b'Twin Triban 3 Kullanıcıları Kulübü

ParanoidEyes

Aktif Üye
Tepki
28
büyük olasılıkla yarın ben de triban 3 alıcam triban 3 kullanıcıları ya şimdi konuşşsun ya da sonsuza kadar sussun :) şaka bir yana son yorumlarınızı, tecrübelerinizi burada paylaşırsanız hem bana hemde benden sonra alıcak kişilere büyük yardım edilmiş olur.

Scudo

ParanoidEyes

Aktif Üye
Tepki
28
Metroya bindim almaya gidiyorum umarım yetişebilirim .. Neler almamı önerirsiniz çok acil oldu şu anda aklıma gelmiyor .. Yavaştan kendime liste yapmıştım yurt dışı alışveriş sitelerinden almak için çok uygun şeyler var sele altı çanta burda 35 orda 13 lira km sayaçlarıda keza öyle otdan alamak daha mantıklı geliyor bana

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@kemal karga

ucuz düz renk bisiklet formaları var 20 tl sanırsam ve güzel spor ayakkabı var 39tl bayağı ucuz şeyler var gitmişken almak lazım.

@kemal karga

ucuz düz renk bisiklet formaları var 20 tl sanırsam ve güzel spor ayakkabı var 39tl bayağı ucuz şeyler var gitmişken almak lazım.

Mertztrk

Üye
Tepki
20
Diğer başlıkta yazdığım yorumumu buraya da ekleyeyim. Malum ekleyecek daha başka bir şeyim yok. Görmeyenler varsa diye...

...

Merhabalar,

Kırmızı Triban 3 eski model. Yani üretilmiyor. Haliyle Türkiye'de de yok. Beyaz Triban 3'ün arka planda kalmasının sebebi, kırmızı Triban'ın karbon maşası ile çok fazla öne çıkması ve sevilmesiydi. Fakat karbon maşadan vazgeçilmesi, onu kötü yapmıyor. Hala Avrupa'da da performansına göre üstün bir model. Ayrıca Türkiye'de Avrupa fiyatından 60 lira kadar daha ucuz.

Ben haftalarca araştırmalarım üzerine tercihimi Triban 3'ten (beyaz) yana kullandım. Bütçen 2 bin liraya kadar da çıkabiliyordu. Bunun nedenlerini açıklayayım.

-Öncelikle Decathlon garantisi altında. Elbette diğer firmalar sizi köşeye atmıyor. Fakat Decathlon'un verdiği garanti, gerçek bir garanti. Bir problem olduğunda hemen hallediyorlar. Zaten birçok yerde bunu teyit edebilirsiniz.

-Bagaj delikleri. Uzun turlara çıkmaya planlıyorum, ve bu benim için çok önemli. Yol bisikletinin konforsuz olduğu yönünde çok yerde yazı okuyabilirsiniz. Fakat bununla ilgili bir makale okumuştum ve ben de eski bir şehir bisikleti kullanıcısı olarak katılıyorum. Alıştıktan sonra çok çok daha rahat. Tutuş seçenekleri ile vücut açısını değiştirebiliyorsunuz. Kollarınız da düz gidondaki gibi sabit kalmıyor. Ben şahsen yarış gidonu kullanmaya başladıktan sonra düz gidonu fazlaca geri kalmış buldum.

-Beyaz rengi. (beyaz takıntım var) 1500 lira olan Triban 5'i bu yüzden tercih etmedim desem doğrudur

-Dediğim gibi bütçemi 2000 liraya kadar çıkarabiliyordum. Fakat bu miktar az değil, ve alacağım bisiklet yine bir giriş bisikleti olacaktı. İleride hedeflerime göre değiştirecektim. Bu yüzden yol bisikletine ne kadar hevesli olduğumu öğrenmek istiyorum. Yarış bisikletleri spor için kullanılıyor olsa da, en uç noktada yarışma şartları için üretiliyorlar. Bu yüzden birkaç sene sonra ileri bir bisiklet ile değiştireceğim.

-Üçlü aynakol. Çoğu yol bisikletinde bulunan bir seçenek değil. Hatta yanılmıyorsam 2000 lira bütçeye kadar çıksam da yok. Düz yolların nadir olduğu, yokuşlarla dolu bir yerde oturuyorum. O yüzden benim için en üst öneme sahip konuydu.

Triban 3'ün gözlemlediğim ve soru işareti oluşturabilecek kısımlarına değineyim.

