Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tüm Denizlililer Buraya Bakarsa Sevinirim Yeni Proje

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında Mustafa Ali MERİÇ tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Ali MERİÇ

Mustafa Ali MERİÇ Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İyi günler ben Denizliden Ali yaş 16 . Son zamanlarda düşünürken birşey aklıma geldi internette şöyle bir araştırma yaptıktan sonra Denizlinin aslında mtb için iyi olduğunu düşündüm ben profesyonel değilim ama bu sporu çok seviyorum foruma baktımki denizli de bulunan bir çok kişi var eğer bu forumda yeterli bir denizli analizi yapabilirsek yeni katılan denizli lileride bu spora çekebiliriz. Gelelim asıl konuya sizden istediğim denizlide bisiklet binilebilecek yerleri buraya eklemeniz veya kroki hazırlamanız. Recep Yazıcıoğlu Parkı en çok gidilen yerler ve bisiklet için ideal(yalnız parkurda yayalara saygılı ve yavaş bir biçide)

2. Tolga Erçetin

Tolga Erçetin Kıdemli Üye

Seviye:
    Mekan çok güzelmiş de burası MTB'den çok city bike için uyguna benziyor... Zaten MTB'de çoğu zaman yayalara saygı dediğin an iş bitiyor. Çünkü mountain bike'a yani dağ bisikletine uygun yerlerde yaya ne arar? Ha gezinmeye uygun yer dersen, cidden güzelmiş bu park...

3. Yokuscu

Yokuscu Forum Demirbaşı

Seviye:
    denizliye tam destek izmirden ;)

4. Mustafa Ali MERİÇ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    orayı sadece güzel bir yer olduğu için söyledim yoksa sabah 09:00 gibi kimse olmuyor istediğin gibi git

5. Mustafa Ali MERİÇ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    sağolasın

ahmetdogan bunu beğendi.
  6. agencalp

agencalp Aktif Üye

Seviye:
    Denizlide Mtb için en güzel parkurlardan biri Çamlık çeşmelerden Tavas a giden yoldur. Doğa olarakta, antrenman olarakta, sürüş keyfi olarakta oldukça doyurucudur. Zaten ciddi bir mtb kullanıcısı iseniz Denizlinin sırtını dayamış olduğu birsürü dağ ve tepe varken parklarla hiç ama hiç işiniz olmaz.

Doğrusunu söylemek gerekirse okulun bitmesi sonucu geldiğim izmirden mtb konusunda Denizli kadar memnun kalmadım. nereye gitmeye karar versen en az yarım saat deli gibi akan ve zehirli her türlü gazı soluduğun bir trafik içinden geçmen gerekiyor. İnşallah bu durum beni bisiklet sürmekten soğutmaz.

Denizliyi özleyeceğim.

7. Mustafa Ali MERİÇ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Teşekkürler bende size katılıyorum denizlide her bölgeye yakın dağlar var mesela bizim ordan 20-30 dk mesafede bu yüzden "DE-NiZ-Lİ M-T-B İ-ÇİN UY-GUN-DUR!!"

ahmetdogan bunu beğendi.
  8. talha

talha Yeni Üye

Denizlide 5 sene bisiklete bindim artık ankaradayım ve bisikletim de yok(hayat şartları.)
    Alperin de dediği gibi Denizlide antreman için en çok gittiğimiz yer çamlık çeşmeler di. Bide server gazi de türbenin sağından girilen aşırı dik bi tırmanma var.
    Hafta sonu turları da Çamlıktan-tavas. Karcı dağı zirvedeki çeşme harika. Honaz eski yol dan honaz dağı dönüşü cankurtarandan yapın.
    Yol antremanı için Pamukkale nin arkasından karahayıt ordan sarayköy ve denizli.
    Çamlıkta bi yer var orayı hala unutmam single track uzun iniş. Evet çamlıkta teknik iniş çalışacak o kadar çok yer varki. Denizli bisiklet parkuru konusunda çok şanslı. Ama parça bulunmuyor doğru düzgün bisikletten anlayan 1 kişi vardı tamirci olarak.

9. Mustafa Ali MERİÇ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    abi kim o söylermisin mekanı neresi düzgün bir bisikletçi bulamıyorum

ahmetdogan bunu beğendi.
  10. ahmetdogan

ahmetdogan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    ali can kardeşim merhabalar ;

yazıldımı bilmiyorum ama, denizli-babadağ(nede olsa memleketim:D:D)... Arası hem sarayköy yolu üzerinden,hem de 1200evler göveçlik üzerinden gerçekten gezilip görülmesi mümkün olan turlar için en güzel zorlu yollardan biri olan parkurdur...
    bunu sonuçta alper de iyi bilir:D

(bu arada insanların rap leri niçin eksiye düşürülür anlamış değilim_?:):Skull-175

M.Huzeyfe ÇAVUŞOĞLU ve Daywalker bunu beğendi.
  11. Mustafa Ali MERİÇ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bende babadağa çoğu kez geliyorum ablamgilin evleri var ama hiç bisikletle gelmek nasip olmadı babadağ gerçekten güzeldir(özellikler böğürtlenleri:D:D) bu arada rap lerden kasıt benim kiler mi? Benimkilerse bende anlamadım sağlıcakla...

