Btwin Triban kadrosu kırıldı, hani kırılmazdı?

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Usta kişilerce incelendiğinde kaynak yeri bilr olsa darbenin zorlaması ile olduğu belli olacaktır. Sonuçta metal aksam ve esneyip kopma şekli ve açısı incelendiğinde darbe ve zorlamanın kuvveti belli olur. Sonuçta normal kullanımda bisikleti aşağı doğru zorlarız, yada rampada çap şekilde zorlaruz. Ama direk karşıdan gelen fiziksel güç kaynak yeri de olsa iz bırakır ve buda kaza sonucu olduğunu belli eder bence. Kısaca eğer iyi incelerlerse kaza ve kullanıcı hatası olduğu için değişim yapmaz. Yeni kadroda indirim falan da yapacağını sanmam. Daha çok perakende mağaza sistemi var Decathlon da. Yeni kadro indirimi daha samimi ve bayii tarzı yerlerde olur bence..

• Beğen
Tepkiler: 0geday ve nejnej
Scudo

pilot

Forum Demirbaşı
Tepki
215
İsim
mehmet coşkun uzak
Bisiklet
Focus
ya ben anlamıyorum illa ki kaza olacak da kırılacak bu kadro. durduğu yerde kırılır mı? sonuna kadar uğraş kardeşim. zaten bu haliyle bu kadrodan sana iş yok.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
garantiye girmeli... yukarıda arkadaşların da söylediği gibi kaynak kısmı kırılmış. kaynak sağlam değil yani. bu da onların suçu.

bu arada, decathlondan bisikletimi alırken bana aynı zamanda park ayağı da satmak isteyen oradaki görevliye şimdi değil sonra bakarım dediğimde, bana hemen dedi ki, düşer falan kullanıcı hatasına girer.
ben de gene de almadım park ayağını. yani demek istediğim adamlar hemen kullanıcı hatası demeye hazırlar. açıkçası decathlondan aldığım birkaç üründen daha pek memnun değilim.

kalitesiz ürünleri "decathlon" adının karizmasıyla da birleştirerek satan bir firma bence.

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
@0geday yuh abi kadro kırılıyor ve lastik bile yarılıp patlamıyor bundurumda o kaynak kesinlikle Hatalı. Lastik,jant, maşa, bunlar kadrodan daha dayanıksız yapılardır. Maşa karbon yerinden kırılması biraz zordur ama maşa şaftı yamulur. Daha geçenlerde vardı biri kaldırımdan çıkarım diye bisikletin Önünü kaldırmış ana kaldırıma yetişemeyince koymuş kaldırıma maşa şaftı yamulmuş 250 Euro Maşa Aldı bisiklet Trek.
O kaynaklar Hatalı çok net.

• Beğen
Tepkiler: hlksnrr ve 0geday

barayda

Daimi Üye
Tepki
173
İsim
barayda tunca
Bisiklet
b'Twin
@Edip Dinçer
Bu adamlar neyin kafasında acaba kadro başka nasıl kırılır ki kelime oyunlarıyla insanları kandırıyorlar. Bir btwin kullanıcısı olarak çok sinir oldum.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
ogeday kardeşimle bu tatsız olay olduktan sonra hemen çalıştığım avmde decathlon var gittim onun adına biraz bilgi topladım. başta görmeden bişey diyemem ama btwin 3lerin kaynakları çok sağlam abi dedi. kıramazsın filan dedi. kırmak için kaza yapman lazım diyo. bende ona kaza filan yapmadık kardeşim bisikletin her yeri sağlam bi tek ön kısım kaynaktan kırıldı dedim. bana bilmiş bilmiş durup hiç bi insan evladı kıramaz o kadar sağlam kadro. "ulan totoş diyecektim ona sprintte aynakol parçalayan adamlar var olamaz mı olur kul yapısı bu" demem lazım ama demedim. hem onay vermiş bile olsam o bisikletin artık üretimi durduğundan yeni seri yol bisikletlerine fark öder dedi. yaw arkadaş sen onay verde ustunu tamamlamak kalsın bi tek dedim.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
geçmiş olsun.

