Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Truvativ - Race face aynakol

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında bisikletci tarafından paylaşıldı.

1. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Truvativ firex ---
    agırlık 940 gr. 175 mm uzunluk , 44-34-22

Race face Prodigy XC crank set isis
    agırlık 850 gr. 175 mm uzunluk 44-32-22 dişliye sahip

Bu iki aynakol hakkında bilgi sahibi olanınız varmı ? yani agırlıkları ben yabancı forumlardan buldum ne kadar dogru tam bilemiorum . İkinci el bi race face var birde sıfır truvativ firex var . race face temiz kontrol ettim . öneriniz hangisi olurdu ?

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Truvativ yeni teknoloji olan ayna kolla tümleşik göbek sistemini kullanıyor (GigaXPipe). Race Face ise artık üst model ürünlerde çok tercih edilmeyen ISIS göbeğe sahip (Shimano'daki benzeri OctaLink). Ağırlıklarda Race Face'in sadece ayna kol ağırlığı (göbek hariç yani) 685 gr verilmiş. Bu çok iyi bir rakam ancak dediğim gibi ISIS artık üst model ürünlerde neredeyse hiç yok (bir kaç uç marka hariç). Truvativ ise 100 gr kadar daha ağırdı sanırım. 940 olan bir üst modeli, Stylo Team.
    Benim tercihim sıfır olmasının da büyük etkisini göz önünde bulundurarak Truvativ olurdu. Üstelik GigaXPipe montaj aşamasında da çok sorunsuz bir sistem. Ayna kolun kendiliğinden çektirmesi var :).

3. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Kadro renk uyumu acısından race face diyordum ama göbek olayında eski teknoloji oldugunu bilmiyordum . Agırlık acısından gercekten sadece aynakol olarak cok iyiymis 685 gr.

XTR M960 sadece aynakol agırlıgı 797 gr mıs. 110 gr lık bir fark .

Bundan 3 sene öncesni düşünüyorumda gercekten bu ürünleri hic bir zaman alamayacagımı düşünürdüm gerek truvativ gerekse race face. ancak incirlikten cıkma yabancı dergilerde görürdük . ne günlerdi :) Ülkemizde gercekten büyük bir ilerleme var . Bisiklet parçaları gittikce yaygınlasıyor. Hemde gercekten her parcanın kendine özgü değişik markada secenekleri mevcut. Neyse konuyu dagıtmayım hic :)

FSA K-Force light ki bu bnm listem dısındaki bi ürün krankset agırlıgı 630 gr. mıs orta göbek seramikten imal edilmis . fiyatıda masallah 677 $

4. hornetyasin

hornetyasin Bisikletkolik

Seviye:
    Bende Firex kullanıyorum, montaj sırasında çok iyi sıkılmayan vidası gevşemişti ve benim geç farketmem sonucunda dişlerinde hasar oluşmuştu. Bunun sonucunda da aynakol sürekli geşiyordu. Ama onun dışında bir sorun yok.

Vida olayınıda teflon sararak hallettim.

5. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Agırlık olarak yakınlarmıs ama Race Face in eski teknolojide kalması kötü ..

Tercihimi kadro uyumu acısından ( renk ) , hafifik açısından ve temiz ve hesaplı bir ikinci el olması durumundan dolayı Race Face'ten yana kullandım ..

6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bisikletçi eski teknoloji derken şunu vurgulamak lazım :). Sadece değişikliğe yöneldiği için firmalar ISIS sistemi terk ediyorlar yavaş yavaş... Aslında tüm bunlar Shimano yüzünden böyle, çünkü bu piyasada hakim pozisyonda o olduğu için, kuralları da o koyuyor, onun çıkardığı bir teknoloji veya terkettiği bir teknoloji diğer firmalar tarafından da ya kopyalanıyor (veya bir alternatif üretiliyor) ya da terk ediliyor.
    Yoksa ISIS'la da sorun yaşamazsın, hatta denildiği gibi göbek yalama olsa gider yenisini alırsın ;).

7. Uğur Taşdemir

Uğur Taşdemir Bisikletkolik

Seviye:
    XTR ile karşılaştırmak doğru değil. Çünkü verilen ağırlık göbek hariç. XTR nin ağırlığı ise göbek dahildir. Truvativ Firex yerine bir üst model olan Stylo Team modelini tercih edebilirsin. Göbek dahil 880 gr dır ve emsali olan XT den daha ucuz ve hafiftir. Ayrıca esnemezlik olarak Truvativ'in modelleri emsallerinden daha sert. :in: