Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tübingen(Almanya) Şehri Belediye Başkanı'nın Makam Aracı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Özgürpedal tarafından paylaşıldı.

1. Özgürpedal

Özgürpedal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Tübingen Belediye Başkanı makam aracı olarak bisiklet kullanıyor. Bisiklet kullanamadığı zaman da Belediye Otobüsü'ne biniyor. Ben bu durumu Karşıyaka Belediyesi'ne yazdım, bu konuda ne düşünüyorsunuz diye sordum, bana cevap olarak gazete parçası gönderdiler, akılları sıra bizim başkanımız da bisiklete biniyor diyorlar. Gülmekten yerlere yattım. Siz ne dersiniz?
    Tübingen Belediye Başkanı 3.jpg Boris_Palmer_1212-300x300.jpg Tübingen Belediye Başkanı.jpg Tübingen Belediye Başkanı 2.jpg POSTA_IZMIR_EGE_20140508_3.jpg

h.kemala, yakubi ve KaanG bunu beğendi.
  2. KaanG

KaanG Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Bizim başkan da küçükken karne hediyesi olarak pisiklet almıştı, onunla mahallede binmişliği var. (Semih Cumhuriyeti)

Özgürpedal bunu beğendi.
  3. yakubi

yakubi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    hahhaahaa
    inanılmaz komik olmuş fena güldük: )
    ama diğer taraftan ağlanacak bir hal. yaşamsal ve zihinsel alanımızı düzenleyen siyasetçiler genellikle bundan fazlası değil.

4. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    İki üç basın mensubu çağırıp da şov yapmak yerine, bisiklet yollarının yapılmasına ilişkin projelerin üretilmesi , belediye olarak birkaç kişi ya da grubun değil, belediyenin görev alanı dahilindeki tüm vatandaşların bisiklet sürmeye teşvik edilmesi, okullarda bu iş için seminerler duzenlenmesi gerekir. Bilmem nerenin belediye başkanının bisiklet sürüp sürmemesi bizim umrumuzda olmamalı. Halkı bilinçlendirmeye yönelik bir faaliyette bulunsunlar ve bunun karşılığını görelim ki kendileri isterlerse zırhlı s500'leriyle makamlarına gitmeye devam etsinler.

Yigit Kabadayi bunu beğendi.
  5. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tübingende bulundum, 1 hafta kadar da günlük ulaşımım için bisiklet kullandım,
    Çok sıcak, butik içinden Neckarwüller nehri geçen minik bir şehir, herkesin altında bisiklet var, bu yüzden belediye başk. Bisiklete binmesine şaşırmadım.

6. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bu tip haberlere artık aşina olduk, ağlanacak halimize güler olduk da diyebilirim. dikkatimi bisikletin aynası çekti, tam şehir-tur bisikletine takmalık :) modelini bilen varsa bir zahmet yazsın. elcik içinde boşluk olmadığı için standart ayna takamıyorum böyle bir aynaya ihtiyacım var :)

7. avanak_abdi

avanak_abdi Bisikletkolik

Adı:
    Cemali Avcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bizdekiler mercedesin en yeni modellerine biniyor. kaliteden anlıyor adamlar. bir de halk kaliteden anlasa :)

8. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bizimkiler makam arabasına binmezseler ölecekler hastalığına yakalanmış ne yaparsın abisi.
    Yalnız belediye başkanı yiğenimin aynasına hasta oldum.

9. Yunus Emree

Yunus Emree Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisiklet ve bizim devlet adamları?
    Ya onlar çocuklarına bile bisiklet almayıp en pahalısından akülü araba alırlar.

10. Celalettin aktaş

Celalettin aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sanırım daha önceki bir yazışmada geçmişti, ancak kimin yazdığını hatırlayamadım. Konu şuydu,Almanya da kayıtlı bisiklet sayısı 70 milyon civarı bir rakamdı. Şimdi bizim ülkemizde siyasilerin bırakın, vatandaşın bile bu denli bisiklet kullanım kültürü yok ki. Dolayısıyla bizde bu tarz güzel şeylerin olma ihtimali çok ama çok zayıf.