-Ağırlığı. Çoğu kişi yol bisikleti alırken hafif olmasını ister. Fakat verilen para ortada. Kırmızı Triban 3'ün 400 gram hafifleştiren karbon maşası olsa da, dayanıklılık açısından tercih etmeyen kişiler mevcut. Benim için çok büyük bir fark yok. 57 kadro için 10,9 ağırlık halen uygun. (Çok hafif değil, evet. Fakat standardı yükselten orta ve üst seviye yarış bisikletlerinin fiyatları ortada.) Sele, jant gibi bileşenleri değiştirerek hafifletmek mümkün. Ama yarışlara katılmıyorsanız fark edeceğini zannetmiyorum. Bana şehir bisikletinden sonra oldukça hafif geliyor. Hatta ani eğimlerde önü kalkıyor ;p

-Microshift vites sistemi. Shimano kadar eski bir şirket değil. Shimano sadece adı ile güven veriyor, ne yaparsa yapsınlar. Fakat microshift işini iyi yapıyor. Sora ile eşit denilebilir. Geçişler hassas ve problemsiz. Fakat aldıktan sonra vites ve fren ayarlarını yaptırmalısınız. Yoksa bariz bir sıkıntı hissedersiniz. Ekleyeyim.

-Diğer parçalar rahatça değiştirilebilir. Fren düzgün hissettiriyor ama fren kartuşunu değiştirmek isteyebilirsiniz. Sele konusuna katılmıyorum. Yani, en iyisi olmayabilir. Ama pedli kısa tayt kullanıyorum ve ağrı olduğunu hissetmedim. Bu konuda çok hassas olmama rağmen. Fakat değiştirmeyi ben düşünüyorum. Daha iyisi daha iyi olur evet, ama almaya durumunuz yoksa değiştirmek için acele etmenize gerek yok.

Kısacası Triban gayet uygun bir bisiklet. Eğer bu fiyata başka yol bisikletleri olsaydı, yine gayet iyi bir seçenek olacaktı. İleride hedeflerin yükselirse, iyi bir bütçe ile (ama farkı hissetmek için gerçekten iyi bir bütçe ile) yarış bisikleti alabilirsin. Ama o zamana kadar, muhtemelen verdiğin en iyi 1000 lira olacak. Ayrıca satın aldıktan sonra spd pedala geçmeyi ihmal etme. En yüksek verimi ve eğlenceyi almak için atlanmaması gereken bir detay.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sorun varsa sorabilirsin. 54 kadro kullanıyorum.

ParanoidEyes

Aktif Üye
Tepki
28
Bu güzel paylaşımınızı buraya taşıdığınız için çok teşekkürler.dechatlonun kapanmasına 45 dakika var ben hala metrodayım :)

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Baslangic icin harika bir bisiklet. Ben de kullanicisiyim. Ve yarin Bursa turuna cikacagimdan oturu Decathlon'a bakimi icin goturecegim.

Tavsiye ederim!

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tuncay klc

Üye
Tepki
3
Arkadaşlar bende triban 3 almak istiyorum. Yaptığınız yorumlar sonucunda kesin karar verdim. Benim size sorum olacak. Decathlona gitmeden web sitesinden sipariş etsem sizce herhangi bir sorun olur mu? Vites,fren ayarı gibi

• Beğen
Tepkiler: İsa Yavaş

Mertztrk

Üye
Tepki
20
@Tuncay klc

Sürülemez gibi değil. Ama ayarları bozuk oluyor biraz. Güvendiğiniz bir bisikletçi halleder uygun fiyata. Zaten ayarlarda problem görünmese bile götürmekte fayda olurdu.

Tepki
4
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar yanlış anlamayın, hevesinizi kırmak istemem ama triban 3 çok ağır ! Benim şehir bisikletimle aynı ağırlığa sahip.Geçen hafta 2. el fuji rubarix 1.5 (1000 tl) aldım tiagra donanım ve oval marka jant seti var.İlk kez bindiğim için çok hoşuma gitti acayip hız ve rahatlık farkı var.Pedallar dahil 9.2 kg..Yani tribanın tek cezbeden yanı fiyatı ve sıfır oluşudur..Size tavsiyem az kullanılmış daha hafif bir yol bisikleti almanızdır..Aldıysanız da kazasız sürüşler dilerim

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Bianchi
Erhan Bey siz çok şanslıymışsınız. Bu özelliklerde bir bisikleti 1000 Liraya çok iyi bulmuşsunuz.

