Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tur bisikleti önerileriniz(1000tl ye kadar)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında volkankopuz tarafından paylaşıldı.

1. volkankopuz

volkankopuz Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar;

Daha önceden herkes gibi çocukluğumda bisiklet binmiş olmam dışında bisiklet tecrübem yok.Kardeşim ve ben bu yaz İstanbul dan çıkıp 3 4 hafta gezmek istiyoruz.Gideceğimiz yerler Balıkesir,Antalya,Muğla gibi yerler.Hem bu mesafelere gidebilecek dayanıklılıkta hem de kamp malzemelerimizi taşıyabileceğimiz fiyatı maksimum 1000tl olan tur bisikleti arıyoruz.Önerilerinizi bekliyoruz.İlgilenen herkese şimdiden teşekkürler..

2. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    Trek fx 7,... serisi, Giant x-sport .... serisi veya scott sporster P4 bakabilirsiniz... Bagaj, Heybeler gibi aksesuarlar da fiyata ek olarak gelecektir.

volkankopuz bunu beğendi.
  3. volkankopuz

volkankopuz Yeni Üye

Seviye:
    Benim yurtdışından bisiklet alma imkanım da var,Amerika daki bisiklet markalarından hangilerini önerirsiniz,amazon alışveriş sitesinden yol bisikletlerine baktım da orada da Schwinn,SE,GMC,Subrosa,Focale gibi markalar var,acaba bunlardan hangi modellere yönelmeliyim?

4. Mustafa Ozler

Seviye:
    Yol bisikletiyle günlerce tur yapmak zor. bagaj takamıyorsunuz vs vs... lastik kalınlıkları sınırlı...

Tur bisikleti malesef ülkemizde kıt. Şu anda türkiye'de tam anlamıyla kamplı uzun yol tur bisikleti satılmıyor. Sadece Cannondale'in Tesoro traveler modelleri var ama çok pahallılar. Mesela bir
    Koga Miyata Radonneur ve Treking modelleri,
    Surly Light Tourer ,
    Gazelle Fuente Treking,
    Radon Treking Rohloff Travel,
    Staiger Ontario,
    Trenga GLH 10.0 Shox... Bunlar çok ciddi bisikletler... Eğer yurt dışından getirme imkanınız var ise ve bütçenizi arttırabiliyorsanız bunlara bakın derim.

Eğer Bütçeniz sabit ise bir önceki önerimde yazdığım modellere yurtdışından bakabilirsiniz. Ancak Fiyat düşeceği için ek olarak Trek 7500 ve 7300 modellerini de gözönüne almanızı tavsiye ederim. Özellikle Staiger, Radon, Trenga ve Koga Miyata... Genelde Avrupa modelleri önerdim ama malesef bu iş avrupa da yaygın zaten. Trek, Giant, Scott, Cannondale amerika'da ulaşılması çok kolay markalar.

bislet ve volkankopuz bunu beğendi.
  5. volkankopuz

volkankopuz Yeni Üye

Seviye:
    İnternette oldukça araştırma yaptım ve trek fx 7.3 almaya karar verdim,yalnız merak ettiğim bu bisiklete bagaj eklemesi yapabilir miyim ve bagajları nereden temin edebilirim?,bir de trek fx 7.3 ile uzun turlar yapan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşabilirler mi?
    Forum sayesinde bisikletçilik hakkında pek çok şey öğrendim,emeği geçen herkese teşekkürler,Mustafa Bey yardımlarınız için size de özellikle teşekkür ederim..

6. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Güzel seçim, hayırlısı olsun, bagajlar neredeyse tüm bisikletçilerde var, anadolu yakasından alacaksanız iki bayii biliyorum, ikisinde de var;)

7. volkankopuz

volkankopuz Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim binRR..Yukarıda bahsettiğim gibi bisikleti Amerika dan alma durumum var,oradaki fiyatı 640$,Türkiye de ise 1125tl,arada 150 tl gibi bir rakam oynuyor,eğer yurtdışından alırsam garantisi geçerli olmayacak.
    Sizce 150tl daha verip garantili mi alayım yoksa garantiye zaten gerek kalmıyor yurtdışından al mı dersiniz?Eğer garanti gerekli değil derseniz,o 150 tl ile bagaj vs. eksikleri tamamlamayı düşünüyorum.Önerilerinizi bekliyorum,teşekkürler.

binRR bunu beğendi.
  8. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Ben buradan görerek ve deneyerek almanızı öneririm, zaten kime gitseniz ufak bir indirim yapar, ayrıca nakliye ve riskleri de var diğer seçenekte, 100 lira için değermi bilemiyorum;) ama şahsi fikrim değmeyeceği yönünde:)
    Ben specializet aldım kendime, ufak tefek birşey olsa kafama takılan, gidiyorum ve hemen ilgileniyorlar, bir şey de ödemiyorum, sohbeti de cabası:D

9. volkankopuz

volkankopuz Yeni Üye

Seviye:
    Yukarıda trek fx 7.3 alacağımı söylemiştim ama kardeşim de benimle gelmek istediğini söyledi,dolayısıyla bize 2 tane trek fx 7.0 lazım(tamamen duygusal nedenlerden 7.3 yalan oldu:D) ,2.el bulma imkanım var mıdır ve nereden bulabilirim?Teşekkürler.

