Triban 500 alternatifleri tavsiyesi

caucAsian

Üye
Tepki
13
İsim
mixaylo prtzn
Degerli forum uyeleri merhabalar,

Yol bisikleti arayisi icerisindeki bu forudmasinizin tavsiyelerinize ihtiyaci vardir.

Kisa bir suredir yol bisikleti arayisi icerisindeyim. Bizzat deneyip begendigim Triban 500'un kadro geometrisi benzer olan alternatiflerini ariyorum ama tum kadrolarin olculerini karsilastirmak oldukca zor bir surec. Bu bisikleti kullanip ya da bu kadronun (surus pozisyonu) alternatifleri hakkinda hafizanizda, tecrubelerinizde olan anlik cagrisimlari paylasabilirseniz memnun olurum.

Eger ki bulursam kisa zamanda amerikadan bir arkadasima siparis edecegim gelirken yaninda getirmesi acisindan. Alu kadrolar tercihimdir.

Simdiden katkida bulunan herkese tesekkurler...

alternatif yok demek ki)

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
Hocam, flat bar olsu dersen: (link)
drop bar olsun dersen: (link) . Aşağı yukarı aynı fiyat aralığında, belki 200-300 lira oynar. Tercih edilebilir...

umudo123

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Umut
Bisiklet
Merida
amerikada t500 den iyi bisikletler alinabilir

caucAsian

Üye
Tepki
13
İsim
mixaylo prtzn
@btaskazan dropbarli olanlara bakiyorum. linkler icin tesekkurler. whistle denemismiydiniz siz?

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
tribandaki endurance kadro oluyor galiba tam bilmiyorum bilenler söyler. endurance kadrolara örnek @Sadettin Z.

B

BF Okuru

Misafir
@caucAsian Hocam, maalesef denemedim de ben de sizin gibi triban 500-520 almayı düşünüyordum. Sonra decathlon'a gidip denedim ve ikisinin de konforu ve geometrisi hoşuma gitmedi. Sonra bunlara yakın ne alabilirim diye düşünürken web'de accell bisikletin sayfasındaki whistle markasının size bahsettiğim bisikletlerinin kullandıkları malzeme, estetik ve fiyat dengesinde gözüme çarptı. Sizi de bilgilendiriyim dedim. Ayrıca, eğer 1750-2000 TL'ye çıkarım diyorsanız giant escape modelleri de düşünülebilir. Onlar gerçi flat bar, lakin 30-40 liraya XLC'in dropbar gidonu alıp takabilirsiniz. Ama bence düşündüğünüz fiyat aralağında ya whistle'ın dediğim modelleri ya da carraro'nun (link) modelini almanızı öneririm. Şimdiden hayırlı olsun, keyifler sürüşler dilerim...

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@epsilon91

Triban serisi giriş seviyede en çok kullanıcıya hitap etmesi için hibrit yapıdadır. Yani ne safkan racing, ne de tam bir endurance olarak sınıflandırılır.

Konu hakkında detaylı bilgi için şu başlığı inceleyin
(link)

caucAsian

Üye
Tepki
13
İsim
mixaylo prtzn
@btaskazan ben de sadece triban 500, 520 ve ultra 700 M kadrolari denedim. Ultra 700'de hic rahat edemedim. Triban 500'e kiyasla one daha cok uzanmam gerekiyordu. Ancak triban 500'de cok rahat ettim. Bu yuzden benzer sekilde rahat edebilecegim bisikletleri arastiriyorum. Gidip decathlondaki diger magazalarda deneme firsatim yok ne yazik ki, o yuzden tecrubelerinze bas vurmak istedim. Ileride canyon alacagim ama simdilik baslangic icin bakiyorum. Vakit ayridiginiz icin tesekkur ederim.