(link)

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
Öncelikle kazasız belasız pedallamalar dilerim. :) 1000 TL'ye Fuji roubaix 1.5 çok çok iyi bulmuşsunuz umarım uzun süre binersiniz :)

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
btwin bisikletlerinin bedenleri bir garipmiş dün bende inceleyim süreyim dedim
ayak boyuna göre değil de sele ile gidon boyuna göre kadro boyları varmış bilginize

Tepki
4
Bisiklet
Mosso
Çook teşekkür ederim arkadaşlar hepinize, evet fiyat konusunda çok şanslıyım..Bi anda denk geldi , satıcı paraya sıkışmış benim de planım seneye yaz yol bisikleti almaktı..Size de kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim..

gcs

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Görkem S.
Ben de bugün gidip almayı düşünüyordum da bu ağırlık mevzusu kafamı karıştırdı. Sonuçta performans bisikletçiliği yapmıyor isek ki ülke sathında kaç kişi yapıyor diye merak da ediyorum, bu kadar kafa kurcalaması doğru mu acaba? Bir de fabrika verileri doğru mu? 10.9 kilo diyor 57 bedene.

Mertztrk

Üye
Tepki
20
@GCSüzgün

Veriler doğru. Fakat yanılmıyorsam kaliper pedallar da dahil, ki metal çerçeve ile sağlamlaştırılmış. Takarken bayağı ağır olduğunu fark etmiştim. Spd pedal ile biraz ağırlık atılır. Aynı şekilde birkaç bileşen değiştirilerek ağırlık düşürülebilir ama gerek olduğunu zannetmiyorum. Maşayı değiştirenler görmüştüm. 500 gram atabiliyorsunuz yanılmıyorsam onunla da. Gönül ister 8 kilogram olsun. Fakat halen uygun, özellikle fiyatına göre.

Ben kendi hissettiğimi söyleyeyim. Karbon bisiklet hiç kullanmadım. Kullandığım en hafif bisiklet de bu. Fakat sürerken hafif olduğunu anlıyorsunuz zaten. Kontrolleri çok rahat. Hatta hafif eğimli bir engelde önü kalkabiliyor. Süreç içerisinde birçok bisiklet inceledim. Ağırlıklar bu civarda seyrediyor, bütçeyi zorlamadıktan sonra. Carraro 032 mesela 10,66 kilogram görünüyor.

Tepki
10
Ben de hevesinizi kırmak istemem ama yaklaşık 1 ay kadar triban 3 kullandım ve sattım. İlk önce size alma nedenimi anlatayım;

Bisiklete en son ortaokulda binmiş birisi olarak, arkadaşlarla bisiklet turu yapalım dedik. Yaptık ve inanılmaz eğlendim. Arkadaşlarım girdi kafama, sen de al bir bisiklet güzel olur dedi ben de başladım araştırmaya. Yaklaşık 2 ay araştırdıktan sonra triban 3 almaya karar verdim. Triban 3 almamdaki en büyük nedenlerden biri fiyatı, diğeri de bisikletin geçici bir heves olup olmadığı. 3.000-4.000 liralık bisiklet aldığımda satması daha zor olur diye düşündüm. Aldıktan sonra 1 ay kadar güzel güzel bindim. Beşiktaş'tan yukarı çıkış her ne kadar benim bacaklarla ilgili olsa da 10.5-11kg arası ağırlığı olan bisikletle de biraz alakalı olabilir. + diğer bisikletlere baktığımda da görünüş olarak biraz sönük kaldığı doğrudur, tartışılabilir.. Biraz zararla 1 ay aradan sonra satıp şimdi focus marka bisiklet aldım. Ağırlığı yaklaşık 9,5kg çok değişmedi aslında ama en azından üzerinde 105 set var. Daha sonra jantı değiştirir, ufak tefek parçaları karbon yaparsam 8 küsürlere gelirim diye düşünüyorum. Kadro da aynı şıklığıyla kalacak.. Aynısını triban 3 de yapmış olsaydım eğer microshift vites sistemini kullanmaya devam edip diğerlerini değiştirmem gerekecekti. Bisikletin fiyatı kadar grupset almak mantıklı olmaz diye düşündüm. Biraz araştırma yaptıktan sonra triban3'e upgrade yapmak çok da mantıklı gözükmedi. Şu bir gerçek, işimi görüyor muydu? kesinlikle! Benim değiştirmemdeki en önemli tercih şekli, görüntüsü, biraz da kilo..

Görüntü olarak çok önemli değil, işimi görsün ağırlığı da çok sorun değil derseniz alınabilecek en iyi bisiklet. Hep daha iyisi olsun diyen biriyseniz başka marka ve modellere yönelin.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet F.ELBİR
Tepki
11
Dün 2 adet belediyenin kanalizasyon giderinin yanındaki betonların bozulması ile oluşan çukura düştüm , hızım da 30 KM den fazla idi başka bir bisiklet ile girseniz çok sağlam hasar alırdı ama triban 3 gerçekten çok sağlam diyebilirim (çok az akord ayarı bozuldu o kadar).

Ama bisiklet ağır 11kg çok fark ediyor hele etrafınızda 6.5 ile 9 kilo arası farklı bisikletleri test etme şansınız olursa anlarsınız.