10. volkankopuz

volkankopuz Yeni Üye

Seviye:
    Yukarıda trek fx 7.3 alacağımı söylemiştim fakat kardeşim de benle geleceğini söyledi,dolayısıyla bize 15 Haziran a kadar 2 tane trek fx 7.0 lazım(tamamen duygusal nedenlerden 7.3 yalan oldu:)).
    2.el trek fx 7.0 nereden bulabilirim?İlginize teşekkürler.

11. volkankopuz

volkankopuz Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar hala internette tur bisikleti bakmaya devam ediyorum,aradığım şekilde 2.el trek fx bulamadım malesef,ya geotech life 28 alacağım ya da trek fx 7.0,bu bisikletlerin artı ve eksilerini,kullanan arkadaşlar benle paylaşabilir mi?
    Trek de ömür boyu kadro garantisi olduğunu biliyorum,ama geotech bisikletler de delta bisiklet tarafından satılıyor,forumda okuduklarım da delta bisikletin müşteri memnuniyeti konusunda çok iyi ve sektöre hakim bir firma olduğunu gösteriyor,sizce hangisini seçmeliyim?

12. Mustafa Ozler

Seviye:
    Kadro olarak Trek 7.0 çok daha üstündür. Birisi amortisörlü birisi amortisörsüz bu temel bir seçim. Ben amortisörsüz seçilmesine daha sıcak bakıyorum. Çok yüksek rampalar için arka rublede bir değişiklik gerekebilir bunu almadan yaptırın. 32 dişli bir ruble iyi olacaktır. megarange veya 12-32 sram dişlilerinden uygun olanı takabilirsiniz.

Orhan Yıldız bunu beğendi.
  13. Orhan Yıldız

Orhan Yıldız Yeni Üye

Seviye:
    öncelikle bilgilendirmeleriniz için teşekürler. benim de birkaç sorum olacak. Şehir içinde kaldırıma çıkıp-inmeyi severim. Şehir dışında da gerekirse toprağa ya da zemini ağır olmayan engebeli araziye girmek durumunda kalıyorum. yakın zamanda bir tur bisikleti alacağım ve amortisör konusunda kafam karışık. bugüne kadar uzun yolda hiç amortisörlü bisiklet kullanmadım ve mıcırlı yollarda, toprak alanda sıkıntı yaşadım. Bahsettiğiniz trek 7500 de göbekte bulunan 35 mm'lik amortisörün avantajları ya da dezavantajları neler olabilir? Yoksa tercihimi scott sub20 ve lock out bir amortisörden yana mı kullanmalıyım. yardımcı olursanız sevinirim.

14. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    trek fx serisi gerçekten hızlı, hafif zevkli bisikletler. ancak arkadaşım tur bisikleti demişsin. tur bisikleti üzerine uyku tulumunu, ocağını, kamp malzemelerini koyup 8-10 gün (20+ senedir de yollarda olan varmış ;) uzun yol yapabileceğin bu amaçla yük taşıyabilecek şekilde üretilmiş, üzerinde bu ekipmanları takmak için yerler bulunan bisikletlerdir. trek'in 520 modeli örneğin bir tur bisikletidir.

ama fx serisi modellerle de şehirlerarası (üzerine yük koymadan) mola yerlerinde konaklayarak gezi yapanlar olduğunu duymuştum.

http://bicycletouringpro.com
    http://www.mumju.com
    http://www.downtheroad.org/video
    http://www.bicycletouring101.com

adreslerinde tur bisikletçiliği ile ilgili daha fazla bilgi (ekipmanlar, bisikletler yol maceraları) bulabilirsiniz.

burada uzun mesafeler katetmek için tasarlanan klasik tur bisikletlerinin bir listesini bulabilirsiniz:

http://bicycletouringpro.com/blog/t...-made-specifically-for-long-distance-touring/

15. Mustafa Ozler

Seviye:
    fx serisine bagajlar takılabiliyor illa alacağınız bisikletin üzerinde trek 5.2 gibi direk bagaj olması lazım değil. Elbette herkez bir louis garneau veya koga miyata ile tur yapmak ister... neyse...

35 mm amortisör gün sonunda kollarınız ve üst bedeninizde titreşimden oluşan yorgunluğu ortadan kaldıracaktır. Kilitli amortisörde bu oran daha iyidir ama ekstra 1 kg demek. yüklü tur bisikletinde aslında 1kg eksik fazla farketmiyor.

16. Orhan Yıldız

Orhan Yıldız Yeni Üye

Seviye:
    cevaplar için teşekürler. Yeni konu açmak istemedim (forum kirliliği açısından) bu başlığa yapışmışım gibi olucak :)
    Aslında ne istediğim konusunda az buçuk fikir sahibiyim ama işte ayrıntılar insanın kafasını kurcalıyor. Genelde çok uzun turlara çıkmadığım için fazla yük almıyorum yanıma. Seleden bağlamalı bir bagaj yetiyor bana. Performansını daha çok düşünüyorum bisikletin. Bu yüzden ağırlığı minimum seviyede tutmayı hedefliyorum.

17. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Türkiye bayisi siz misiniz acaba bunu Rohloff'un? Bütün konuları canlandırmışsınız, merak ettim.