TRT ayıp etti!

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.339
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,

Kapadokya'da geçtiğimiz haftasonu yapılan MTB Avrupa Şampiyonası gerçekten ülkemiz adına ve TRT adına bir gurur kaynağı idi. Ben yarışların hemen tamamını tarihinde ilk defa başarılı bir naklen bisiklet yayını gerçekleştiren TRT'ten izledim. Herşey iyi güzel ama bir şey beni çok üzdü, buna tepkisiz kalmamak lazım diye düşünüyorum. TRT spikerlerinin sadece yarışlardan önce favori gösterilen ve sonra da dereceye giren kişilerle röportajlar yaptığını hayretle izledim. Oysa tüm kategorilerde yarışmaya katılan ve ellerinden geleni yapan Türk bisikletçilerle hiç röportaj yapılmamasını anlamak mümkün değil, kaçırdığımı sanmıyorum, resmen yoktu! Bana biri bunu izah edebilir mi? Hala kendimizi yenemiyor muyuz? Yarışmacılarımızın tecrübe eksikliklerinin olması, orta veya alt sıralarda yeralması ayıplanacak, konuşulmaması gereken birşey mi? Kendimizi böyle geliştirebilir miyiz?

Türk bisikletçilerine bir moral ve motivasyon verecek, seyredenlerle tanıştıracak ufak röportajlar olması gerekirdi. Üstelik yayın sırasında Levent Özçelik'in çeşitli konuklarla olan konuşmalarında sürekli bisiklet sporunun ülkemizde yıllarca ihmal edildiği, artık spor haberlerinde bisikletin de adının geçmesi gerektiği, Dünya Yol Şampiyonası'na aday olmamız gerektiği vs birsürü konu geçsin sonra da tek bir sporcumuza mikrofon uzatma!

Evet düşüncelerim bunlar, TRT bir eleştiriyi haketmiyor mu sizce?

Herkese iyi günler dileklerimle...

Scudo

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
gerçekten haklısın abi yani herkezi böyle sporlara teşvik etmek için ve oradaki sporcuları daha fazla yanında olmak için yapılması gereken buydu ama yapılmamış yazık bencede

gencizmirli

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Çok haklısınız ama bence bu sporun eksikliğinden kaynaklanıyordur.Spikerlerin yapımcıların yaptığı bir hata ayrıca böyle sporlar hakkında tecrübeleri yok.Zamanda kısıtlı olabilir belki,ben çok fazla takip edemedim.
Onlar da bu şekilde olsun istemezlerdi sanırım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@basri

Bu konuda sana katılamıyacam...
cunku turkıyede avrupa dag bisikleti şampiyonası yapılıyor ama turkıyenın bundan haberi yok, bi cok yere mail attım tum gazate koordinatorlerine neden avrupa sampıyonasında yoksunuz dıye ama hıc bırınden hıc bı cevap gelmedı...
neden turkıyede sadece futbol basketbol volaybol önemlı anlam veremıyorum...
ulkemızde avrupa sampıyonası yapılıyor, dunyanın en ıyı sadg bisikletcılerı turkıyeye gelıyor ama bunu kımse umursamıyor...
trt 3 un naklen yayın yapması ve havadan karandan yaptıgı cekımlerle bence fazlasıyla uzerıne dusune yaptı, turk sporcularla ropartaj yapmamaısı uzucu bi olay ama orda dunya sampıyonları var...
neyse benım fıkırlerım bunlar

kalkmazdüşmez

Daimi Üye
Tepki
213
Milli takımla ilgili herhangi bi röportaj yapılmadı ben başından sonuna ikigün seyrettim Bisiklet federasyonu yetikilileri ve yarış koordinatörleri konuk olarak alındı...Evet bir yandan dünyada bi ilki gerçekletiren TRT ye gerçekten teşekkürler ama bu konu atlanmaması gerekirdi..Halbuki bisikletçilerle röpotaj yapan Muhabir 15gün öncesi 1. karadeniz oyunlarında hep Türk bisikletçileri ile röportaj yamıştııı

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Ben medyada bu işlerin böyle yürüdüğüne inanıyorum.
Fransa Turu'nu takım kazanır, Lance ön plandadır. Futbol maçı biter, golcü futbolcularla röportaj yapılır. Ya da basketbol maçının ardından herkes maşın yıldızının peşindedir...

O nedenle çok da suçlu bulmuyorum TRT'yi. Sonuçta onlar da insanlara popüler olan kişileri gösterip, uç noktaları gösterip özenmelerini sağlamak istiyorlar. Sonuçta en azından bir Türkiye Şampiyonluğu yaşamamış bir sporcuyu halk pek talep etmez diye düşünüyorlardır...

kalkmazdüşmez

Daimi Üye
Tepki
213
@HaliliOzturk

yarışmaya katılan Turkler içinde Türkiye Şampiyonları vardı bence klavye sürçtü herhal:):D
Dediğin doğru herkes yıldızların peişindeydi Dünya şampiyonu ile röportajı 5dk geç yaptı yoğun ilgiden dolayı

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
:) Yok zaten Muammer Yıldız ve Bilal Akgül ile röportaj yapıldı sevgili veterinerhekim. Ancak ilk mesajdaki serzeniş, milli takımda olup da röportaj yapılmayan diğer sporcular için, en azından ben öyle anladım :).

sgtalper

Forum Demirbaşı
Tepki
468
Bisiklet
Scott
bence ayıp eden trt değil trt dışındaki bütün televizyonlar. çünkü federasyon basın mensuplarını misafir olarak ağırlamasına rağmen türkiyeden kimse gitmemiş işte ayıp olan bence bu

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
bugunki gazetelere bakacak olursanız çogunda hiç bir haber yok bir tek star gazetesinde cumartesinin sonucu var

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Arkadaşlar eleştiriniz bir yerde haklı. Ama şu da var ; mesela büyük erkeklerde Muammer kaç dakika sonra geldi? Yani madalya töreninden sonra belirli bir yayın akışında pay verilmiş genel görünüm için. Muammer o zaman aralığında ancak finişe gelmişti.

Bence şu yapılabilirdi; takım üyeleriyle yayından önce kısa da olsa röportaj yapılıp starttan önce montajlı olarak verilebilirdi.

Yalnız şu da var; bizim çocuklar alışkın değil kamera görünce elleri ayaklarına karışıyor. Mesela çok sevdiğim kardeşim Bilal hiç bir sohbette espri de teklemez; kamera gördü mü; boğazını biri sıkıyor sanarsınız :)

Eğer ki Team Relay'de (Takımlar Bayrak Yarışı) Bilal düşmeseydi sanırım daha iyi olacaktı. Çünkü Bilal motivasyonla ve duygusal olarak limitlerini tam kullanmak için basan bir sporcu. Onu ilk çift amortisörlü Bianchi RCX202 bisikletiyle "proje" sporcuları geçerken görünce bunu anlamıştım; biz ona tezahürat yaptıkça hızlanıyordu.

nyx

Daimi Üye
Tepki
212
ben milli takim havuzunda bi satranc sporcusu olarak artik bunlari pek garipsemiyorum...
turkiyede bu is malesef ole..gerek bisiklet,gerek satranc ya da herhangi bir baska spor...
bizden daha basarili yabancilara daha cok ilgi var...
bence isin koku trt de diil de, toplumumuzda..

• Beğen
Tepkiler: MustafaOnderATiK

Emre Ede

Forum Demirbaşı
Tepki
207
hiç unutmuyorum Eskişehirde okullar arası yüzme şampiyonasında Adalet ilköğretim okulunu Eskişehir 2.cisi yapan ben ve diğer takım arkadaşlarımdan Eskişehirin gazetesi olan Sakarya gazetesinde hiç bahsedilmemiştik, 1. su okul 2. su okul 3. su okul die isim verilmiş, 400 metre ferdi karışık yarışında sırt üstü yüzerken, kulvarın sonuna kafamı carpmıştım ( bi anlık dalgınlığıma gelmiştide :D ) böyle kazalarda gerçekleşti die bahsetmişlerdi !! :boese157: yaptığım ve yapılan derecelerden hiç bahsedilmemişti :boese157:
basın işte bu ne yaptığı hiç belli olmuyo :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Efet gerçekten bu konuda katılıyorum bende ogun başka bir yerde olduyum için yarışı izleyemedım diye uzuluyodum dun gece 11 civarı sans eseri denk geldi izledim güzelbir yarışta ama dediyiniz olay gerçekten doyru.

Mr. Biggs

Üye
Tepki
41
Arz-Talep işliyor hocam..Garipsenecek birşey değil, bilim doğru çalışıyor yani..Sapma yok..

Bu yazdığım ilk yazılan sitem mesajına değil, "neden bisiklete, yüzmeye, satrança yer verilmiyor, neden futbol, basketbol öncelikli sporlar oluyo" mesajlarına cevaben yazdım..

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
O spikere gıcık oldum zaten anca geyik muhabbet yok kapodokya söle yok 1 milyon baca var yok turistik yer 2 dakka yarısı anlat , mesela bilali görüyorum spiker hiic umrunda değil yanındakiyle konusuyor .. Zaten habire yok tek veren biziz yok helikopterimiz var bilmem kac telsiz kameramız var . İyiki bişey yaptınız yani ..

Evet maalesef o adaşım olacak röportaj yapan adam 2 sıra arkadaki bilale yarıs öncesi birsey sormuyor AYIP !!!

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
Spikerin bisiklet sporuyla hic bir iliskisi yoktu adam hic bir terimi bilmiyordu sporcuların numaraları haric ...

fakat bence trt avrupa sampiyonasını cok ama cok guzel yayınladı goruntuler tek kelime ile muhtesemdi ...

TriXie

Üye
Tepki
57
arkadaşlar bence trt yapması gerekeni yaptı.
ayıp eden türk basınıydı toplantıya katılan 30 küsür basında türk basını yoktu
(ayıp ayıp adamlar taaaa nerelerden gelmişler)

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Türkiyede varsa yoksa Futbol sanki başka spor dalı yok
Trt yi tebrik etmek lazım Avrupadan 1000 eurolar harcayıp basın geliyor
bizim Türk basını komşu şehrine gitmiyor(gidemiyor değil)
oturup düşünmemiz lazım