Tur bisikleti Jant Göbeği İçin Karasız Kaldım Yardım!!

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar merhaba
Bisikletim specilaized Sirrus Sport daha önce benzer bir konu açarak jant seti toplarkenki sorunlarımı dile getirmiştim. Mecburen jant setini toplama yapacağım. Hazır jant seti yok ne yazık ki piyasada. Size sorum göbek alırken rulmanlı mı yoksa bilyalı mı seçmeliyim? Deore lx 2012 model göbeklere sıcak bakıyorum ama bir yandanda Novatec rulmanlı göbekler ilgimi çekmeye başladı. Deneyimi ya da bilgisi olan arkadaşlardan bu konu ile ilgili yardım istiyorum. Yardımını esirgemeyen arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Bende aynı çelişki içindeydim.Ne alsam diye.Novatech kullanan arkadaşlar çok akıcı olmadığını söyledi.Ufak tefek sıkıntılar da kulağıma gelmişti.Bende xt aldım jant göbeklerimi gayet memnunum öneririm.

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
Evet 36 delik alacağım tel sayısı arttıkça akord daha zor bozuluyor. Novatec göbeklerin içine su kaçtığını duydum yani sızdırmaz değil galiba. Daha önce xt göbeklerim vardı arka göbek kitlendi teller ve jant çemberim dandik komple değiştireceğim bende. XT göbeklerin akıcılığı çok iyi fakat yeni lx setlerin tur bisikleti için yapılmış olması beni cezbediyor ama yinede hala kafam karışık arkadaşlar