Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tur Bisikleti için Aero Gidon

Konu, 'Bisiklet ve Donanım Ağırlıkları' kısmında Onuralp Armağan tarafından paylaşıldı.

1. Onuralp Armağan

Onuralp Armağan Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Herkese selamlar,

Tur bisikleti sürüş pozisyonu itibari ile rüzgara karşı sürüşlerde biraz zorlayıcı olabiliyor. Vücudumu eğdiğim zaman bu zorluğu azaltıyorum ancak kollarım çok da rahat olmuyor haliyle...

Tur bisikletini özellikle egzersiz amaçlı kullanıyorum ve sürekli ortalama süratimi artırmaya çalışıyorum, ancak bu rüzgar sorunu beni daha da rahatsız edecek gibi geliyor.

Hem tur bisikletinin dik rahat sürüşünü hem de daha aerodinamik bir sürüş sağlayabilecek şu ürünü bulabilirsem getirtmeyi düşünüyorum. Bir nevi ne yardan ne serden vazgeçememe durumu...

http://bontrager.com/model/04996

Ne dersiniz? İşe yarar mı? Tur bisikleti için alternatif aero gidon önerileriniz olur mu?

Şimdiden teşekkürler :)

2. Kürşat AKINCI

Kürşat AKINCI Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İşe yararmı bilmiyorum ama benimde böyle birşey alasım var belki sizede yardımcı olur. 308 g 160$ yurtdışında kargo dahil fiyatı.

3. Onuralp Armağan

Onuralp Armağan Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Gayet rahat bir ürüne benziyor. Hatta bontragerden de rahat gibi ancak tur bisikletinin daha uzun aks mesafesi düşünüldüğünde bu kadar uzanabilir miyiz miyiz gidon üzerine ondan emin değilim...

Ağırlık meselesinde de kendi gidonumu bu ürünü ekleyerek kullanmak ile sadece bontrageri kullanmak arasında 500g gibi bir fark var. Bunu da düşünmek gerek aslında...

4. atakan tosunoğlu

atakan tosunoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    ben uyurum bununla :D

5. kayhan1907

kayhan1907 Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba
    bu resimlerdeki gidonlar road bike ile uzun yol için tur için değil tur için olanlar daha dik konumda oturmanız ve üstüne bi sürü sey takmanıza olanak verir şekilde km saati far gps mp3ply vs http://www.pedalbisiklet.com/default.asp?git=9&urun=14815 bunun gibi ben yıllardır modolonun kini kullanıyorum ve çok memnunum

Emrah Pektaş bunu beğendi.