Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tüm komponentler Deore olsa nasıl olur?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında tollozdemir tarafından paylaşıldı.

1. tollozdemir

tollozdemir Kıdemli Üye

Seviye:
    Yeni bir bisiklet almak için yaptığım araştırmalar yüzünden bir haftadır uyuyamıyorum. Bisikleti her gün kullanan biri değilim. Ama uzun süre dayansın istiyorum (10 yıl kadar). Birlikte çalışmayı düşündüğüm :)D ) bisikletçi bütün vites sisteminin Deore olmasının daha sağlıklı olacağını düşünüyor.
    Siz bu konuda ne diyorsunuz?

Not: Bütçem kısıtlı

2. placan

placan Kıdemli Üye

Seviye:
    tüm kompanentleri Deore bisiklet demek sana yaklasik olarak 1000 lira demek. Corratec X-Vert Motion frenler haric (frenler zzyzx) full deore ve 1000 liranin biraz üstünde.

Ben 7'li shimano tourney'den sonra Deore sisteme geçtim. Farkı kesinlikle hissedersin.

Ama kullanimina bagli. Yarislar bana uzak kavramlar, bu kadar vites neyime yetmiyor dersen eger tourney, altus, acera hepsi yeter alivio lüks bile olur :)

tuninger_haa bunu beğendi.
  3. mcaliskan23

mcaliskan23 Bisikletkolik

Seviye:
    Deorenin avantajı 9 lu olmasıdır onun dışında çok binmeyen biri için alivio fazlasıyla yeterli olur.

4. ilyasss

ilyasss Forum Bağımlısı

Seviye:
    bütçen kısıtlıysa alabileceğin en profesyonel parçalardan biri deoredir.ama daha az para harcayarak alivio tarzı parçalarla istediğin kaliteye ulaşabilirsin.ama deore iyi bir tercih olur bütcene uygunsa tabi

5. omertokatli

omertokatli Üye

Seviye:
    valla bende öle bi bisiklet topladım 2 yıldır mükemmel bi şekilde biniyorum arıza vermiyo kolay kolay nerdeyse hiç

6. Tufan Yuzseven

Tufan Yuzseven Forum Demirbaşı

Seviye:
    bende 2009 corratec x-vert motion kullanıyorum 6 aydan uzun zamandır.
    placan'ın da bahsettiği gibi frenler dışında tüm komponentleri deore.
    ben aldığım zaman 900 tl ye almıştım ama şimdiki döviz kurlarından 1150 tl civarında bir fiyatı var.
    kadronun 2 ayrı rengi var beyaz ve siyah olarak.
    bisiklet konusunda pek bilginiz yoksa eğer kendiniz toplamak gibi birşeye tek başınıza kalkışmayın derim, bütçeniz yeterliyse gidin, corratec alın ve çıkın, pişman olmayacağınızı garanti ederim.
    he bisiklet ve komponentten iyi anlayan bir arkadaşınız varsa ve size yardım edecekse tech.Türk ' ün dediği gibi 2. el xt parçalarla deorelerin kullanıldığı bir toplama bisiklet yapmanız mantıklı olabilir...

eğer bütçeniz 1000 tl den aşağıdaysa da alivio setten oluşan bir bisiklet sizi çok rahat yıllarca taşıyacaktir...

şimdiden kazasız pedallar dilerim...

7. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    yukarda da dendıgı gıbı benım de onerım cok bısıklet kullanmıyorsanız en fazla alıvıo almanızdır.
    deore genelde yarıs sınıfının en alt uyesı olarak gecıyor ama alıvıoyla da yarısa katılanları duymustum forumda. yanı bence ıcınız rahat kullanabılırsınız.

bense soyle yaptım fren tekerlek gobekleri on vıtes (bu kararımın dogru oldugundan emın degıl) gıbı daha daha uygun parcaları deore dusundum. dıgerlerınde (vites..) alıvo kullanmaya calıstı.

bir de soyle bır sey var deore verecegınız parayla daha iyi maşa kadro fren tekerlek setı alabılırsınız.

NOT: yıne yukarda dendıgı gıbı bu ıslerde tecrubenız yoksa en kolayı hazır bısıklet almak. ben cok zorlanmıstım..

Volkan Bilirli bunu beğendi.
  8. Şahin Bulut

Şahin Bulut Forum Bağımlısı

Seviye:
    Benim tavsiyem eğer göbekler Deore olacaksa disk uyumlusunu seçin

Şimdiden hayırlı olsun

9. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Deore kullanmanızı öneririm. Dorenin yarış komponenti olduğuna da katılmıyorum. 9 lu sistem çok daha keyiflidir. Bence aradaki fark da okadar abartılı değil.Günlük kullanımcı için disk frende önermem.Aradaki 300 tl sizi üzmüyor ise deore üzüyorsa alivio.

10. bryant

bryant Kıdemli Üye

Seviye:
    deore benim tercihim değil eğer bozuk alanlardada keyifle bisiklet kullanmak istiyorsanız aynı bütçeye sram komponent bulunan bir bisiklet almanızı öneririm ben şahsen deoreden memnun değildim ve arka aktarıcımı ve vites kollarını sram yaptım internetteki kıyaslamalara bir göz atmanızı öneririm