12. ahmetdogan

ahmetdogan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Valla abicim iki yazdır gidemiyorum gönül rahatlığıyla... Bizim de başalan'da yaylamız vardı ama... Evet böğürtlenler, meşhur elmalı içme suyu, kuyu tandırı, ekşi kulaklı kuzugöbeği,... vs vs vs... çok özledim burnumda tütüyor, değişmem cennet yaylamı, babadağımı evet senın puanlardı bahsettiğim;ilgi yerlerle bir görüş uzlamaya git bence :D

13. umittosun

umittosun Kıdemli Üye

Seviye:
    evelsi hafta oradaydım yaylaya çıkayım dedim ama sıkıcı geldi vazcaydım ..

Daywalker bunu beğendi.
  14. Ali AKTAŞ

Ali AKTAŞ Forum Bağımlısı

Seviye:
    elektrik kardeşim, bu hafta sonu babadağ a tur düzenliyoruz, gelmek istersen

Denizli Bisiklet İl Temsilcisi ALİ AKTAŞ ;) cycling.turkey@hotmail.com adresinden bana ulaş,

görüşmek üzere bol pedallı günler

Daywalker bunu beğendi.
  15. ysfdemir

ysfdemir Aktif Üye

Seviye:
    Ben Yusuf DEMİR. Antalyada okuyorum ama aslında ailem Sarayköyde oturuyor. Akdeniz Üniversitesi Bisiklet Topluluğunun Yönetiminde bulunuyorum. Denizliye geldiğimde de birlikte sürecek insanlar arıodum. Gerçi Ümit war :) dimi kardeşim ? :D Denizli genelinde de heç deilse 5-10 kişi war gibi görünüyor. Fakat anladığım kadarıyla ve üzüldüğüm konu hiç bir klüp veya oluşum yok. Pamukkale Üniversitesinde durum nasıl ? Destek yok mu ya da topluluk oluşumu fln yok mu ? Paylaşırsanız sevinirim... Pedallamaya dewam :D

16. Ali AKTAŞ

Ali AKTAŞ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Pamukkale üniversitesi doğa sporları kulubu içersinde bisiklet gezileri düzenliyoruz, Üniversite içinde de Bisiklet topluluğu oluşturma adına çalışmalar başladı.

ALİ AKTAŞ
    Bisiklet Federasyonu
    Denizli Bisiklet İl Temsilcisi

Daywalker bunu beğendi.
  17. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu çalışmalar birde okullara yayılsa öok iyi olur:in:

18. umittosun

umittosun Kıdemli Üye

Seviye:
    takım konusunda bişi diyemem zaten ama tanıdıgım bildiğim be yarısmalarda derecelere girebilecek kadar saglam efor ve performansı olan ali mehmet ali alper ver bildiğim yusuf eger döndüğünde performenas turları istersen ben yokum :) ali ile tanısırsın zaten onlarla cıkarsınız :)

Daywalker bunu beğendi.
  19. ysfdemir

ysfdemir Aktif Üye

Seviye:
    oke bakalım öLe olsun ama senle de bi Pamukkale yaparıs Ümitcim..nasılsa çocukluk arkadaşıyız. az mı basket oynadık, de mi? ehuehee...

20. Daywalker

Daywalker Kıdemli Üye

Seviye:
    Ali'nin (Aktaş) Pamukkale Üniversitesi bünyesinde bazı öğretim görevlilerinin de desteği ile inşallah bu seneden itibaren çok güzel organizasyonlara imza atacağını bilin. Üniversite bünyesinde çok ciddi bir topluluk resmen oluşmak üzere ve Babadağ turu da bir başlangıç olacak aslında. Adam boşuna Federasyon İl Temsilcisi olmadı. Ali'yi takip eder ve peşinden ayrılmazsanız iyi yerlere gelirsiniz. Ben şu an İzmir'de köyümdeyim. Maalesef tek başıma çıkıyorum bisiklete, inşallah en kısa zamanda Denizli'ye geleceğim ve yeniden şöyle sağlam bir yol yapma planım var. Özellikle Ümit ve Ali başta olmak üzere herkese çok selamlar, kendinize iyi bakın...

umittosun, Ali AKTAŞ ve ahmetdogan bunu beğendi.