Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tüm Bisiklet Sever Ailesine Merhaba....

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında fahrettin başaran tarafından paylaşıldı.

1. fahrettin başaran

fahrettin başaran Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba.
    Öncelikle bu siteyi hizmete açan yöneticilere ve bu güne kadar paylaşımlarını eksik etmeyen tüm üyelere çok teşekkür ediyorum.
    İstanbul - Avcılarda oturuyorum.
    Bir hatıramı paylaşmak istiyorum.
    Çocukluğumda Bisikletin üzerinden inmezdim. Hiç bir güç benimle Bisikletimin arasına giremez diye düşünürken, Florya Atatürk Ormanında arkadaşlarla yaptığımız çocuksu yarışlar sırasında hırsıma yenik düşerek aşırı hızlandım. Patika diye tabir edilen yollarda sürati fazla kaçırınca bir ağaca toslamak kaçınılmaz oluyor.
    Shimano Bisikletim ile ağaca çok sert çarpmış olmama rağmen kalıcı bir sakatlık yaşamadığım için çok şanslıyım. Allah korudu diyebilirim. Ancak Bisikletim benim kadar şanslı değildi. Ön maşa ve kadronun ön maşayı kavrayan kısmında düzeltilemez durumda bir eğilme gerçekleşti. O günden sonra yeni bir bisiklet alacağım düşüncesi hep içimde bir yara olarak kalmıştır.
    Bisikletforumu 2012 yılında tesadüfen keşfettim. Ve siz değerli bisiklet sevdalılarını 2012 yılından bu yana misafir olarak takip etmekteyim.
    Sonunda bisiklet almaya fırsatım oldu artık yeniden maceralara açılabileceğim için çok sevinçliyim.
    Buradaki Profesyonel Bisikletçiler sayesinde hayalimdeki Bisikletin nasıl bir Bisiklet olması gerektiğini anladım. Ben şehir içi-dışı tur-spor hemen her şekilde kullanabileceğim bir Bisikleti almalıydım. Site içerisindeki konularda araştırmalarımı yaptım hayalimdeki Bisikleti almamda çok büyük katkıları olduğu için emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
    Sonuç olarak geçtiğimiz Cumartesi (22.03.2014) akşamı bütçemin el verdiği hayalimdeki Bisikletime kavuştum Carraro Sportive 225
    http://www.starbisiklet.com/detay_carraro-SPORTIVE-225-yol-sehir-bisikletleri_682.html
    Tabiki foruma katılma vaktimde gelmişti :)
    Pazar Sabahı bana en yakın parkura avcılar sahiline gittim. Saat 07:00. Çok güzel zevki bir tur oldu, sabahın o saatinde inanılmaz kalabalık yaya trafiği vardı. Geri döndüğümde 12 yıllık paslanmanın etkisi ile tatlı bir yorgunluk çöktü üzerime ve inanılmaz bir şekilde Bisikletimi sevdim. Daha öncesinde hiç böyle zevk aldığımı hatırlamıyorum. Nedendir bilmiyorum 12 yıllık hasret mi bu hale getirdi beni bilemiyorum ama şuna eminim artık, bende sizlerleyim!
    Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
    Selam ve Saygılarımla..
    Sağlık için Bol Pedallar...

2. Hüseyin Külcüoğlu

Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Hoş geldiniz keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle. Kazasız iyi pedallamalar diyorum.

fahrettin başaran bunu beğendi.
  3. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Hayirli olsun! Trafikte herkesin birbirine saygili oldugu yollarda, kazasiz, belasiz, arizasiz, patlaksiz keyifli pedallar :)

4. fahrettin başaran

Seviye:
    İyi dilekleriniz için Çok Teşekkür ederim, keyifli pedallar diliyorum.
    Bisiklet bir yaşam tarzıdır umarım bunu yurdum insanı anlar. Ne yazık ki trafikte bisikletliye saygı yerlerde sürünüyor.

SebnemNur ve Berke bunu beğendi.
  5. SebnemNur

SebnemNur Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bisikletiniz hayırlı olsun. Bisiklet yolunda çekirdek çitleyen, bisiklet yolunu kapatacak şekilde arabalarını park eden insanlara denk gelmeden keyifli sürüşler dilerim :)

6. Levent EROĞLU

Levent EROĞLU Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hoş geldiniz aramıza, bisikletinizde hayırlı olsun keyifle kullanmanız dileğiyle...

7. fahrettin başaran

Seviye:
    Avcılar sahilinde onlardan bol ne varki :)) Teşekkür ederim.

