Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ttnet'ten bıktım yıldım lütfen yardım!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında murat aslan tarafından paylaşıldı.

1. murat aslan

murat aslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Arkadaşlarım,kardeşlerim,abilerim sevgili bisikletforum ailesi,

Artık TTNET ve son derece vasat internet hizmetinden bıktım. Son 2-3 gündür evde internetim yok. Komsudan giriyorum. Müşteri hizmetlerini aradığımda 3 gündür güncelleme var diyorlar birşey yapmıyorlar. Yan gelip yatıyorlar. ARTIK FARKLI BİR FİRMAYA GEÇMEK İSTİYORUM. İstanbul Çağlayan bölgesinde ya da Türkiye genelinde iyi hizmet veren başka bir firma yok mudur? Ayda 65 Tl fatura ödüyorum. 10 gün internet yok 20 günse 1.5 mbit hızla bağlanıyorum. İnsanlık ayıbı sene 2014 e gelmiş bu hız nedir? Lütfen bilgisi olan arkadaşlarım paylaşırsa sevinirim

2. Sanberk E

Sanberk E Onursal Üye

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    dostum ttnete yat kalk dua et. Bende bıktım aynı sorunları yaşadım, misa sen counter strike oynuyorsun pingin ttnette 10-25 arası. Şuan uydunete geçtim daha 1 hafta olmadı, pingim 25-200 arası git gel yapıyor. Müşteri hizmetlerini arıyorum sorunu görüyoruz düzelticez diyorlar her gün arıyorum söylüyorum ama tık ses yok. ttnete geri dönüş yapacağım mecbur. Sonuç şu ; ttnete muhtacız :)

murat aslan

murat aslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    ya piyasadaki bütün firmalar ttnet alt yapısı kullanıyor diye duydum. ama musteri hizmetleri işe yaramıyor abi. bıktım ya 3 gündür güncelleme var diyor. ya madem öyle ne zaman bitiyor bu güncelleme diyorum. bilmiyoruz diyorlar. o zaman bitince siz beni arayın diyorum. sistem kapalı kayıt alamıyoruz diyor. ya arkadas kagıt kalem alıpta mı yazamıyorsun lanet olsun ya

4. mücahid yapıcı

mücahid yapıcı Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çağlayan'da TTnet berbat ötesi. TTnet'ten Superonline'a geçince "oh bee" demiştim. Tavsiye ederim. Ttnet'te haftada en az iki defa kopan internetim superonline'a geçtiğimden bu yana (tam iki sene) 3 kez koptu.

Gerçi ben de şimdi Superonline'a fiber getirmediği için kızıp Ttnet fibere geçme aşamasındayım ama hâlâ kararsızım. Ttnet'in Fiber hizmeti de adsl gibi olursa yandığımın resmidir.

murat aslan bunu beğendi.
  5. Caner GÜR

Caner GÜR Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bende TTnet in ilgisizliğinden bıkmıştım ve Doping internete geçtim şimdilik sorun yok.

atta ve murat aslan bunu beğendi.
  6. Abdullah.R

Abdullah.R Forum Demirbaşı

Seviye:
    Eskiden TTNet abonesiydim. Ev telefonu kullanmadığım halde sırf internet için telefon almak zorunda bırakıldım. Kullanmadığım telefon için 20 TL + 4GB kotalı internet için 30 TL = ayda 50 TL ödüyordum.

Sonra Avea "Kademeli Jet Modem"e geçtim. 1GB'a kadar 9 TL(*), 1-4GB arası 29TL. 4GB'dan sonraki kullanım fahiş fiyatlı (5 Krş/MB) ama, kdv dahil aylık fatura 100TL ile sınırlı. Yani 4GB limitini geçerseniz, faturanın sabit 100TL geleceği neredeyse garanti. Çünkü 4GB kotadan sonraki ilk 1.4 GB ile fatura 100 TL'ye dayanıyor, ondan sonra kaç GB harcarsanız harcayın 100 TL'de sabit kalıyor. Şu ana kadar kotayı hiç aşmadığım için başıma gelmedi. Bunları faturalandırma kurallarına dayanarak söylüyorum.

Neticede kademeli jet modemden çok memnunum. Performansı çok iyi, kesintisiz 7.2 MB/s hızla bağlanıyorum ve kablo derdi yok her yerden mobil bağlanabilirim. İnterneti az veya hiç kullanmadığım dönemlerde (1GB altında kullanımda) fatura otomatikman 10 liraya düşüyor. Çok kullandığım dönemlerde de 4 GB limitini geçmiyorum zaten.

