Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tüm olay bisiklet kaskında gizli(ymiş)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında timurdigital tarafından paylaşıldı.

1. timurdigital

timurdigital Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    tüm bisiklet sevenlere saygılar.
    yer:İzmir-Bornova
    başımdan geçen olayı kısaca anlatıyorum.bisikletle kaskı forumdaki tüm üyeler kullanıyor.cumartesi günü işe bisikletle giderken (bu arada servis olmasına rağmen ben sürekli bisikletle giderim ve toplu taşıma araçlarını hiç kullanmam)bir motisikletli yanıma gelip ısrarla hadi yarışalım diye beş dakika yanımda gitti.hiç taviz vermedim,ilgilenmedim bile.daha sonra iş yerine gittim,bir arkadaşımdan başka bir bisiklet aldım,bisan marka hani şu arkasına pazarcı kasalarını bağlayıp binenlerin, çelik frenli anadoluda çok kullanılır, bu bisikleti aldım birde bunu kullanıyım dedim.inanırmısınız ne laf atan var,ne araçlardan korna sesi,ne taciz eden,ne sıkıştıran.anladımki tüm olay bisiklet kaskında.kaskı takınca millet uzaydan gelmiş gibi bakıyor,,hello diyor,araçlar ve yayalar sözle taciz ediliyor,araçlar sıkıştırıyor..... tüm bunların sırrı kask(mış). noter huzurunda olmasada bizzat kendim test ettim.
    yani Türk insanı bizim bisikletlerimize ve üzerinde bulunan xtr,xt,hidrolik fren.... gibi şeylere bakmıyor,zaten anlamıyor bisiklet kültürü olmadığı için. insanlarımızın tek derdi kask.kaskı takınca yabancısın,uzaylısın,yarışcısın.
    olsun,ben yinede kaskımı,eldivenimi,gözlüğümü takacağım.İzmir de defalarca yetkililere söylemelerimize rağmen,yinede mazgallarla dolu,çukur ve hendeklerin üzerinden atladığımız yollarda binmeye,yayaların ve araçların tacizine rağmen binmeye, bu yaşta çocuk gibi bisiklete mi binilir sözlerine rağmen ve de bisiklet yolu olmayan Türkiye'nin batıya açılan ili İzmir'de hem yol hemde mtb bisikletime binmeye inadına devam edeceğim.utanacak birisi varsa biz değil onlardır,saygılarımla.

2. Said Ergöktaş

Said Ergöktaş Forum Demirbaşı

Seviye:
    Haklısınız bunda utanılacak hiç bir şey yok, utanacak birileri varsa bunlar o laf atanların,taciz edenlerin vb. ta kendileridir.
    Ben de siz ve her bisikletci gibi aynı durumlarla sıklıkla karşı karşıya kalanlardanım.Ama bunlara rağmen kaskımı hiç çıkartmadım ve düşünmem de.

Saygılar

timurdigital bunu beğendi.
  3. Hacı Murat ŞAHİN

Hacı Murat ŞAHİN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Motorlu taşıtlar, kamyonlar, otobüsler, çekirdek, divx, cips vs varken bisiklete, trene ve demiryollarına, spora doğayı içindekilerle birlikte sevmeye ne gerek var değil mi? Yazık.

Onur Kahraman ve timurdigital bunu beğendi.
  4. Çağlar Akkoyun

Çağlar Akkoyun Aktif Üye

Seviye:
    Güvenliğim için kask takıyorum. Araçların kasklı sürülere tepkileri daha farklı. Ya kötü niyetle sıkıştırıyorlar yada daha profesyonel göründüğüm için çok yakınımdan geçiyorlar. Ama kask takmadığımda araçlar daha dikkatli davranıyorlar. Acaba kask takarak güvenliğimi azaltıyor olabilir miyim? (bu cümlemden dolayı gelecek olan tepkileri az çok tahmin edebiliyorum ama benim izlenimim bu yönde)

5. gravesbf

gravesbf Yeni Üye

Seviye:
    Türkiyede bisiklete binenler ikiye ayrılır;
    1) Kask kafalılar..
    2) Kaz kafalılar..
    Türkiyede şoforler ve belediyecilik anlayışı ise tek tiptir.. :)

6. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    bu konu gerçekten hepimizin çok canını sıkıyor. eğer biraz araştırsanız bu konu altında birçok mesaj göreceksiniz. bu foruma geldiğimden beri insanlarda gördüğüm tek problem kask. gerçekten bu şartlardada problem edilmeyecek gibi değil. kask taktığımız zaman genelde turist muamelesi görüyoruz. bu gene problem değil. fakat dediğiniz gibi bazı saygısız yaratıkların tacizleri gerçekten çok rahatsız edici oluyor. bu bizim için aşılması gereken bir süreç. ve bu sürecin aşılmasında tek destekçi bilinçli bisikletçidir. inanın başka çözüm yolu yok bu işin. sadece sabırlı davranmalıyız. en kötü ihtimal 10 seneye kadar bu süreçte aşılmış olunur ve herkes bu konuda bilinçlenir. ama her iyinin bir kötüsü olacağı için odunlar tükenmez demiyorum :D

saygılar

7. Hasan Topcan

Hasan Topcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    umurumda bile olmaz düşüpte kaza yapıpta kafamı dağıtacağıma oramı buramı morartıp kanatacağıma kask takarım lafda yesem alayda edilsem kask takarım kardeşim :)

8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Benim kanaatim işin aslında kıskançlık yattığıdır. Şöyle ki, kask taktığınızda birkaç şeyi ispatlamış olursunuz, bunlar;

-Özgür ve rahat bir insansınız. Başkalarının sizin hakkınızdaki düşünceleri sizi rahatsız etmez.
    -Korumaya değecek bir kafanız vardır.
    -Spor yapıyorsunuzdur, göbeğinizi kaşıyarak geceleri TV karşısında geçiren birisi değilsinizdir.
    -Bilinçli bir bireysinizdir.
    -Sorumluluk sahibisinizdir.

İşte sizi taciz eden insanlar, kafanızda kaskınızı gördüklerinde bu gerçeklerle yüzleştiklerinden haliyle bir kıskançlık yaşar ve size bir şekile, sözüm ona "üstünlük" taslarlar. Yarış davetleri, tacizler, laflar hep bundan ileri gelir...

9. timurdigital

timurdigital Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    sayın haliliozturk,yanıt için teşekkürler.özellikle "korumaya değecek bir kafanız vardır" sözünü çok tuttum,saygılar.

HaliliOzturk bunu beğendi.