Tur bisikleti için ön amortisör

Genç89

Daimi Üye
Tepki
276
Bisiklet
Merida
@Murat Cömez bu maşayı bende araştırmıştım lakin şaft boru genişliği paragon gold ile ayniydi yani o açıdan uyabilecegini dusunmustum tabi geometrik açıdan bahsediyorsaniz birşey diyemem
Birde siz bu maşayı kullandiniz mi benim de almayi düşündüğum ama hiç emin olamadigim bir maşa. Karar verebilsem direk erdoğanlar bisikletten siparişini vericem

Scudo

ugurbolat

Üye
Tepki
21
Bisiklet
Fuji
lombard için suspansiyon düşünüyorsan en fazla 80 mm singleshock takablırsın.
( he o da açısına vs uydugu için.) Bence takma bozma bisikleti klasmanına aykırı olur.

Genç89

Daimi Üye
Tepki
276
Bisiklet
Merida
@gezginori @Murat Cömez bey'in belirttiği gibi uyumsuzluk sorunu yok ise aslı bisikletten sipariş verebilirsiniz ama iyi araştırmanızda fayda var uyumsuzluk konusunu.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Genç89
Bu masa 1 1/8" olan tüm bisikletlere uyuyor, geometri acisindan da bunu tavsiye ettimki o bisiklete en yakin uygun masa oldugu icin. Ben bu masanin cannondale head shockunu kullandim ve cok iyi bir masaydi. RST de head shockun takliti yada benzeri diyelim.
Bana soracak olursaniz ben o bisikleti kesinlikle bozmadan öylece sürerdim. Belki alu masayi carbon ile degistirirdim ama fazlasini yapmazdim.

Genç89

Daimi Üye
Tepki
276
Bisiklet
Merida
@gezginori Aldıktan sonra deneyimlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim bende yakın zamanda almayı düşünüyorum.

gezginori

Üye
Tepki
4
İsim
Orhan
Bisiklet
Marin
@Genç89 kışın bisikleti kullanmadığım için önümüzde ki yaza doğru almayı düşünüyorum

Nigga

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
Özkan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Dostum bu bisikletle tur yapılırmı bilmiyorum bagaj delikleri falan mevcutmu? Ayrıca sabit maşa daha iyi değilmi tur için? Tur bisikletinde bence en önemli şey kadro ve donanım sağlamlığı yani bi xtr tur bisikletinde kullanılmaz diye düşünüyorum yanlışım varsa düzeltin

• Beğen
Tepkiler: Genç89

gezginori

Üye
Tepki
4
İsim
Orhan
Bisiklet
Marin
@TuTKuN tabi genel görüş tur bisikletinde amortisör olmaması ama sen günler veya haftalar süren bir turda rahat etmek istemez misin 1 kg dan vazgeçip rahat gitmek varken. Bisikletim de bagaj delikleri mevcut Marin markasına da sağlamlık konusunda güveniyorum

Genç89

Daimi Üye
Tepki
276
Bisiklet
Merida
@TuTKuN üst düzey parçalar emin olun sağlamlığından feragat etmiyor zaten öyle olsa Gürkan Genç xtr set kullanmazdı

Themaner

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Toprak Y
Bisiklet
Sedona
Yarış bisikleti geometrisini aykırı olduğu için es geçiyorum ama ön amortisor bence her bisiklete gerekli. Şayet bisikletimdeki maşa çok iyi bir maşa olmasa dahi turlard ya olmasaydın diye çoğu kez düşündürmüştür. Ben bisikletimle sarsıldıktan sonra napayım o gezintiyi eziyet olmaz mı bana? Güle güle kullanın güzel bir maşa. Sarsılmadan hayırlı yollar diliyorum