Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trek'te yaşanan olay :)

Konu, 'Trek' kısmında VolkanÖzcan tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. VolkanÖzcan

VolkanÖzcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hep kötü şeyleri paylaşmayalım değil mi? Aslında geçen yıl olan bu olayı şimdi yazıyorum.

Trek'in ana mağazası olan Ortaköye gittik ve Sami Bey ile konuşup almak istediğimiz iki bisikleti netleştirdik.

Yaklaşık 3.500 lira tutuyordu ikisinin fiyatı. 1000 lira nakit, kalanı taksit olmak üzere anlaştık. ("taksit yapıyor diye soranlara : Dtaksit miktarı vade farksız olsun" dedim "8 olur" dedi. :D)

Neyse, teslim günü geldi. Okuldan çıktım, 1000lirayı aldım ve treke bir araçla gittim. Orada "suluk ve matara" takar mısınız ricamızı sağolsunlar beş dakikada hallettiler.

Bir tane de bakımda olduğundan, 3 bisiklet almamız gerekecekti ve bir aracımız vardı.

Biz bisikleti sökmeye çalışırken; sami bey gelip; "bu taşıyıcıyı alın, sonra geri getirirsiniz" dedi ve sıfır bir bisiklet taşıyıcısını alıp, kurup, araca taktı.

Bisikletler de yüklenince, ödeme zamanı geldi.. Bin lirayı verdim, ancak taksit yapacağımız kredi kartıyla ilgili sorun oldu! Ben moralmen bozulmakla beraber, "e indirelim bari bisikletleri araçtan sonra alırız " dedim ama, Sami bey, hiç bir belge veya imza istemeden ve telefon numaram dışında bir şeye sahip olmadan, yüzünde bir saniye bile gülümseme eksilmeden, "alın, götürün, sonra ödersiniz" dedi. :)

E bari suluk ve mataraları ödeyelim dedik, onlar için ücret istemedi.

Bu arada, şu an ismini hatırlayamadığım teknik bölümdeki arkadaş yanıma gelip "sizin bu yağ çok toz tutar, bunu kullanın" diyerek bir tüp yağ verdi, ve bunun içinde ücret istemedi. :)

Tek tek büyük şeyler değil belki, (2500 liralık bisikleti bırakması dışında :D), ama yinede, üzerinizde 10 kuruş az var diye minibüs şöförünün sizi araçtan attığı bir ülkede, çok iyi bir davranıştı. Eve geldiğimizde kimse bu şekilde bisikletleri bıraktıklarına inanmıyordu :D

Sami beye ve tüm trek ekibine yardım ve iyi niyetlerinden dolayı buradan teşekkür ederim :)

2. nuri oran

nuri oran Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Olması gereken aslında budur ... Doğru insan ve doğru esnaf , günümüz Türkiye'sinde artık neredeyse yok diyebiliriz bu tür insanlar için. Ama tabiki olaya tek taraflı bakmamak lazım , müşteri olarak bizlerinde bu tür insanların iyi niyetini suistimal etmemesi gerekiyor ki varlıklarını sürdürsünler , bizlere yardımcı olsunlar ... Ne mutlu size böyle bir trek bayisi ile alışveriş yapıyor ve muhabbet ediyorsunuz. Darısı İzmir'in başına diyelim :)

3. Can Sonbay

Can Sonbay Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bence kesinlikle karşılıkla güvene bakıyor..Siz parayı getirmeye bilirdiniz veya o size bisikletleri vermeye bilirdi.. Bu devirde hem sizin gibileri hem böyle esnafları bulmak zor..
    Her geçen gün nüfus arttıkça , insanlar azalıyor.. Umarım bazı şeyler düzelir ve olması gerektiği gibi olur..
    Bizimle paylaştığınız için teşekkür eder,güle güle kullanmanızı temenni ederim.(Şu an eskimiştir sanırım :D Ama olsun..)
    Can

