Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tubus disco arka bagaj incelemesi

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Güncemden tarafından paylaşıldı.

1. Güncemden

Güncemden Zamane Gezginlerinin Güncesinden...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaşlar uzun zamandır tur yapma düşüncem var zaten forumdanda birçok arkadaştan fikirler alıyorum ve bir yandanda var olan bisikletim için tur ekipmanları alıyorum, Almanya dan bike-components.de sitesinden 58€+ 14€ (kargo) ya aldığım bagajım tam 9 gün içerisinde geldi öncelikle alışveriş yaptığım siteden çok memnunum onu belirteyim.

Neden Tubus Disco ?
    Öncelikle Tubus olmasının nedeni aynı turcuların Ortlieb çanta tercih etmesi gibi kaliteli ve çok sağlam. Disco olmasının nedeni ise bisikletim Sedona 781 26" MTB ve yeni bisiklet almak istemiyorum çünkü bisikletimi çok seviyorum bende düşündüm taşındım bu bisiklete ne olur dedim internette araştırdım ve bu bagajın uygun olacağına karar verdim çünkü bu bagajın yapılma amacı bagaj bağlama yeri olmayan disk frenli bisikletlere quick release yardımı ile bagajı sabitlemek çok mantıklı geldi ve hemen sipariş verdim

Kargo eve kadar geldi gümrük giriş ücreti ve damga pulu vergisi mi ne varmış 3,6 tl ödedim aldım kargoyu buraya kadar herşey süper. Kargo paketi ptt tarafından ezilmiş büzülmüş ve gümrükte açılıp içine bakılmış bu olaya çok canım sıkıldı ama bir zaiyat yok.Ama kutuyu baya ezip büzmüşler allahtan Almanyadakiler çok iyi paketlemiş.

IMG_6049.JPG

IMG_6048.JPG IMG_6050.JPG

Kontrol yapılmıştır diye bant yapıştırmışlar heralde açıp bakmaları yasaldır deyip bu olayı geçtim heyecan dorukta kutuyu açıyoruz:hhhhhh:

Ve kutudan inanılmaz parçalar çıktı gerçekten çok güzel bir tasarımı var herşey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ufak bir kutuya konmuş, kaliteyi hissettiriyor iyiki Tubus almışım dedim. Asıl Tubus almama Orhan Kılıç'ın blogundaki yazı neden oldu kalitesinden baya bir bahsetmişti.

Orhan KILIÇ: YENİ TUR EKİPMANLARIM

IMG_6053.JPG IMG_6052.JPG IMG_6051.JPG IMG_6055.JPG

Geldik montaja hemen parçaları birleştirdim heyecanla bisiklete monte etmeye çalıştım ama oda ne benim kadromun QR bağlanan yerleri yana doğru okadar çıkık ki imkansız takılmıyor, gerçekten çok üzüldüm ama hemen bırakmadım ve çözüm aramaya devamo_O

Veee buldum evde ufak delikli aliminyum parçalar vardı bunları kullanarak birşeyler yapacaktım resimleri koyayımki daha iyi anlatmış olayım:harika:
    IMG_6057.JPG IMG_6056.JPG

Umarım bu detaylar anlatmama yardımcı olmuştur sonuç olarak sorunumu çözdüm ve bayada sağlam oldu.
    Ama bu seferde lastiğe çok yakın oldu:acpsnr: mecburen alta bağlamam gereken vidaları üste doğru bağladım ve onuda hallettim, sele borusuna da erdoğanlardan aldığım bir aparat ile bağlantıyı yaptım, kısaca ite kaka hallettim bu işi;)

IMG_6061.JPG IMG_6060.JPG
    Ve amacıma ulaştım bakalım yakında çantalarda gelicek umarım bir sorun çıkarmaz hepsi birlikte:)

Ve bitmiş hali
    IMG_6059.JPG IMG_6063.JPG

2. countryman

countryman Yeni Üye

Adı:
    Özkan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Merhaba Yiğit,

Bu ve dış lastik ile ilgili diğer incelemen için teşekkür ederim.. Hem bike-components.de hakkında hem de ürünler hakkında izlenimlerinden faydalanmış oldum.. Bende de MTB var ve uzunca zamanlar değiştirmeyi düşünmüyorum bisikletimi, senin gibi QR miline bağlayacağım bagajımı.. Araştırdığım kadarıyla çok önerilen bişey değil, QR milinin kırılması ile sonuçlanacak durumların oluşabileceği söyleniyor sürekli.. Bu yüzden tura çıkarken yanımda mutlaka yedek mil taşımayı düşünüyorum..

Bir ay kadardır bagajı kullanıyorsun sanırım, QR mil bağlantısı yüzünden herhangi bir sorunla karşılaştın mı?

3. ziyainal

ziyainal Forum Demirbaşı

Adı:
    Ziya
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:

tubus'un bagaj delikli kadrolar için modeli de vardır dimi

4. Güncemden

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @ziyainal Tabiki var tubus - Home dan bakabilirsiniz modellere, dünyanın en iyi ve en köklü bagaj üreticisi

5. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Dostum bagaj kalitesiyle göz dolduruyor, özellikle üst kısmı bu sendeki gibi ince, estetik olan bagajları severim. Yalnız senin bagajda bisikletten kaynaklanan ciddi bir uyum sorunu var. Hani altı kaval üstü şeşhane gibi.

Güncemden bunu beğendi.
  6. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    O bisiklet kadro olarak kaldı yeni bisikletinde cuk oturmuş :)

Güncemden bunu beğendi.
  7. Güncemden

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    mehmetsunu bunu beğendi.