Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tur bİsİkletİ İÇİn Önerİlerİnİzİ beklİyorum

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mehmettalha tarafından paylaşıldı.

1. mehmettalha

mehmettalha Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Mtb kullanıcısı olarak tur bisikletleri hakkında bir araştırma yaptım her ne kadarda ilgilimi çeken bazı modeller olsada. tur bisikleti kullanan arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak gerekir diye düşündüm. tur bisikleti kullanıp bu konuda deneyimlerini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum bütçe 1500 - 2000 tl arası olarak düşünüyorum.

2. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Fuji touring

3. Osman Kıtay

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
  4. mehmettalha

mehmettalha Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    incelemeye aldığımızda ne gibi artılarını gördünüz ve eksi tarafları olupta tamamlanması gereken kısımları varmı? bu konularda da yardımcı olursanız daha çok aydınlatmış olursunuz.

5. Anıl Güngör

Anıl Güngör Yeni Üye

Seviye:
    Bu bütçeyi sadece bisiklet için mi ayırdın? zira böyle ise fuji touring çok güzel bir tercih olacaktır.Tur ekipmanı bütçen buna dahilse eğer GEOTECH markasına bakabilirsin daha uygun fiyatlı tur bisikletleri var.

6. mehmettalha

mehmettalha Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    incelemeye aldığımızda ne gibi artılarını gördünüz ve eksi tarafları olupta tamamlanması gereken kısımları varmı? bu konularda da yardımcı olursanız daha çok aydınlatmış olursunuz.

sadece bisiklet için bu bütçe. uzun süredir mtb kullanıyorum. bazı uzun sayılabilecek yollarda da mtb kullandım. ama tur bisikleti bir kaç sefer arkadaşlardan alıp kullandım ve tur bisikleti almaya karar verdim

7. Osman Kıtay

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Eksi olarak dropbarın ucundaki vites değiştirici olabilir. Genel olarak kullananların memnun olduğu bir model. Aynakol ve arka aktarıcı deore. Aynakol dişli aralıkları 48-36-26 uzun turda rampalarda sizi üzmez.
    Şöyle bir yazı vardı okuyun: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=124512
    Ayrıca Eser Sevinç arkadaş kullanıyor. Ona mesaj atarak bilgi alabilirsiniz. Benimde hedefimde olan bir bisiklet olduğunu söyleyebilirim.

8. mehmettalha

mehmettalha Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bu bisiklette ön maşada amortisör olmadığı dikkatimi çekti. sizce amortisör ün tur bisikletinde olup olmaması önemli mi

9. Anıl Güngör

Anıl Güngör Yeni Üye

Seviye:
    tur rotana bağlı olarak değişir, dağ-köy yollarından geçiyor ise rotan gerek var bana göre, ama dümdüz asfalt yoldan yardırıp gideceksen gerek yok boşuna ağırlık olur.

10. Osman Kıtay

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Bu ihtiyaca göre değişen bir konu. Sonuçta bozuk yolda oluşacak vibrasyon kollarınızı etkiler. Genel olarak tur bisikletlerinin yapısal amacı, daha basit sistem, daha fazla dayanıklılık olduğundan dolayı maşa bu şekilde yapılmış. Diğer markalarında tur bisikletlerine bakarsanız aynı yapıyı göreceksiniz.
    Ayrıca maşa kaliteli ve gidondan kilitlemeli bir maşa olmazsa, benim kendi görüşüme göre sadece problem olur. Başka işe yaramaz.