Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tren ve Bisiklet

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Sercan KOCA tarafından paylaşıldı.

1. Sercan KOCA

Sercan KOCA Aktif Üye

Seviye:
    Tren ile Bisiklet taşımak veya tura çıkmak tcdd nin kuralları nelerdir bilenler veya trenle bisikletli seyahat edenler tecrübelerini paylaşabilirmi acaba?

banliyolarda nasıl şehirlerarası trenlerde nasıl uluslararası trenlerde nasıl bunları paylaşırsanız sanırım hepimize faydası olucak ustalarımızdan bekliyoruz :D

2. Serkan Demir

Serkan Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    şehirler arası parcalayıp torbaya koyabilecegini soylediler cagrı merkezinden ama ben parcaladıgım halde konduktorle kavga etmiş treni geciktirmiştim.

Sercan KOCA bunu beğendi.
  3. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    vay be. konduktöre bak sen. Derdi neymiş ki ! Sallamış o da yaa. Uzatmak için yapmıştır başka birşey değil.

Trene bisikletin parçalanmadan bile alınması gerekir kanaatindeyim. Kesin avrupa'da bir vagon bu iş için ayrılmıştır. Hatta içleri de bisikletleri park etmek için özel dizayn edilmiştir :)

4. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben bu gün yapacağım istanbul kocaeli turunda haydarpaşa garını kullanacağım.Çoğunun mantığı sabah erken ve akşam geç saatte almıyorlar.Öğle vakti yoğunluk azken alıyorlar.Bana denilen saat 09:00 16:00 arası alınıyor

5. cem deviren

cem deviren Kıdemli Üye

Seviye:
    ben yaz dönemlerinde Almanya'dayım. Adamlar bisiklet olayını çoktan aşmışlar; ister tramvaya koy ister trene koy :) bizim ülke gerçekten geri bu konuda.

İbrahim Aslanhan ve Sercan KOCA bunu beğendi.
  6. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    her konuda geriyiz

7. Sercan KOCA

Sercan KOCA Aktif Üye

Seviye:
    peki ne oldu aldılar mı trene hangi treni kullandınız onuda öğrenebilirmiyiz?

8. emre evgin

emre evgin Aktif Üye

Seviye:
    Bende bu tren-bisiklet olayında bir bilgiye sahip olsam aklımda çok rota var korkmadan gidebileceğim :D :D

9. bençizdim

bençizdim Üye

Seviye:
    zonguldak-karabük bölgesel hattında bisikleti bütün dahi sokabiliyorsunuz, tabi tek hamlede trene çıkmayı becerebilirseniz...

10. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bende bir ara İstanbula götürecektim çağrı merkezini aradığımda o tren şefinin bileceği iş onunla konuşmanız gerekir demişti.Oda trenin yanında oluyormuş.Ama işin garibi siz bisiklet elinizde bütün halde ben trene koyup götürcem diye adama giderseniz oda almazsa geri eve dönersiniz :)

11. Ozan GÜMÜŞŞ

Ozan GÜMÜŞŞ Yeni Üye

Seviye:
    Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa çok yararlı olur.Benimde merak ettiğim bi konu:)

12. İbrahim Ozan

İbrahim Ozan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bi Çok kez bisikletimle Şehir içi ve sehir dısı yerlere Trenle gitme imkanım olmustu ne makinistle bi problemim oldu ne kondüktörle nede biletçi ile kimi zaman yük vagonunda beraber seyahat bazende normal giriş yerlerinde yanımda götürdüm ekstra bi ücrete tabii tutuluyormu evet tutuluyor bileti alırken değilde içeride biletçi biletlere bakarken onada bitane kesiyor :) neyse 3 yada 5 eline verip gidiyor normal banyölü trenlerde 2 jeton almak gerekiyor bi çok kez tartıstığım olmustu

Ozan GÜMÜŞŞ ve Sercan KOCA bunu beğendi.
  13. Ozan Seyyah

Ozan Seyyah Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merhaba,geçen yıl eskişehir istanbul treninde bisikletimi paket yapmama rağmen görevliyle epey tartışmıştım. adamın sığlığı ''trende bisiklet taşınır mıymış'' lafıyla başlamıştı zaten. ama vagona baksan herkes bebek arabaları,koca koca bavullar taşıyordu.neyse sonunda ikna oldu. ama 5 lira bagaj parası keserim demişti,kesti de. ödedim. napalım. bu ülkede bisiklete hala oyuncak gözüyle bakılıyor. o adamı bu olay her aklıma geldiğinde saygıyla anarım :) diyeceğim,her türlü sürprize açık olun ;)

H.T bunu beğendi.
  14. serkan yıldız

serkan yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    adamın sığ(ır)lığındandır

15. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisikletin tekerlerini cıkarıp kutusuna koymak lazım tren ve otobus ıcın. aldıgınız yere yada yakınlarda bısıklet satan bı dukkana rıca edersenız mutlaka verırler. bısıkletı ona sıgdırdıktan sonra kolı bandıyla etrafını cevırerek tutacak yer yapıyorsunuz. bu sekılde otobus ve tren rahatlıkla alıyor. soran olursa bu kocaman kutuda ne var dıye resim yaptım yada tablolarımı tasıyorum dersınız. Ankara kayseri arası öyle tasımıstım ben bisikletimi :)

16. Didem Üstünol

Didem Üstünol Aktif Üye

Seviye:
    Pazar Sirkeci'den banliyö trenine bindim Bakırköy'e gitmek üzere. Bisikletime insan muamelesi yaparak jeton istedikleri ve özel kapıdan geçişine izin verdikleri için kendilerini kutladım. Bir koltuğa da onu oturtacaktım, sığışamadık ikimiz. Acaba bebek arabalarına neden bilet kesmiyorlar, aynı yeri kaplıyor nerdeyse bisikletle..

nihat yildir ve Burak KOÇ bunu beğendi.
  17. mete ışık

mete ışık Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Şehirler arası trenlerde bisikleti eşya vagonuna alıyorlar .Ayrıca bisiklet için bilet alıyosunuz hatta sigorta bile yapıyorlar bisikletinize fiat biçiyosunuz.öbürtürlü bisikleti normal hali ile vagonlara koymanızda zor .

18. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Her seferinde ikinci kez akbili basarken gülüyorum kendi kendime aynı şekilde :D

19. Burak KOÇ

Burak KOÇ Yeni Üye

Seviye:
    Iyi yirtmissin... Bayan olmanin avantajlari. Biz bisikleti elimize alinca serseri muamelesi goruyoruz, adamindan adamina da degisiyor tabi.

20. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    arkadaşlar banliyo trenlerinde sabah 07:00-09:00 saatleri ve 17:00-20:30 saatleri arası tren sokmak yasak sebebi yoğunluk artı olarak 1 adet daha jeton alıyorsunuz.şehirlerarası trenlerde ise durum şu: eğer valizler için ayrılmış bir vagon var ise(çoğunda oluyor)bir bedel karşılığı götürebiliyorsunuz. Gideceğiniz yere gitmeden önce Tcdd'nin müşteri hizmetlerinden bilgi alın sıkıntı yaşamazsınız..ya da en kötü jantaları söküp, gidonu düz konuma getirip bisikleti baddal boy poşete koyup sele ipipyle sarın kimse size bir şey diyemez:)

mfmayliba ve Burak KOÇ bunu beğendi.