Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TRT Antalya Radyosu'nda bir bisiklet programı

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında basri tarafından paylaşıldı.

1. basri

basri Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Merhaba

TRT Antalya Radyo'sunda Bisiklet Sevenler Antalya grubu olarak 07 Haziran 2008 tarihinde saat 14:10'da başlayan ve 23 dakika süren:eek: ki bu tür radyo programlarında tipik süre 8-10 dakikadır, güzel bir programa konuk olduk.

Programa konuk olarak Yard. Doç Dr. Gökhan Akkoyunlu (Eski adı Bisiklet Sevenler Derneği olan kuruluşun Antalya bölge sorumlusu), Emekli Öğretmen Ayşe Aslan ve ben katıldık. Aklımıza gelen her türlü bisiklet konusundan, isteklerimizden, şikayetlerimizden sözetme fırsatı bulduk. Güzel bir konuşma oldu diye düşünüyoruz, hele 23 dakika olunca!

Merak edenler bu programın MP3 formatındaki ses kaydını aşağıdaki adresten indirebilirler.

http://www.tug.tubitak.gov.tr/~tuncay/homepage/bisiklet/07062008_trt_antalya_rad.mp3

Herkese iyi günler

2. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Gökhan hocam trafige arabayla çıkmadan önce bisiklete binilmesinin neden gerektigini belirterek çok önemli bir noktaya deyinmiş ve arabayla tanışmadan önce mutlaka herkesin bisiklet sürmesini ben de tavsiye ediyorum ;)
    Tuncay hocam da çok güzel konusmuş ve gereken sosyal mesajlar verilmiş:) sizin elinize kimse su dökemez.. Ayrıca bisikletin bir oyuncak olmadıgını ve bir ulaşım aracı oldugunu topluma güzel bir mesaj vermişsiniz teşekkürler..
    Ayşe Hanım ' a da teşekkürler..

SoldieR52 ve basri bunu beğendi.
  3. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisikletli olmanın, bisiklet kullanıcısı olmanın keyfini çok güzel paylaşmışsınız. Dilerim sadece bisikletlilerin dinlediği bir program olmamıştır:) ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmıştır.

basri ve yarışcı 3 bunu beğendi.
  4. basri

basri Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Merhaba,

Çok iyi bir kuşakta (Cumartesi, öğleden sonra) ve 23 dakikalık bir program olunca bayağı bir kitlenin dinleme ihtimali yüksek olmuştur diye düşünüyorum :)

5. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    güzel olmustur devamlı olması ümidiyle...

6. ZekiAlper

Adı:
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tuncay abi, radyoda verilen mesajların tekrar yayınlanma ihtimali var mıdır? Daha geniş bir kitleye hitap ederse(örn Tv programı olur, Dergi,Web sitesi gibi..vs) amaçımıza daha da yaklaşmış oluruz kanaatindeyim :eek: Biz de Antalya lı bisikletdostları olarak bu işin ucunu tutmuşken daha da ilerletelim bence; yeni fikirler ve girişimlere tamamen açıgım(z) burdan bisikletin tanıtımı adına yapılabilecek birşeyler varsa görüşlerinizi alabiliriz arkadaşlarım :)..?

SoldieR52 bunu beğendi.
  7. basri

basri Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Evet, tabii ki bisikletle ilgili her türlü olumlu mesajın başka medya organlarında da yeralması için herkes çalışmalı. Ben hep iyi bir kanalda bisiklet konulu bir açık oturum gibi bir program hayal etmişimdir :)

Geçenlerde bir reklam dinledim o kadar kötü oldum ki :(

"....kartınızla alışverişe gideceksiniz ama arabanızda benzin kalmamış ne yaparsınız?

a) Alışverişe bisikletimle giderim...
    b) Çatlayana kadar koşarak giderim, hem kalori harcarım, hem de incecik kalırım...
    c) .....kartımla en yakın benzin istasyonuna giderim....bilmemne avantajımdan yararlanarak depomu "full" letirim sonra 12 taksitte öderim...hi hoyt"

Gibi birşeydi ve tabii ki reklamda vurgulanan "c" seçeneği idi. İşte böyle bir reklamın bangır bangır verilebildiği bir ülkede yaşıyoruz. Maalesef hemen her türlü reklamda bizleri "tüketim toplumu" yapmaya iten o kadar tehlikeli mesaj var ki. Bu yüzden bireysel mücadeleler olduğu kadar toplu mücadeleler ve örgütlenmeler de bir o kadar önemli...

Burak Meşe ve ZekiAlper bunu beğendi.
  8. ZekiAlper

Adı:
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Aman Allah ım ne diyorsun Tuncay Abi :( cok üzücü bir olay bu yaa! Resmen bisiklet e kasıtları varmış gibi şıklar arasına kkoymuşlar, ayrıca formda kalmak için koşmak da faydalı fakat c şıkkını BAS BAS BAGIRAN bir mesajın sahibi olan firmanın amacı Topluma hizmet olamaz kısaca toplumu sömürmek diyorum ben! :( üzücü!