tubeless lastık

mustafa özkan

Daimi Üye
Tepki
39
Bisiklet
Carraro
tubeless lastıkler herhangi bir janta takılabılır mı yoksa ozel jantımı wardır arkadaslar??

Scudo

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
Tubeless lastikler tubeless jantlar ile kullanılırlar.
Ama derseniz ki ben tubeless lastiğimi normal jantta iç lastik ile kullanacağım, o da olur ama oturma ve takıp çıkartma problemi yüzünden ilk seferden sonra kullanmamaya karar verirsiniz. Bir tur sırasında böyle bir lastik ile patlak sorunum olmuştu ve canımdan bezdirmişti.
Birde kesik iç lastik ile normal jantta yatak yapıp tubeless lastiği iç lastiksiz sıvı ile kullananlar var ama bu zaten en zoru. Tavsiye etmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: mustafa özkan

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
(link) (Açtığım konu),

Tubelees hiç bir jant seti ile kullanma zorunluluğu yoktur. Fakat bazı sert lastikler montajda zorlanır. Bir süre sonra lastikler kendini bırakır ve elin ile montaj yapabilirsin.Ben üstteki linkte görülen lastikleri kullanıyorum.Ve her anlamda çok güzel.Konuda ki arkadaşların dediği gibi lastik de patlak şans işi.
Yani, tercih meselesi.

(link)
Birde jantların altında tubuleese uyumu olup,olmadığı gösteriliyor.Kitlerle uym olur.Ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır.

(link)

Bu kitlerle yapılır.

K.i.b Selamlar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sadana

bu dtaylara dikkat etmek gerekir..Tubulesee daha kolay ve sağlam..
En azıdan benim için öyleydii..

Tepki
1
tubless olmayan jantı tublessa çevirirken bi iç lastiği keserek kullanıyoruz ya hani,, orda 26lık janta 24lük iç lastikmi kullanmak gerekiyor??