@Sadettin Z. Gonderdiginiz linkteki yaziyi baska bir baslikta da paylasmistiniz, oradan incelemistim. Tesekkurler

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@btaskazan

Başlığı açan arkadaş sizin gidon değişikliği önerinizi muhtemelen dikkate almayacak ama ben başlığı okuyacak başkaları için bir düzeltme yapmak istiyorum. Flatbar bir bisiklet aldığınızda sadece gidonu değiştirerek dropbara geçemezsiniz. Daha önemli ve pahalı eleman kollar :) Üstüne bir de gidon sargısı almak gerekecek ki toplam maliyet 30-40 liranın çok üstüne çıkacaktır :(

celikkadro

Daimi Üye
Tepki
350
İsim
Tayfun
@caucAsian Ultra700 safkan yaris bisikleti. T500de ise yanlis hatirlamiyorsam bagaj takma delikleri bile var, uzun tura cikabilirsin. Boyunuz kac? U700 ve T500'de hangi kadro boylarini denediniz? U700'un kadro boyu biraz buyuk, one fazla uzanmanin nedeni bu olabilir.

T500 kendi fiyat araliginda iyi bir bisiklet. Baska secenek olarak Carraro'nun uygun fiyatli modellerini onerebilirim. Carraro race serisi butun modellerinde ayni kadroyu kullaniyor. En alt modellerde karbon masa yok sadece.

B

BF Okuru

Misafir
@Kaan.Özçelik Hocam haklısınız, ben onu unutmuşum :) O zaman fiyat en az 200-300 TL artar. @caucAsian Hocam dediğim gibi tribanları düşünmüyorsanı size yukarıda bahsettiğim carraro'nun ve whistle'ın dropbarlı bisikletlerini düşünebilirsiniz. Hatta düşünün derim, zira forumda da decathlon'un teknik destek ve müşteri memnuniyeti konusunda sıkıntı çıkardığı konuşuluyor habire...

ilkercom

Forum Demirbaşı
Tepki
533
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Triban 500 den iyi bir bisikleti türkiye şartlarında 300 lira farkla almanız çok zor. Tek alternatif 520 olabilir.

Carraronun yukarıdaki modellerinde grupset olarak tourney var ki T500 ün üzerindeki Microshift R8 e göre geçişler net değil. Pürüzsüz bir sürüş de sağlamıyor.

Amerikadan getirme şansınız varsa aynı paralara tiagra setlere kadar çıkarsınız.

celikkadro

Daimi Üye
Tepki
350
İsim
Tayfun
@caucAsian U700'un Turkiye'deki en kucuk kadrosu M ve 1.80'e yakin boya gore yapilmis. U700'de S(Turkiye'de yok), T500'de S-M arasindasin. Kol ve govde boyuna gore M kadro T500 sana uygun olabilir. Kollarin cok uzun degilse M kadro U700'de rahat edemezsin.

T500 fiyatina gore iyi bir bisiklet. Yurtdisindaki bisiklet sitelerindeki degerlendirmeleri oldukca iyi. T500'le yarislara katilip bolge birinciligi alan bir arkadas var forumda. Kadro boyu da uygunsa alip pedallamaya baslayabilirsin.

Amerika'da bisiklet fiyatlari cok ucuz degil. Outlet gibi yerlerde bazan saglam indirimler olabiliyor. Bunlardan sana uygun olani yakalaman lazim. Diger turlu uygun fiyatli bisiklet satan yer varsa bize de soyleyin.

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
Normalde en yakın alternatifi mosso cavalier700 var,triban 500'den üstün özellik olarak alu maşa ve shimano claris mevcut üstünde.Fakat triban 500 kullanan birisi olarak şunu söyleyebilirim;başlangıç için bence iyi bir seçim,şahsen mossoyu çok övmüşlerdi fakat yakından incelediğimde yol bisikleti gibi durmadığını söyleyebilirim sanki mtb'den yola zoraki geçilmiş açıları var tıpkı sedona 610 denediğimde yol bisikleti tadı vermediği gibi. . .
Ek olarak kendi çabalarımızla çektiğimiz triban 500 incelemesini sunayım ;)
(link)
hangi bisikleti alırsanız alın kasksız kullanmayın,şimdiden hayırlı olsun

caucAsian

Üye
Tepki
13
İsim
mixaylo prtzn
@btaskazan, @ozan erdem, @celikkadro kararimi verdim, triban 500un indirime girmesini ve ayni zamanda canyon almak icin almanyadan gelen bir tanidik bekleyecegim.

