Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tur bisikletinde yükseltme

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında abdurrahman keleş tarafından paylaşıldı.

1. abdurrahman keleş

abdurrahman keleş Aktif Üye

Seviye:
    (sayın yöneticiler forumun içinde bu ve bunun gibi kaç tane soru sorduysam cevap alamadım bu hafta ürünleri almam lazım lütfen konuyu silmeyin ve eğer sorum hakkında bilginiz varsa lütfen üşenmeden cevap yazın)
    iyi günler arkadaşlar. elimde Trek 7.2 FX (şampanya) - BisikletForum linkteki bisiklet var fakat bu sene başında büyük bir kaza atlattım.(düz yolda giderken takla attım) ve gözüm gibi baktığım bisikletim harap hale döndü bende o vakit bu vakit el sürmedim bisiklete ama artık bazı parçaları değiştirip yola devam etmem gerekiyor.

öncelikle değişeceğim parçalar
    jant seti dolayısıyla tekerlerde
    fren bacakları
    arka aktarıcı

bisiklet şu an fabrikadan çıktığı gibi yani üzerindeki parçalar şu linkteki gibi 2011 7.2 FX - Bike Archive - Trek Bicycle

alacağım parçalar ise şunlar:
    jant :Shimano 2015 WH-R501-30mm Yol Jant seti

fren bacakları: Avid Single Digit-Sl Fren Ayakları Takım Silver

arka aktarıcı: Shımano Deore RD-M593 Arka Aktarıcı

soracağım soru şu ki ruble
    Shimano HG40 11-32, 8'li bu ruble alacağım jant setine uyarmı?
    arka aktarıcı yine bu 8li rubleye uyarmı?
    fren bacakları bisiklete uyarmı(boy, vida yerleri vs.)?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

2. Ahmet Faruk Eğit

Ahmet Faruk Eğit Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Jant seti seçiminizi bence bir daha gözden geçirin. Seçtiğiniz model yol bisikletine uygun, haliyle tur bisikleti mantığında yük taşımak var ve yüke gelmez. Ayrıca göbek genişliği sanırım uygun değil bisikletinize

3. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun diyerek başlıyorum
    Jant seti konusunda Ahmet'in de dediği gibi tur bisikletinde yol jantı ileriye dönük bir harcama sayılmaz aksine bisikleti kısıtlıyor, ayrıca arka göbek tur/mtb göbeklerine göre 5mm kadar daha dar, kadro kasıntı yaşıyor. İyi kötü yük taşıma becerisi olan 32 telli jant setlerini öneririm

Fren bacakları problem çıkartmaz
    Arka vites için 10lu vites 8li rublede büyük ihtimalle uyumsuzluk çıkartır

Yurtdışından sipariş imkanın varsa çok uygun fiyata tur jant setleri satılıyor
    ATB wheel set 28"/700C Xtreme Sari T-19R / Shimano Deore LX 670 offers at the cycling shop ROSE Bikes

Ahmet Faruk Eğit bunu beğendi.
  4. abdurrahman keleş

abdurrahman keleş Aktif Üye

Seviye:
    aslında bisikleti tur amaçlı değil şehir içi ulaşım amaçlı kullanıyorum 70 kg ben artık 10kgda eşyalarım olsa 15kg bisiklet yani max 100kg olacak. bu durumda yol bisikleti jantı iş görürse bir daha yurt dışına bulaşmayayım diyorum.birde jantlardaki sıkıntı çok büyük değil yani üzerindeki yantlarda büyük ihtimalle bi akord ayarı yapılsa düzelecek küçüklükte. ama aklımda hep o ince yol tekerleri var sizce üzerindeki janta akord ayarı yaptırsam düzelttirsem buna en küçük kaçlık lastik takabilirim. internette aradım ama bir bilgi bulamadım.

bu arada yurt dışından alma ihtimalim varda hiç o kadar yüksek meblağda almadım. gümrükte ne tür sıkıntılar çıkıyor?

5. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @abdurrahman keleş

Mevcut jantlarınızın durumu fena değilse masraf yapmaya değmeyecektir.
    Şu haliyle 700x28c lastik takılabilir gibi duruyor. Eğer Continental Gatorskin gibi bir lastik alıp takarsanız patlak sorunu ile de uğraşmadan keyifle kullanırsınız.