8. Bilal K.

Bilal K. Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hayırlı olsun, keyifli sürüşler dilerim.
    avcılar sahilinde denizin kenarındaki göbeğin etrafından dönerken dikkatli olun!ya da ne dikkati? orayı kullanmayın.direk dikmek için midir bilmem 4 tane vida ucu çıkarmışlar yolun ortasında.hiç unutmam: geçtiğimiz kış bir gece vakti...o göbekten dönerken ne olduğunu anlamadan yerde buldum kendimi.uyarayım da

9. Ahmet F.ELBİR

Ahmet F.ELBİR Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Herhalde çocukluktan sonra bisiklet alan herkes aynı duyguları yaşıyor sizin gene 12 yıl gene iyi benim 25 yıl falan olmuştu.)
    Bisiklet tercihin çok güzel olmuş güle güle kullan kazasız belasız inş.
    Bu arada bisiklet yolunda çekirdek çıtltan insanlarımızdan önce kafası basmayan belediyelerin de suçu sahilde çöp konteynırları, banklar vs.. bisiklet yollarının üstüne koyulmuş insanlar binevi oraya yönlendirilmiş , halkımız nereye yönlendirirsen oraya gider işte,
    ben zeytinburnu sahle gidiyorum orası hep böyle hatta fotoğraf çekip topik aççam bi ara ,
    Beterin beteri de var , demek araplar bizden daha vahim hiç yol mol bilmiyorlar

10. K. Benli

K. Benli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hoş geldiniz !
    Arkadaşların tüm iyi dileklerini aynen katılarak diliyorum.
    Patlaksız pedallama, maalesef tamamen kısmet işi bizim yollarda. Daha pazar günü arka lastiğim küçük parmak tırnağı büyüklüğünde bir cam parçasının saplanmasıyla kesildi.
    İç lastik yamalandı, ki zaten o kadar önemli değil. Dış lastikteki kesik için bakalım ne yapacağım? Servisteki ustama gösterip ona göre bir hal çaresi bulacağım.
    Bir miktar para harcayarak halledilecek problemler bisiklette adeta olmazsa olmazlar.
    Gülü seven dikenine (çivisine, cam kırığına vs.) katlanır.:)

11. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Fahrettin Bey öncelikle foruma hoş geldiniz. Keyifli vakit geçirmenizi dilerim. Bisikletiniz hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız bol pedallı günler dilerim.

12. fahrettin başaran

Seviye:
    Çok teşekkür ederim Ahmet bey, benzer fotoğrafları bende yüklemeyi planlıyorum. eğer siz öyle bir topik açarsanız forum kirliliği olmaması için sizin topikin altında bende benzer paylaşımlar yapmak isterim.
    Selamlar.. İyi pedallar..

Merhaba Bilal Bey,
    iyi dilekleriniz ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Pazar sabahı aynı güzergahı kullanmıştım fakat bahsettiğiniz vidaları farkedemedim. Yinede uyarınızı dikkate alacağım çok teşekkür ederim. Selam ve Saygılarımla.. Bol pedallar dilerim.

Sayın abim,
    İyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum ve geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.
    Pazar sabah saatlerinde yaptığım avcılar sahil turumda havanın güneşli olması sayesinde bende sahil parkurunda çok ciddi cam kırıkları farkettim. İnsanlarımız gelip sahilde içiyorlar içtikleri şişeleri çöp yerine kayalara vurup parçalıyorlar. yol boyunca yer yer ciddi şekilde güneş ışıklarıyla parlayan çok küçük ama bir bisiklet lastiğini patlatacak büyüklükte cam parçaları arasında tabiri caizse cambazlık eder gibi bisiklet sürmek zorunda kaldığım için akşamcılara isyan etmedim diyemem.
    Tekrar geçmiş olsun Selamlar...

Teşekkür ederim Ömer bey,
    Aynı güzellikte dileklerimle bol pedallı günler diliyorum.
    Selamlar...

13. fahrettin başaran

Seviye:
    Evet arkadaşlar bisikletimin fotoğraflarını ancak çekebildim.
    Buyurun,
    Benim sıpa bu:

14. umut tanrıverdi

umut tanrıverdi Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    foruma hoşgeldiniz.ben de çocukken inmezdim hiç bisikletten.yıllar sona geçen eylül de aldım bisikleti.ilk binişimide yenikapıdan hadımköye yaptım.hem spor oldu,hem stres attım.verdiği yorgunluk bile bi başka güzeldi.havalarda iyi olduğununa göre turlar bizi bekler:)kışın çok özledim binmeyi arabamı bisikletim kadar sevmiyorum.daha da keyif alacağınızı ve sıkılmayacağınızı düşünüyorum.
    görüşmek üzere kazasız edallamalar dilerim...

15. Necdet HAKLI

Necdet HAKLI Üye

Seviye:
    Yeni bisikletiniz hayırlı olsun ve de Allah birdaha o şekilde kazalar vermesin kazasız pedallamalar