Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Triban 500 ve hayaller...

Konu, 'Arşiv' kısmında kaiserhose tarafından paylaşıldı.

1. kaiserhose

kaiserhose Yeni Üye

Adı:
    Çağlar Hişmi
    Bisiklet:
    b'Twin
    Merhabalar arkadaşlar;
    Sözlerime başlamadan önce herkese güvenli sürüşler ve kazasız belasız günler dilerim.
    Şimdi arkadaşlar, 2 yıl önce kalça ameliyatı oldum. Kemik erimesi tespit edilmişti.
    Sol femur kemiğinden ve sağ femur başından bir parça alındı.
    Yürüyüşüm ve dengem bozuldu.
    Spor salonlarında güçlendirmeye çalışsam da yok arkadaş.
    Olmadı, yapamadım. Düşmanıma vermesin inanın.

Kesilen ameliyat yerlerini güçlendirmek için yol bisikleti almaya karar vermiştim.
    Tribanlar, Meridalar, Salcanolar, Kronlar derken fiyat/kalite hesabıyla en son BTwin Triban 500 yakın geldi ve onu aldım. Ancak soracağım o kadar çok şey var ki nerden başlasam bilemiyorum.
    Sizin de zamanınız olursa cevaplarsanız sevinirim.

1-Öncelikle ekipmanları öncelik sırasına göre sıralarsanız hangisini en başta almak gerekir?
    Kask, Reflektör, Eldiven, Hız ölçer, matara, korna veya aklınıza gelen başka ne varsa?
    Ekipman alabileceğim bir site var mıdır acaba?

2-İlk gün 3 km yapabildim. (HİÇ GÜLMEYİN İNDİĞİMDE DİLİM DIŞARDAYDI.) bütün akşam uyumuşum.
    E haliyle ameliyattan sonra hep sırtüstü yatmaktan hamlamışım.
    Antrenman önerileriniz varsa alabilirim. Nasıl başlamalıyız? Yorulmamak için nelere dikkat etmek lazımdır?

3-Yanımızda neler bulundurmalıyız? Sele kalçamı ağrıtmasın diye ne yapabilirim?

4-Bu forumda bana yardımcı olabilecek linkler (beğendiklerinizden) paylaşabilir misiniz?

Şimdiden teşekkür ediyorum hepinize. Aranızda olmak çok güzel.

Ekli Dosyalar:

2. Kaan.Özçelik

Kaan.Özçelik Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    1- KASK, matara, eldiven. Gerisi tamamen seçimlik bence. Evden 10Km'den fazla uzaklaşıyorsanız mutlaka iç lastik ve pompa öneririm.

2- Zamanla (bence beklediğinizden daha hızlı) gelişecektir. Başlangıçta olabildiğince düz yollarda pedallamanızı öneririm, yokuşlar sonra :) En önemlisi doğru vitesi kullanmak. Ayağınız boşa basacak kadar küçük ya da zorlanacak kadar büyük vites kullanmayın.

3- Günlük olarak taşıyacaklarınız: Mutlaka su, mümkünse basit gıda (çerez vs), yukarıdaki önerime göre iç lastik ve pompa. Tabii cüzdan, telefon vs saymıyorum :) Seleye zamanla alışırsınız, mümkünde pedli bir tayt alın. Ben üstüne bir de şort giyiyorum ;)

4- Bence kendiniz araştırın, çok keyifli...

mhd, Berk Karaca ve kaiserhose bunu beğendi.
  3. ElcaSeJawS

ElcaSeJawS Forum Bağımlısı

Adı:
    fatih
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @kaiserhose bike fit yaptirabilirsin biraz parana kıyıp sonra cok rahat edersin.