Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Triatlon federasyonu tarafindan açılan forum ve benim düşüncelerim...

Konu, 'Triathlon' kısmında Levent Topcu tarafından paylaşıldı.

1. Levent Topcu

Levent Topcu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sayın Osman Buldan,

Federasyon sitesi altında yeni bir forum oluşturdunuz ve herkesi oraya davet ediyorsunuz. Türkiye'de triatlon o kadar ezik kalmış bir spor ki, sporcuların tartışacağı kendine ait bir forumu bile yok(tu). Koskoca bisikletforumun içine sıkışıp kalan ufacık bir başlıktan ibaret bu spor. Tam da ülkemizdeki durumu yansıtıyor, değil mi? Bu açıdan bakınca, kurduğunuz forum için sizi tebrik ediyorum, bence doğru bir hareket oldu, ben de gittim üye oldum.

Ancak, bu konuda size çok ciddi eleştirilerim de var.

Sizin bu forumdaki yazılarınızı attığınız ilk mesajdan beri takip ediyorum. İlk başlarda son derece olumlu, işbirliği vs. öneren mesajlar okurken, birden uslubunuz değişiverdi. Mevcut başkanı biraz seviyesizce eleştiren bir mesaj üzerine hiddetlendiniz, açıkça forumu kapattırmakla tehdit ettiniz. Bence seviyenizi düşürdünüz. Bunun yolu, moderatöre haber vermekten geçer...

Halbuki siz herkesi birden karşınıza aldınız, aramıza kocaman kalın bir çizgi çektiniz. Sporcuların hepsini aynı kefeye koydunuz, elimizde olan bir seyi almakla tehdit ettiniz.

Bu forum herkesin özgürce konuştuğu bir ortam. Sporcular her türlü dertlerini kendi aralarinda konuşuyorlar, rahat hissediyorlar. Kızgın olanlar da içini döküyor, mutlu olanlar da... Sonuçta adamın teki başkana "kabzımal" dedi diye ne oldu ki? Dünya mı yıkıldı? Bunda kaldırılamayacak ne var? Başkan yaşlı başlı adam, böyle olayları olgunlukla karşılayacak kadar özgüveni(niz) yok mu?

Bu senenin başlarında Tayyip Mersin'e gittiginde "ne olur ne olmaz" diye protestocu ciftciyi gozaltına almışlardı, ortada hicbirsey yokken. Aynı tarihlerde İngiltere'de bir yeşilci kadın, enerji bakanın suratına boya dolu torba attı, sonrada hicbirsey olmamis gibi uzaklasti. Polis mudahale bile etmedi. Bakan ise gulumsuyordu, "bunlar normal seyler, herkesi mutlu etmek mümkün degil ki" demisti. Bu iki olay oyle bir zihnime kazındı ki, cunku herseyi nasıl da apacık ortaya çıkartıyor. Bilmem aradaki farkı ve buradan size vermek istedigim mesaji anlatabildim mi??

Osman bey, bakınız sartlar boyle iken, sizin actiginiz forumu cok gerekli gormekle beraber orada yazmayi hic ama hic dusunmuyorum. Cunku, o forumda da baskici bir hava seziyorum. Politik laflar, yapmacik ciddiyetler, "baskanım cok yasa" havasini gorebiliyorum. Yukarıdan bir ulema edasıyla insanları hizaya sokamazsiniz. Insanlari kucaklamak istiyorsaniz, once uzerinizdeki pembe incili kaftani cikarmalisiniz...

Sadete gelirsek: Yeni triatlon forumunu desteklemekle birlikte, o forumun "gercekten sporculara ait" olabilmesi icin bisikletforum icinden aday olan (veya gosterilen) yeterli sayida moderator icermesi gerektigine inaniyorum.

Eğer demokratik davranır, forumun yonetiminde her dusunceden sporculara da yeterli hak verirseniz, memnuniyetle aktif olarak katılmak istiyorum. Aksi takdirde, federasyon forumunda kendi adıma yer almayacağımı ifade etmek istiyorum. Diger arkadaslarimi da bu yonde davranmaya davet ediyorum.