4. yusuf karaca

yusuf karaca Üye

Seviye:
    tebrik ettim doğrusu bu devirde böyle insan bulmak zor

5. malazivore

malazivore Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Ben de aynı ilgiyi ve anlayışı Bike and Outdoor'da gördüm. Kullandığım bisikleti satıp üstüne de biraz ekleyerek koştura koştura Beşiktaşa gittim. Bir miktarını peşin kalanını da kredi kartına taksit yaptıracaktım. Bisiklet hazırlandı herşeyi takıldı. Ödemeye sıra gelince benim kredi kartıma taksit olmadığı ortaya çıktı. Kasadaki arkadaş "tamam sen al bisikleti kalanı sonra ödersin" diyerek beni gönderdi. Buradan Bike and Outdoor ailesine teşekkürü bir borç bilirim.
    Sendogan

safir_yusuf ve VolkanÖzcan bunu beğendi.
  6. independent

independent Aktif Üye

Seviye:
    helal olsun diyorum..bu zamanda bu davranış....ve karşılıklı olarak tabi ki...paylaşımın için teşekkürler..

7. ugur4

ugur4 Üye

Seviye:
    helal olsun yaşın 17 bu krizde parayla oynuyorsun.. ne diyelim yakışır

safir_yusuf bunu beğendi.
  8. VolkanÖzcan

VolkanÖzcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bisiklet ücretini kendi kazancımla karşıladım.

9. omertokatli

omertokatli Üye

Seviye:
    sizi tebrik ederim ki o güveni ilk intibada verebilmişsiniz ve karşı taraqfı daha da tebrik ederim insana güvenmek çok zor artık ama o gözünü kırpmamış

10. barisd

barisd Yeni Üye

Seviye:
    Bahar bisikletin esnaflığı çok iyi, gerçekten bu işi bilen bir aile. Sami'nin Galata'daki dükkanlarında duran babası İzzet bey de çok kibar ve beyefendi bir insandır.
    Ayrıca ben Ortaköy'de çalışan elemanlarını çok sevmiştim, o yüzden bisikletlerimizi bir bayisinden almak yerine direk Bahar bisikletin Ortaköy'deki yerinden aldım. Bir ara gidebilirsen Bontrager ayakkabılarına da bakmak istiyorum ama bakalım ne zaman vakit bulacağım...

parmakizi bunu beğendi.
  11. alisundu

alisundu Aktif Üye

Seviye:
    İzmirde yeterince samimi , dürüst ve hizmetten kaçmayan bayi var zaten beyefendi fakat sağdan soldan duyduklarına daha fazla kulak veren ve kendi içinde çelişkiye düşen kendi kararlarını kendi alamayan bir takım tüketiciler var tabiki eeee bizimde işimiz bu tarz tüketicileri idare etmek değilmi?

SAYGILAR;

12. nuri oran

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    :) Çok kırıcı bir mesaj bu yazdığınız , ama gülüp geçiyorum ...

Aslında hedef gösterir ve sitem edici bir yazı değildi yazdığım dikkat ederseniz , ama yaranız olduğu için tabiki hemen tepkinizi koymuşsunuz mesaj olarak . İsterdim ki beni aşağılayıcı mesajınızı , bu kadar sıkıntılı olmanıza rağmen özel mesaj olarak yazmanızı ...

Madem siz beni hedef aldınız , en basit bir kaç detaya da ben gireyim ben de , sizin nasıl bir satıcı profili oluşturduğunuzu görelim hepbirlikte ...

Bisiklet almaya gittik bir arkadaşımla Çankaya'daki ana yere ... 3700 alacaktım , 3900 tavsiye edildi , bu iki bisiklet arasındaki fark olarak bana söylenne farklara bakın ;

1 - Vitesin 8'li sistem olması ( doğru )
    2 - Amortisörün kilitli olması ...

Amortisör sadece sertlik ayarlı :) ama biz iki bisikleti kilitli diye aldık... Allah'tan o ara kilitli pedal ayakkabısı alan İzmir Bisiklet Derneği'nden bir arkadaşta yanımızdaydı :)

Neyse bisikletleri alırken en büyük ikinci bombada, bisikletin kadro ölçüsü ...

Arkadaşıma 19.5 '' kadrolu bisiklet , bana 18'' bisiklet verildi ...