(*) Teorik 9 -29 TL --> pratikte 1.30 telsiz vergisi de ekleniyor.

Uydu teknolojileri interaktif kullanıma uygun değildir. Uyduya çıkış-iniş (ilk byte'ın karşı tarafa ulaşması) 2 sn civarı alıyor. Band genişliği başka, round-trip zamanı başka şeyler. Bu sebeple, büyük boyutlu ve interaktif olmayan trafik için çok uygun olsa da, oyun vs. gibi kullanımlara uygun değil.

Not: Sonradan aklıma geldi, Uydunet aslında Kablonet'in yeni ismi değil miydi? Sanırım sadece ismi "uydu". Aslında coax kablo ile çevresel trafiği toplayıp, TT aracılığıyla internete açılan bir aracı kurum. Bir yerel segmente kaç aboneyi topladıklarına bağlı olarak trafik sıkışması yaşanabilir orada. Az abone/segment = yüksek coax yatırımı, Çok abone/segment = trafik boğulması.

Emrah Pektaş ve murat aslan bunu beğendi.
  7. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bu konu yıllardır tartışılıyor; istediğiniz firmaya istediğiniz ücretten geçebilirsiniz. Belki müşteri hizmetleri çok iyidir, belki değildir ama şöyle bir acı gerçek var ki bunu ttnet'te biliyor. Bütün firmalar ttnet'in alt yapısını kullanıyor. İstediğiniz yere geçin aynı sıkıntıları yaşayacaksınız.

8. mücahid yapıcı

mücahid yapıcı Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bu bilgi yanlış. Diğer firmalar Adsl için telekomun kablolarını kullanıyor. Ancak internet sağlayıcılığı salt kablodan ibaret değil. Bunu ttnet'ten superonline'a geçtiğimde çok net bir şekilde anladim.

murat aslan

murat aslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    evet doğru ama müşteri hizmetleri bari düzgün olsun. gittiğinde geri getirebilelim. 2 gündür harcanıyorum resmen :)

tavsiyeler üzerine süperonline ve dopingi detaylı araştıracağım. aslında Abdullah R. ağabeyimin dediği çok güzel lakin benim gibi dizi film kurduna kota dayancağını sanmıyorum :)
    tavsiyeler öneri ve görüşler gelmeye devam ederse sevinirim. Bu konudan baya bir insan mağdur belki birilerini bir çözüme kavuştururuz

10. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Herşeyin başında her nereye geçerseniz geçin ttnet'in rezil altyapısını kullanmaya mahkum değilsiniz. Ben yaklaşık son 4 yıldır Uydunet abonesiyim, Uydunet tamamen ttnet'den bağımsız ve kendi altyapısını kullanan bir firma. Şu an Uydunet'in yeni bir kampanyası var, 10 MBPS 50 GB adil kullanım sınırlı internet ayda sadece 32 TL. http://www.kablonet.com.tr/kampanya-eko-internet Eğer ay içinde 50 GB adil kullanım sınırınızı doldurursanız hız otomatik olarak 3 MBPS'ye düşüyor ve ay sonuna kadar ne kadar kullanırsanız kullanın değişmiyor. Bende bu kampanyaya dahil oldum ve çok memnunum. Tabii Uydunet kullanabilmeniz için ilk olarak Kablo TV abonesi olmanız gerekiyor, eğer evinizde Kablo TV var ise soru yok, eğer yoksa aylık 10 TL civarı bir ücret karşılığında Kablo TV abonesi olabilirsiniz. Tabii birde Uydunet'in modemleri özel olduğu için elinizdeki ADSL modemleri kullanma şansınız yok ama Modem Konusunda da Uydunet'in çeşitli kampanyaları var. Ya taahhüt ile Uydunet modeminizi bedavaya alabilirsiniz, yada aylık çok cüzi taksitle modeminizi Uydunetten temin edebilirsiniz. Bence bir araştırın.

murat aslan

murat aslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Hocam tavsiyeniz için teşekkürler. Ama merak ettiğim birşey var. Etrafımda hiç kablo tv kullanan yok. Acaba bizim bulunduğumuz bölgeye hizmet veriliyor mu? Birde merakımdan soruyorum kablolu tv 10 tl ücret ödeyerek ne tür bir hizmet satın alıyoruz acaba?

12. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Alt yapı türktelecom'da olduğu için bu bilgi malesef yanlış değil. Genel internet kopması olduğu zaman bütün firmalarda da oluyor.

13. mücahid yapıcı

mücahid yapıcı Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Değil işte. Çok defa rastgeldim twitter'da şurda burda millet internetlerinin koptuğu, saatlerce nete giremediklerinden bahsettiği zamanlar ben hiç sıkıntı yaşamamıştım. Dediğim gibi yalnızca kablolar telekom'un. Altyapı farklı bir şey.

Apartmanda yaşıyorsanız apartman sakinlerinin yüzde 51'i kablo tv talebi olmaz ise kablo tv bağlamıyorlardı. Hâlâ var mıdır bu kural bilmiyorum. Araştırmak lazım.

14. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    10 TL ücret karşılığında evinize kablolu TV bağlıyorlar ve evinizde kurulu bir anten altyapısı varsa evinizin tüm odalarından Kablo TV yayınlarını izleyebiliyorsunuz. Kablolu TV dahilinde yerli-yabancı yaklaşık 50 tane tv kanalı var ve hepsi cam gibi. Ayrıntılı bilgiyi ve bölgenizde Kablo TV ve Uydunet bağlantısı olup olmadığını 444 0126 numaralı telefonu arayarak en doğru şekilde öğrenebilirsiniz.

15. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Sanat'ın babası...

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Uydunet şu an fiyat/performans lideri. Yalnız servis ağı yaygın değil maalesef. Ben de geçecektim ama en yakın kutusu 5 km. mesafede. Kısacası varsa uydunet, yoksa superonline fiber net. O da yoksa mecburen TTNet...

murat aslan

murat aslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bu genel kopmaları bilemicem ama. benim bazen günlerce gelmediği oluyor. bazen 1 ay sıkıntısız kullanıyorum. ama genelde 2 3 günde bir haşır neşir oluyoruz ttnetle :) yukarıda bir arkadaş 2 yılda 3 defa gittiğini aktarmış. Demekki bizim bilmediğimiz bişeyler var :)

superonline normal bi tarifesi bile olsa bence ttnetten kötğ olamaz ya bence ben dünyanın en kötü internetini kullanıyorum. afganistanda bile daha hızlı ya yemin ediyorum

17. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:

Bunu tartışmayacağım çünkü bu benim uydurduğum birşey değil, türktelekomun açıkladığı birşey. Ona bakarsan 5 senedir internetten kopmuyorum. N lag var N de birşey.

18. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    uydunet ve fiber (superonline gibi) hariç hepsi ttnet altyapısı kullanıyor bir sorun oldumu hepsinde oluyor yani
    bu ikisi varsa geçin yoksa tavsiyem en ucuz tarifeli ve 2 yıl sözleşmeli felan olmayan bir taneye geçin derim
    2 yıl sözleşmeli olunca başınız çok ağrıyacaktır emin olun
    kendim tecrübe edindiğim bilgiyi veriyim ttnet telefonla arayınca hızınızı 10 katına çıkarıcam ücretsizde olsa parada istese sakın evet demeyin :D kısacası hiçbir teklife evet demeyin bunlar sonra tekrar baş ağrısı olarak geri dönecektir.
    birde 2 yıllık sözleşme artık bazen şarteller atıyorki internetsiz kaliyim ttnet ten kurtiliyim diyorsun sonra sözleşmeyi iptal edersen kol gibi fatura gelir vazgeçersin
    5-6 ay bedava kampanyalara kanmayın sonraki aylar bi güzel alıyor hıncını
    buda %99 müşterinin yapmak istediği örnek veya düşeceği durum diyim :p +18 küfürlü video link

Abdullah.R ve murat aslan bunu beğendi.
  19. ydogas

ydogas Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Ben 10 senedir kablo tv, 3 senedir de Uydunet kullanıyorum 2 sene 1 mbt kullandım ilk bağlandığında hız yavaşlaması gibi problemler vardı ama düzelttiler. şimdi 20 mbt ve teledünya abonesiyim aylık 49 TL geçen pazar apartmanda genel kullanımın sigortası atmış tabi bu yüzden internet ve televizyon yayını kesilmişti aradım 1-2 saat içinde gelmişler. dışarı çıktığımdan cep telefonumdan ulaştılar onlardan öğrendim genel kullanımın sigortası atmış düzelttik bir sorununuz kalmadı dendi. Bir gün sonrada müşteri memnuniyeti için arandım arkadaşlar geldi mi ve bir sorununuz var mı diye soruldu yani ben Antalya'da Turksatın Uydunet hizmetinden ve müşteri hizmetlerinden memnunum...

