliyor. Kısa turlarda bence gereksiz. Bu benim görüşüm.

7. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Öyle değil işte dostum. Hibrit bisiklet üzerine manifesto yazımda fitnes bisikletin şehir için yaratılmış bir bisiklet olduğuna değinmiştim. Tabi tur bisikletine yaklaşımın kısa turlar ufuğunu geçemiyorsa hibriti saçmalık olarak değerlendirmen anlayışla karşılanabilir. Peki günlük işe gidip gelen bir kişi için nasıl bir bisiklet seçilmeli. Bisikletin fonksiyonluğu bakımından ilk akla gelen model hangisi olabilir. Bisikletle hem tura çıkıp hemde ardından pazarda alışveriş yapacaksan hangi bisikleti kullanmalısın. Tüm bu cevapların bizi dönüp dolaşıp getirdiği nokta citybayk tır.

8. Anıl Küçükgöksel

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Mehmet abi o zaman sana uygun olan o diyelim. Ben kampüse çıkarken yaklaşık 2 kilometrelik %10 eğimli bir rampa tırmanıyorum. Bunu dediğiniz bisikletle terlemeden yapmak mümkün müdür? Benim genel görüşüm en ideal bisikletin MTB olduğudur. Ancak baştada dediğim gibi, kullanım alanı herşeyi değiştiriyor.

9. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    48*36*26 crank ile 11*34 lü bir ruble ile aya bile çıkabilirsin. Arşimet böyle diyor.

10. Anıl Küçükgöksel

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arşimet okulda derse ter içinde girer 15 kg'lık bisikletle. Ama Anıl terlemeden okuluna gider ve dersine girer :)