amerikadaki bisiklet fiyatlari da cok cazip gelmedi dediginiz gibi. vakit ayirip yazdiginiz, katkida bulundugunuz icin tesekkurler.

yukaridaki mesajimda triban 500'un indirime girmesini ya da almanyadan canyon getirecek birisini bekleyecegimi belirtmistim ancak tribandan vazgecmis bulunmaktayim.

lapierre sensium 500 2016 4500 lira gibi bir fiyata bulunabiliyor. bir adet buldum bile. belki pazarlikla daha da dusurebilirim. ancak kafami kurcalayan canyonun benzer fiyata ve donanimlara sahip bisikletinin 7kusur kg iken bu bisikletin 9kusur kg olmasi.

yarismayacagim, sadece hobi amacli dusunuyorum ama alirken hep alabilecegimin en iyisini almaya calisirim. o yuzden karar veremiyorum.

lapierre in de bazi avantajlari yok degil ancak donanim olarak bilgi sahibi olmadigimdan bilgisi olanlar agirlik farki sundan kaynaklaniyor diye biliyorlar mi acaba?

bilgilerini esirgemeyenlere simdiden tesekkurler .

guncel.

• Beğen
Tepkiler: cnyn rdr

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
@caucAsian Hobi amaçlı dusunuyorsunuz ama 4 bin liralara cikmissiniz. Tercihleriniz arasında da uçurum var nerdeyse. Tam olarak ne istediğinizi de bilmiyorsunuz. Yol bisikletinin felsefesine alışmak bambaska biseymiş. O yuzden pahalı birsey alıp ben buna yazik ederim diyorsaniz baslangic tarzinda birseyler alin. Ben iyi bir kullanici olurum düzenli surusumu yapar duzenli bakimini yaparim uzun yillar ayni bisikleti kullanmaktan çekinmem diyorsaniz bütçeyi olabildigince artirmakta fayda var. Zaten yuksek fiyatlara çıkıyorsanız aralarinda fazla fark olmayacaktir. Donanimdan çok gorsel olarak en cok sevdiginiz bisikleti alin. İyi pedallar.

• Beğen
Tepkiler: ilkercom

caucAsian

Üye
Tepki
13
İsim
mixaylo prtzn
@epsilon91 zaman ayirip yorumladiginiz icin tesekkurler. ben de aralarindaki agirlik farkini ve ya performans farkini fark edecegimi dusunmuyorum. aklima takilan noktayi asagida tekrar vurgulamak istiyorum.

merak ettigim bu ikisi arasinda kalsaniz gorsellik ve garanti (muhattap) disindaki hangi faktorler seciminizde rol oynar?

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
@caucAsian Forumda canyon kullanıcıları oldukça var. Genel olarak şikayet edenini de duymadım. Canyon kadar olmasa da lapierre kullanıcıları da var onlarda da fazla şikayet yok. Bisiklet dediğin zaman hepsi bi şekilde yolda gidiyo parçalar eskiyor değiştirilebiliyor yükseltilebiliyor elinde kalan genelde kadro oluyor. Kadro tasarımı genel belirleyici etken oluyor bu sebeple ben sempati duyduğum canyona yönelirdim. Dipnot olarak naçizane tecrübelerime göre yolda akıcı gitmeyi en çok etkileyen şey teker grubudur. Göbeklerin kaliteli, akıcı olması, jant ve lastiğin hafif olması sürüşü en çok etkileyen unsurlardır.