20. Abdullah.R

Abdullah.R Forum Demirbaşı

Seviye:
    İnternet bağlantısını 3 aşamalı düşünün.

1. Yerel abonelerin -merkez büyüklüğüne göre- yerel/şehir merkezlerinde toplanması. (çevresel trafik, düşük hız - abonenin internete bağlantı hızı)
    2. Bu yerel merkezlerin ülke bazında birleştirilmesi (domestik internet, yüksek hız)
    3. Türkiye'den global internet trafik merkezlerine ("hub"lara) bağlantı (global internet, çok yüksek hız)

TT'un sahip olduğu alt yapı:

1. Yerel trafik için telefon şebeke alt yapısı + WiFi + fiber
    2. Domestik trafik için şehirler arası fiber ağı
    3. Global trafik için İst. ve Ankara'dan ABD, İtalya, Almanya'ya (Avrupa'nın internet merkezi) çok sayıda yüksek kapasiteli fiber bağlantı.

Diğer firmalar da, bu 3 aşamanın bazı yerlerinde TT altyapısını, bazı yerlerinde kendi altyapılarını, bazı yerlerinde de her ikisini birden kullanıyorlar. Mesela, bildiğim kadarıyla Avea çevresel trafik için kendi GPS altyapısını, domestik ve global erişim içinse TT altyapısını kullanıyor. SuperOnline yerel trafiği fiber ile toplayıp global çıkışı TT üzerinden yapıyor ama kendisinin bağımsız olarak kiraladığı bir-iki fiber hat da var. Kablonet (uydunet) çevresel trafiği kendi kablo-tv altyapısı ile toplayıp, Avea gibi gerisini TT'a havale ediyor.

Öte yandan, TT'un çok çok fazla sayıda alternatif global bağlantıları var ve büyük bir hızla arttırmaya devam ediyorlar. Seneler evvel ben saymayı bırakmıştım artık. Yani TT global erişimin durması bir iki istisna durum dışında imkansızdır. İstisna olarak, belki TT genel routing sisteminde arıza olabilir (hatlar değil router'lar durur) vs. Ama yerel trafikte aksaklıklar olabilir.

O adı sanı pek duyulmamış servis sağlayıcılar ise tamamen TT altyapısını kullanıyorlar. Evinize ADSL modem bağlama şartı getiriyorlarsa, bilin ki çevresel trafiği bile TT'a yüklüyor. Çevresel trafiği kendisi toplayamayan, domestik veya global trafikle nasıl baş etsin? Onları da TT'a havale ediyorlar doğal olarak. Yani bunlar sadece birer pazarlama ofisi olarak çalışıyorlar, bağlantı %100 TT tarafından gerçekleştiriliyor.

Bu arada Mehmet Harman beyin söylediği bazı şeyleri önemine binaen tekrarlamak isterim:

* Telefonda pazarlamacılara asla ve asla olumlu cevap vermeyin. O telefon görüşmeleri -ileride size karşı kullanılmak üzere- kayda alınıyor ve sizi "yanlış yönlendirmek" için özel olarak planlanmış sorular ve teklifler geliyor. Bilmeden tuzağa düşebilirsiniz. Bana öyle teklifler geldiğinde, tam aradığım bir teklif dahi olsa üstüne atlamıyorum ve "bunu inceleyebileceğim bir internet adresi" istiyorum, "inceleyip düşündükten sonra ilgilenirsem geri dönerim" vs. ile kapatıyorum. Netice olarak asla telefonda pasif alıcı olmayın - aldanırsınız. Bilahare inceleyin, beğenirseniz aktif alıcı olarak siz onlara gidin.

* 12 aylık vs. kampanyalardan uzak durmanız da mühim. Teknoloji, servisler, fiyatlar çok çabuk değişiyor. Kampanya süresinin ortalarında çok daha uygun bir yer bulur gidemezsiniz. Ayrıca sözleşmenin altındaki ince yazılarda bir çok dezavantajlı detay olur, bunlar kullanım sırasında ortaya çıkar, geri dönemezsiniz.

caner ünsal, Çağlayan ve murat aslan bunu beğendi.