"kasisten geçtim kırıldı" gibi yalan beyan verip kadroyu değiştirin diye akıl verenler olmuş.

yorum yapmak istemiyorum. hayat anlayışı zaten ortada bu tavsiyeyi buraya yazabilen birine söyleyecek sözüm yok. sadece kınıyorum

nejnej

Üye
Tepki
81
İsim
nejdet
Bisiklet
b'Twin
Arkadasim kesinlikle yalan ile gitme dogruyu soyle. Bende triban 3 kullaniyorum arka janti bir gun icinde garantiden degistirdiler. Lakin ben onlarin suyuna gittim. Anlattim boyle boyle oldu diye ordaki yetkili kisi hemen benim yanimda janti kontrol etti. Degisime onay verdiler. Keske kazadan hemen sonra yoldada foto cekseydin. Gidip sansini dene en kotu ihtimal ayipli mal indirimini kullandirirlar ; ). Decathlonda verilen egiitimlerde daima musteri haklidir uzerinden gidilir. Forumda bir arkadas yazmisti ise alim surecini : )

• Beğen
Tepkiler: 0geday

Gökhan Kovancı

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Wheeler
Öncelikle cok cok gecmis olsun. Sana bir zarar gelmemesi sevindirici. Kadro olayinda degistirirler diye dusunuyorum.Ev cok yuksek olur balkondan duser ayri mesele o zaman firmaya hak veririm ne isi var bisikletin balkonda der anlarim.Sonucta bisiklet bu yolda olacak tabiki. Guzel ulkem Türkiye 'de heryer bisiklet yollariyla cevrilide bizmi yollarda kaza ariyoruz. Kullanici hatasi kamyona arkadan girmis diyeceklerini sanmiyorum. Gercekten verilecek sadakan varmis. Hepimizin cikarmasi gereken dersler var. Konuyu takip edecegim kadroyla ilgili gelismeleri yazarsan bizlerde decathlonun kadro garantisi olayini ne derece nereye kadar hallediyor ogrenmis olacaz.. Herkes icin emsal olabilir diye dusunuyorum. Tekrar gecmis olsun...

• Beğen

emrejon

Aktif Üye
Tepki
156
İsim
emre özciftci
Bisiklet
Fuji
Cok gecmis olsun siz genede bi dechatlon magzasina gidin kirildigini gosterin degistirmezlerse aluminyum kaynagi olayi cozer

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
garantiye girmez de kaza tutanağı tuttuysanız belki haklı olma durumunuza göre aracın trafik sigortası karşılar.

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
@Zekeriya Çab Yalan söylesin yani? Vicdanınız nasıl rahat edecek? Ki bir metalin ilk kırılacağı yer kaynak noktasıdır. Kaynak yeri varken nasıl başka yerden kırılmasını bekliyorsunuz yapısal hata yoksa?

• Beğen

0geday

Aktif Üye
Tepki
132
İsim
Ögeday Bener
Bisiklet
b'Twin
Merter Decathlon'a bisikleti götürdüm kamyona carptığımı söyledim bisiklet bölümündeki arkadaş samimi ve cana yakındı direk fabrikasyon bir hata olduğunu ilk defa bu kadrodan gördüğünü ve ilk defa kadro kırılanı gördüğünü söyledi çok sert bir darbe alsaydı ilk jantın lastiğin ve maşanın hasar alıcağını söyledi. Kaynakta sorun olduğu için direk ordan kırıldığını söyledi ve değişim olur dedi fakat fatura ile ilgili bir sorun var işin özeti decathlon değişim yapıyor bir sıkıntıda çıkarmadılar.

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
@0geday Hayırlısı olsun şimdiden, inşallah tüm süreçler bu şekilde hızlı ve kolay olur. :harika: :harika: :harika: