Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tur Bisikleti Önerisi

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Can Öktem tarafından paylaşıldı.

1. Can Öktem

Can Öktem Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Merhaba,
    Bisiklet seçimi konusunda değerli görüşlerinizi almak istiyorum. Şu an 20 yaşındayım, 1.76 boy, 58 kilodayım. Şehir içinde ve dışında ve zaman zaman engebeli ve toprak yollarda kullanmak üzere bir bisiklet alacağım. Bütçem en fazla 500 tL civarı.
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=984
    http://www.sedonabisiklet.com/#!301/c1j22 (fiyat baya gidik, ama örnek olsun diye ekledim)
    Carraro aktım beğenmedim hiç.
    Tecrübesi olan arkadaşlar fikirlerini söylerlerse çok sevinirim. Heralde marka farkı ve kaliteli malzeme alacağım bisikleti belirleyecek. Başka marka modelde olabilir, fiyat uygun olursa; tecrübem yok.
    Aslında şöyle diyim linkte verdiğim gibi bir bisiklet istiyorum, fiziğime uygun.
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Sizlerin yönlendirmesiyle karar vereceğim.

2. Tolga Can

Tolga Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcano alacaksan bu modelini al bari : http://www.bisikletcim.com/salcano-istanbul-m-28-bisiklet gerçi engebeli araziye biraz sıkar :(
    Sedona kullanmadım. Aslında en güzel tavsiye, bu iki marka bisikleti kullanan arkadaşdan gelecektir. Benim yaşadığım 2 sorun yeni başladığım için tabii,
    vites geçişi idi halledildi. Birde aynakoldan ses geliyordu. onu da servis ücretsiz değiştirdi. bu akşam ufak bir tur bile düşünüyorum.

3. Can Öktem

Can Öktem Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Aslında pekte engebeli yerlerde olmayacağım. Şehirler arası ve içinde. Önerdiğiniz model bütçemi aşıyor. Başlangıç için Bodrum ideal sanırım. Bir bilen gelince anlaşılır. Belirlediğim fiyatta alıp, üstüne aksesuar almayı düşünüyorum.
    Salcano'da servis nasıldır? Peki bilgim yok. Çoğu yerde var mı?

Yardım için teşekkürler :)

4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  5. Can Öktem

Can Öktem Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Teşekkürler, buna vereceğim toplam para ile bisiklet + aksesuar alabilirim.

Önerileri bekliyorum yinede.

6. yusuf tunçer

yusuf tunçer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    slmlar kardeşim bodrum modeli çelik kadro, maşası yok ve vites sistemi iyi değil. Akıcı olmaz fiyatı uygun ama ilerleyen zamanda boşa harcanmış para gibi göreceksin. Sende haklısın bütçeni belirtmişsin ama Ahmet bey çok güzel bi bisiklet tavsiye etmiş o fiyata alabileceğin ve belli bi seviyenin üzeri en iyi bisiklet biraz zorla biraz sabret ama bundan aşşağısını alma derim

7. Ahmet F.ELBİR

Ahmet F.ELBİR Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    --------------------------------------------------------------------------------

Bisikletle ilgili çok bilgim yok 3-4 günlük araştırmayla bişeyler öğreniyorum ama hızlı olmam için tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Şehir bisikleti almak istiyorum. Ancak yurt dışından parçaları getirtip burada toplatmak gibi bir fikrimde var lakin parçaların isimlerini bilmiyorum.Bide orda aldırtacağım kişi de anlamıyor bu işlerden (ÇİN)

öğrendiklerim ve bildiklerim kadro, titanyum en iyi malzeme galiba olmazsa alüminyum da iş görür herhal paslanırmı bilmiyorum:))
    V-fren şehirde yeterli diyorlar kuru alanda kullanacağım için, fiyatı hidrolik fren alıp arttırmanın anlamı yok galiba
    donanım ise shimano xt orta karar deniyor fiyat çok şişmesin diye bir alt versyonda olabilir ebay da biraz baktım 2012 grup setler var 2013 setler var
    yıla görede fiyat değişiyor galiba

Bana bir bisiklet oluşumu için yeterli parçaları listeleyelip yazarsanız sevinirim. hatta link koyarsanız daha da mutlu olurum.
    Tecrübeli arkadaşlardan rica ediyorum detaylı bilgi verirlerse memnun olacam.

