Tur bisikletime düz maşa tavsiyesi

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
Merhaba arkadaşlar sedona 345 şehir tur bisikletimin amörtisörlü maşasını düz maşa ile değiştirmek istiyorum, tavsiye edeceğiniz maşa olabilir mi? Fıtık ameliyatı olduğumdan bisikletimi hafifletmek istiyorum. Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: mersault
Scudo

Cosmic camel

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Diğer
Öncelikle geçmiş olsun hocam. Eğer söylediğiniz şeyi ben deneyecek olsaydım nashbar rigit maşa denerdim çünkü amortisörlü bisikletlerin maşaları uzun olduğu için uzun bir rigit maşayla değiştirmek daha uygun olur diye düşünüyorum. Ayrıca nashbar maşaya 26 28 29 lastikler takılabilir üstelik hem disk fren hem de v frenle uyumlu. İnternette sizinle aynı fikirde olup nashbar maşayı seçen bir sürü kişinin bisikletlerinin fotoğrafları mevcut

(link)

Belki başka sitelerden daha ucuza da bulunabilir.

• Beğen
Tepkiler: Cem Tunç

ÖnerERKUT

Aktif Üye
Tepki
276
İsim
Öner ERKUT
Bisiklet
Trek
Rst rf-M6 düz maşayı deneyebilirsin kendim ghost panamao x5 de kullanmıştım. 800 gram ağırlığı var, hem v fren hem de disk uyumlu, ön portbagaj uyumu da mevcut.

• Beğen

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Süspansiyonlu maşadan rigid maşaya geçerken,maşanızın hareket mesafesine uygun(63mm,80 mm,100 mm ...vb. olabilir),(link)(Süspansiyon düzeltmeli rigid maşa)kullanmanız gerekir.Aksi halde bisikletinizin açıları değişir.
Bunun için önce maşanızın "(link)" mesafesini yani "Total fork length" denilen(maşa mili ile taç kısmı arasındaki) mesafeyi ölçmeniz ve o mesafeye uygun ölçüye sahip bir rigid maşa almanız gerekir.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
(link)

Ben bundan aldım Merida Crossway 100'e, memnunum.

Bu V frêne gare olanı, disk frene gare de var.

Disk frene göre de var...

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
Benim lastikler 28 inç .

ÖnerERKUT

Aktif Üye
Tepki
276
İsim
Öner ERKUT
Bisiklet
Trek
@Cem Tunç aynı maşanın (link) modeli var 28" uyumlu. Yazdığım modele link ekledim bakabilirsin.

• Beğen

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Yurtdışı'ndan getirtebilme imkanınız varsa,bisikletinizin açılarını bozmadan kullanabileceğiniz, rigid alu maşalardan biri de (link) rigid maşa.Kolay gelsin.
Not:Axle-crown mesafesi 46.5 cm olan bu maşa,sizin RST Neon RL maşanızın aynı mesafesi ile de tam uyumlu sanırım.(link) bir link daha ekliyorum.

MossoM

Daimi Üye
Tepki
462
İsim
Cihan D.
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar Bisikletimin amortisörlü maşasından ses geliyor sürüş zevkim kalmadı. Düz maşa takarak sorunu çözmek istiyorum. Bu işin yolu yordamı nedir bilen varmı aramızda?

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
tur bisikletimdeki epicon maşadan sıkılıp bir anlık gazla rst 26 inç düz maşa sipariş ettim, daha önce amortisörlü maşadan düze geçenler olmuştur eminim, tecrübeleri duymak isterim.

Tepki
0
İsim
osman yazgac
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar ben btwin rr 340 bisikletimi tur bisikletine çevirdim ama Tek eksiğim maşa ve ben de rigit bir maşa ariyorum ama rst model maşaların da fiyatları çok yüksek piyasada bulunan maşalar ise vidalı şaft uyumlu vidalı şaft maşayı bisikletime bir aparat yardımıyla yakabilir miyim ?? Ya da elinde 26 inch v fren uyumlu vidasız şaft maşası olan bana satmak isterse uygun fiyattan değerlendirebilirim

denizt

Üye
Tepki
559
İsim
deniz
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@osmanabadliş (link) belki işinizi görür ama yine de satıcıya şaft ölçüleri kalın mı yoksa eski tip ince pasolulardan mı diye sorun. Pasolu eski tip şaft boruları yeni tip kalın boyunlu kadrolarla uyumlu değil. Herhangi bir dönüştürücü aparatı da satılmıyor.

Tepki
17
İsim
hasan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
arkadaşlar yazılanları okudum. Fakat bahsettiğiniz dikkat edilmesi gereken noktaları bilmediğim için gerekli araştırmayıda yapamıyorum. Bende düz maşaya geçmek istiyorum. Bilgili arkadaşlardan yardım istiyorum. Benim maşa suntour nex 4110 v fren uyumlu. Açıların bozulmadan değişebilmem için hangi rigid maşaya bakmalıyım.

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
açı farklılığı mutlaka oluyor, yukarıda yazdığım gibi bir kaç ay önce havalı maşadan düz maşaya geçtim, başta bisiklet çok öne eğilmiş gibi hissettim ama gidon yükseltici vs. ile orta yolu bulup geri kalan farka da kendimi alıştırdım, geçen hafta yaptığım 120km'lik sürüşte hiç rahatsızlık çekmedim. açıkçası bisikletimin yeni halini çok daha fazla seviyorum şu an.

• Beğen
Tepkiler: bisikletlimüh
Tepki
17
İsim
hasan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur