Tüm dünyada küresel ısınmaya karşı ortak eylem: 1 Mart 19.55-20.00 saatleri arasında

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
Herkese merhaba, tüm dünyada küresel isinmaya karsi ortak bir eylem!...
Eylem plani su: yerel saatlerin farkliligi gözetilmeksizin bütün dünyada 1 Mart 19.55-20.00 arasi tüm enerji kaynaklari kesilecek. Evde ya da isteyseniz salterler inecek! Arabadaysaniz yol kenarina çekeceksiniz vs.
Yapabilen yapacak!
Amaç bütün dünyada yer alacak bu 5 dakikalik kesintiyle meydana gelecek enerji tasarrufuyla karar mercilerinin dikkatini çekmek.
Sadece bir tane gezegenimiz var onu korumalıyız, korumak zorundayız.
"Benim bu eyleme katılmamla ne değişecek!?" demeyin lütfen, bardaktaki suyu taşıran sadece bir damladır.
Sadece 5 dakika ve bunu sadece kendimiz için değil çocuklarımız için, gezegenimizde yaşayan canlı cansız herşey için yapmak zorundayız.
Lütfen bu kez bir şeyler yapalım, soluduğumuz hava için içtiğimiz su için yapalım.. Sadece beş dakika
Saygılar...

Scudo

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
arkadaşlar lütfen bu konuyu güncel tutalım az vakit kaldı

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
evet bende katılıyorum :) :).... herkesı dawet edıyorum
hatta kapattım :)

• Beğen
Tepkiler: bedo

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Son 2 dakika... Işıklar, elektrikli ev aletleri yavaştan kapanmaya başlasın...

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Merhaba

Tam verilen vakitte evdeki tüm enerji çeken alet ve ışıkları kapattık. Isıtıcı klimayı ve Pc mi bile kapattım.
Eşimle çıktık balkona, kimler ışıklarını kapatacaklar diye bakmaya. Bizden başka hiç bir evde ışık sönük değildi. Demekki bu iş hiç önemli değilmiş. Kimsenin Küresel ısınmadan bile haberi yokmuş.

Biz işte böyleyiz. Duyarsız bir toplum olduk. Sonuımuz hayır ola.

Sevgi ve selamlarımla.

• Beğen
Tepkiler: bedo

mutu88

Daimi Üye
Tepki
181
Bizde ailecek 5 dakika karanlıkta oturduk
Peki her akşam devam edicek mi bu eylem bir fikri olan varmı?

simplonmurat

Forum Bağımlısı
Tepki
336
İsim
Murat ALTINCAN
Bisiklet
Simplon
@mutu88

benceher akşam devam etse o kadar büyük faydası olur ki anlatamam.Ama bir kaç kişi iile olacak iş değil bu.Tüm dünya bunu uygulayabilse ne kadar hoş olurdu.Gerçi o zaman küresel ısınma olmazdı.Neyse umarım herşey daha güzel olur.