Yada hiç uğraşma al şu bisiklete gönül rahatlığı ile bin git diyebileceğiniz bir bisiklet model ve markası varmı .

Boyum 1,67 hazır bisiklette bütçem 750-800 tl, toplama yaparsam 1100-1250 ye kadar zorlarım.

8. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    shimano da tourney,altus,acera,aluvio alt kısım slx,deore orta seviye xt ve xtr üst kalite ürünlerdir yani xt almanıza gerek yok deore veya slx alabilirsiniz hatta bnce sadece turda kullancaksanız acera set alın bnde tourney var en alt seviye sistemdir 750 km yaptım sadece aynakol dişlerinde biraz sıkıntı çıktı o kadar o da normal yani sizin için acera iyidir :D

24 yada 27 vites bi acera set al (ruble,zincir,aynakol,vites kolları,arka attırıcı,ön attırıcı)
    jant olarak bu http://www.erdoganlarbisiklet.com/yedek-parca/jantlar-26-v-fren/mavic-xm-117-26-siyah-32.html
    göbek seti http://www.erdoganlarbisiklet.com/y...o-deore-on-gobek-hb-m-530-siyah-32-delik.html
    lastik http://www.erdoganlarbisiklet.com/y...kevlar-inside-yol-lastigi-telli-64110400.html
    ne kadar sehir içinde ullancaksanızda bnce amortisör şart http://www.erdoganlarbisiklet.com/yedek-parca/amortisor/rst-gila-beyaz-2012.html sonra gidon boğazı sele borusu kadro bunları kendiniz seçebilirsiniz :) Şİmdiden hayırlı olsun

alper şener bunu beğendi.
  9. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    peki sence toplama yapmama gerek varmı? yada hazırmı alıyım tavsiye edeceğin bir marka varmı

kadro boyuma göre 16inch çıkıyor tablolarda ama dün decathlonda satıcı çck 20inch al dedi

10. yusuf tunçer

yusuf tunçer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Toplamak tabiki keyifli bir iş ama şu an için bilginiz yetersiz bir bilen yoksa çevrenizde bulaşmayın, hazır bir bisiklet alın yoksa çok daha fazla para harcarsınız toplama herzaman için daha fazlaya gelir ama şu an için hangi parça hangisiyle uyar ne nerde en uygun olur bilemediğiniz için fazlanında fazlasını harcarsınız :) Şehir bisikletlerinde kadro boyu biraz daha büyük tercih edilir ama 20 büyük sizin boyunuz için 17 -18 tercih edebilirsiniz. Net kesin bütçenizi belirleyin ve amartisör sizin için gereklimi gereksizmi onun konforunu yaşamak mı istiyorsunuz yoksa ondan vazgeçip hafiflikmi sitiyorsunuz. Bu kriterleri belirleyerek kesin sonuca ulaşabilirsiniz

11. Mehmet AKIN 1993

Mehmet AKIN 1993 Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    geotech e baktınmı?

12. Umut V.

Umut V. Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    ktm aldım 1 ay önce full donanımlı tur bisikleti slx deore karışımlı tavsıye ederım.........

13. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    üstad bütçem en fazla 750tl şehir için tek amörtisörlü tavsiye ediyorlar genelde olsa fena olmaz:)

14. Umut V.

Umut V. Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İkİncİ el saglam bir pazarlikla ne bisikletler satiliyor benden demesi.. Donanimida yuksek ,aksesuarlarida boll
    kendimden biliyorum benim 1 ay once aldigim bisikletim 8 aylik faturali garantili ve tur bisikleti icin tum aksesuarlari uzerinde ama daha tura cikamadan sehir degisikliginden satisa koydu ayni gun ayni sehirde olma avantajiyla bir pazarlik yaptik aksama kadar... Ona maliyeti 3300tl-3500tl olan bisikleti 1200 tl ye pesin elinden aldim ilaninda yazmadigi birkac aparati bile hediye etti bana biraz sansli olacaksin birazda pazarlikci olacaksiniz mÜkafatini gorebiliyorsun.. Benden demesİ hocam

15. Hüseyin Sakaoğlu

Hüseyin Sakaoğlu Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  16. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok iyi bir fiyat ama biraz ÖLÜCÜ gibi olmuş....Ben aldığınız bisikleti satan kişi olsam sizin gözünüzün önünde önce bisikleti çekiçten geçirir sonra gözünüzün içine baka baka yakardım 3300 tl mal ettiğim bisikleti ölsem 1200 tl satmam satıcı gayet sabırlı bir insanmış.....Benim hak hukuk anlayışıma pek uymuyor bu yaptığınız alışveriş ,tabi aslında sizde haklısınız alan razı satan razı ama işte aması var ....iyi günlerde kullanın.....

17. Umut V.

Umut V. Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    o dediginizi soyleyen cok oluyorda bir turlu uygulamasini yapan denk gelmiyor :)
    olacak birsey soyleyin dedim alayim aksama 10 dakka sonra 1200 tl dedi bende bu teklife karsi Şu olsun bu olsun demedim yani kabul dedim ve aldim :) yuzyuze geldigimizde de mali gorunce dedigi ilk rakami bile verirdim yaniiiiiiiiiiiiiiii ama neyseki canli canli pazarlik yapmamiŞim..
    Ilk kez rakam yazmadan pazarlik yaptim oda guzel sonuclandi
    tŞk ederim hocam iyi dileklerin icin o ÇikamamiŞ tura benim yerime sen cikarsin dedi artik kismett diyorum..
    ÖlÜcÜ olaydim adamin yuzunede soyledim 1000 tl ye kesin cekerdim fiyatiki oda eminimki verirdi cunki tayini cikmis gitmesi lazimmis acill neyse ben razi o razi gerisine hayirli olsun demekten baska bisey kalmiyor

ERTUNGA bunu beğendi.
  18. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet malesef insanlar ihtiyaç fazlası olunca 3 üne 5 ine bakamıyor veriyor.
    Arkadaş almış bu saatten sonra güle güle kullan demekten başka birşey kalmıyor.
    Bide satıcının verirken ah işte deyip gözü kalacksa 500 e de verse binilmez o bisiklete hellallik önemli içinide allah bilir artık.

19. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    http://www.sakaryapazarlama.com.tr/index.php?route=product/product&path=76_78&product_id=606 772 tl

http://www.sanalpazar.com/Sedona-701-Dag-Bisikleti-Sari-2013-Model-Bedava-Kargo__isp8382149 650 tl

http://www.sanalpazar.com/Kron-Xc-5...CM_0_Performansbisiklet&source=pazaryeri#imgd

bunlara baktım bugün bisiklet köprüsünde hangisi iyi sizce kron için satıcı el yapımı diyor yerli marka lazlar yapıyor falan biraz sallıyor gibiydi çocuk ama aklımı çalmadıda değil hani yanlız bisiklete galiba 1000 tl istedi sanırım.

yorumlarınızı bekliyorum sağolun..

20. Mehmet Çöl

Mehmet Çöl Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bianchi discovery. yeni aldım daha önce bindiğim bisikletler bisiklet değilmiş diyorum. diğer markalarda belki daha iyidir ama konforu ve yokuşta düz yolda gidiyormuşum hissi vermesi benim çok hoşuma gitti.