Bu konudaki düşüncelerinizi ve insallah olumlu adimlarinizi duymak istiyoruz,

Saygılarımla,
    -levent topcu

2. TTF DİSİPLİN KURULU BSK

TTF DİSİPLİN KURULU BSK Yeni Üye

Seviye:
    Türk Triatlonu adına katkı sağlamak için çabalıyoruz değil mi.O halde eleştiriler,yapıcı olmalı ve çözüm ağırlıklı talepler içermeli.Başkana sataşılmasına seyirci kalacak değilim.Forum demek,yaşça büyüğünüz olan ve namusunla iş yapan ve yararlı olmak için federasyon başkanı olan birine saygısızca dil uzatmak değildir herhalde.Federasyonumuz herkesi kucaklamaya çalışmaktadır.Göremediği veya bilemediği olursa da bunların uygun bir lisanla iletilmesini saygıyla karşılamaktadır.Bazı arkadaşlarınız oldukça ön yargılı ve saygısız.Buraya sizlerle kaynaşmak ve birlikte birşeyler yapabilme adına girmiştim.Ama baktım gördüm ki,kimsenin bu talebi yok.Saygısız laflar eden arkadaşınıza içinizden teşekkür edenler var.

Triatlon saygısı olmayanlar olmadan da devam eder.Federasyonumuz bunu başaracak güçte ve inançtadır.Şu sıralarda kabzımal dediğiniz başkan,gelecek vaadeden ve milli olan sporculara domates,biber satışından elde ettiği paradan harcayarak yabancı bir antrenör getirmiş ve Antalya'da bir otelde gelişim semineri ile uğraşmaktadır.Bu çaba içersinde olan birine kabzımal diyerek,bir yere varılamayacağını göreceğiniz günlerin yakın olması dileğiyle selamlar...

Ayrıca yılardır sporun içinde olan ve hakemlik yapan Erman TOROĞLU neydi?Mesleği neydi?Bir araştır bakalım...

Biz Triatlon Forumu triatlonseverler için düşündük ve yaptık.Moderator tabi ki sporculardan da olacak.Kim moderator olmak istedi şimdiye kadar?Hiç kimse...

Burada bakıyorum uzun zamandır triatlon yapmamış arkadaşlarınız var.Şampiyon olmuş gibi ynlarına yaklaşılmıyor.Triatlon çenelerine vurmuş.sadece konuşuyorlar.Biz delikanlı triatloncu arıyoruz.Sporuyla konuşan ve konuşulan.....

Ben diyeceklerim bundan ibarettir.Daha gelmem foruma...Bye bye....

3. £rk!n

£rk!n Yeni Üye

Seviye:
    beni yanlış anlamayın bütün yazıları baştan sona okudum haklısınız veya değilsiniz onu söylemek bana düşmez çünkü triatlonla yakından uzaktan alakam yok ama eğer siz bu foruma Türkiye Bisiklet Federasyonu'nu temsilen geliyorsanız biraz dikkat etmelisiniz yazdıklarınıza o kadar ciddi yorumların üstüne bu "bye bye" kusura bakmayın da çok komik geldi bi an :D kişisel görüşürüm sizin ciddi bir insan olduğunuzdan yanayken bununla yıkıldım :D koskoca federasyonu temsil eden birisi bile Türkçe kelime kullanamıyorsa vay halimize..

d.berkay bunu beğendi.
  4. Levent Topcu

Levent Topcu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben moderatorluk icin talibim...

Bu spor hakkında konusabilmek icin illa madalyalı sporcu olmak gerekmiyor... Sportif basari acisindan sizden farkli konumda oldugumu sanmiyorum. Hal boyleyken siz konusuyorsunuz, ben konusamiyorum, oyle mi?? Lutfen yapici olunuz...

Ben acikca buradaki hissiyati anlatmak istemistim, gitmek tabii isin kolay yolu. Ne size, ne bize birsey kazandirmiyor...

Ayrica, ne temsil ettiginiz federasyona ne de bir avukata yakistiramadigim ifadeleriniz var. Ciddi ciddi oturup iletisim kurmak mumkun degil mi sizinle? Hiddet ve sinirle dolusunuz sanki...

Her neyse, yine de kendinizi tanittiginiz ve en azindan bir girisimde bulundugunuz icin tesekkurler.. Bunun cok da samimi olmadigi fikri olussa da, belki ileride baskalari bir basamak daha inme samimiyetini gosterirler..

Gorevinizde de basarilar dilerim tekrar, triatlonun buna ihtiyaci var cunku...

-levent

5. mcaliskan23

mcaliskan23 Bisikletkolik

Seviye:
    Güle Güle Sayın Buldan yolunuz açık olsun