Tur Bisikleti Çıkmazı.

Masterkutt

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Merida
Merhaba arkadaşlar.

Speeder t2 sahibiyim ama koga miyata, colnago gibi eski yol kadroları çok hoşuma gidiyor. Tur bisikleti olarak kullanacağım yurt içi veya günlük 150 200 km gibi, bunun için speeder t2 me yol gidonu ve jant takviyesi gibi masraflar mı yapayım ya da 2. el koga miyata mı alayım, biliyorum yol bisikletlerinin geometrisi uzun yol için sıkıntılı olabilir ama kağnı gibi gitmek yerine basıp gitmeyi her şeye rağmen tercih ederim. Yönlendirici fikirlerinizi bekliyorum başka alternatiflerle beraber. Mesela surly i bu bisikletler kadar seri ve akıcı kullanamayacağımı düşünüyorum.

Scudo

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
bisikletin gayet guzel bence , gidon ile jantlari degistirdiginde kac kg fark eder bilmiyorum ama o fark seni ucurmaz :)

• Beğen
Tepkiler: Masterkutt

Masterkutt

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Merida
Jant olarak mavic aksium düşünüyorum ama bir de single speed olayını keşfettim bu gece :) fixie bana göre değil de single olayı çok kafama yattı ama hazır alınacak bisikletler değil gibiler toplamak iyi bir bütçe sabır ve bilgi gerektiriyor. Bu arada t2 yi tamamen turluk hale getirip bir de hız için single speed düşünüyorum. Şimdilik :)

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
Bende single speed var. Hiz icin degil onlar , sehir icinde ozellikle yokusu olmayan sehirlerde saglam pratik bisikletler :) yokuslarda cok yoruyor.

• Beğen
Tepkiler: Masterkutt

Masterkutt

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Merida
Adana da pek sorun olacağını sanmıyorum ama düz yolda belli bir hızdan sonra boşa çevirme olayı yaşarım herhalde bunlarla, galiba klasik yol bisikleti en mantıklısı benim için.