Benim boyum 1.92 , arkadaşımın ki 1.80 ...

Ya Ali Bey , aklın yolu bir . Çevreden duymaya gerek varmı bisikletteki sorunları , hala disk sürtüyor ya !!! Hidrolik disk fren yaparsan sorun çözülür dediniz , onu da yaptık yine devam ...

Saolsun Doruk Bisiklette , Turgay Abi elinden geldiğince bana yardım ediyor , o olmasa bisikleti çokta çöpe atmıştım ...

Hidrolik Disk Fren kablosu olayı da ayrı bir bomba ...

ARkadaşım emre size bisikletini getirmiyor , ben de artık getirmeyeceğim sorun olduğunda , 32 aylık garanti belgesi onaylatmayı bile bisikletimi size getirmeden kaşelettim biliyorsunuz :) ... Bisikletin oraya her geliişinde bir yerine zarar gelmesinden sıkıldık artık ...

Lütfen tartışmayı devam ettirmeyin , aksi halde yapmadığım şey olan Trek Türkiye'ye yaptığınız işleri ve müşterilere karşı davranışlarınızı şikayet edeceğim ...

VolkanÖzcan bunu beğendi.
  13. alisundu

alisundu Aktif Üye

Seviye:

öncelikle siz bu bisikleti deneyerek ve test ederek aldınız biz bu bisikleti size internet yolu ile yada kapıdan satış yolu ile satmadık .Bisikletinizin buraya her geldiğinde deforme oluyor bahsiniz kesinlikle yalanlayıcı bir durumdur bu düşüncenize katılmıyorum .ayrıca size yazmış oldugum mesajı bu kadar üzerinize neden alındınız ki demek ki sizin yaranız varmış şikayet olayına gelince dilediğiniz yere müracatları yapabilirsiniz firma olarak kendimizden eminiz çok fazla ürünlere baktığınız için özellikleri birbirine karıştırıyosunuz , size kilitli maşa diye bir tabir kullanılmadı, bisikletinizi ister çöpe atın ister binin burada başkalarına övgü yaparak hiç puan alamazsınız diğer firma arkadaşları bizim rakiplerimiz olmasına karşın aynı zamandada dostlarımızdır.
    Ayrıca 32 aylık bir garanti sistemi yoktur .2 yıllık garanti sistemi vardır bilginize ...Doruk bisiklet ve turgay bey,e teşekkür ediyor saygılar sunuyorum ..

Bir daha bize gelip gelmemek sizin iradenizdir ,sonucta kimse kimseye zorla bir şey satamaz ..Firmamızı tüm tüketicilerimiz ve dostlarımız yakınen tanımaktadır bahsetmiş olduğunuz tüm olumsuz yazılarınıza sadece güleceklerinden eminim..

SAYGILAR;

14. nuri oran

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İyiki gerek bostanlıya gerekse çankayaya her gelişimde en az 1 arkadaşımla geldim .... İyiki yaşadığım her olumsuza şahit olanlar var ...

Yoksa gerçekten kendime ne kadar yalancı biriymişim diyecektim :)

Bisikleti satan sizsiniz , ne acıdır ki internetten almamamıza rağmen bize kilitli amortisörlü diye çankayadan 2 bisiklet sattınız :) internetten alsaydık demekki karbon kadrolu diye alacaktık ...

Biz bisikleti almaya gittiğimizde , ne 8'li vites , ne ayarlı amortisör , ne de kilitli amortisör biliyorduk ...Bisikletten anlamıyorduk yani . Yanımidaki arkadaşımı boşverin , bisiklet derneğindeki arkadaş bile şahitti ya satarken:) :)

Siz bence bugün çok yorulmuşsunuz ... Benim yaram var veya yok , olsaydı bugüne kadar burda illaki dile getirirdim !

Durup dururken bana sataşan kim , ilk yazdığınız mesaja dönüp bakın isterseniz :)

Çankaya ve Bostanlıya en az 10 kere bisikletimi getirdim , rahat veya para bana batıyormu , işimi gücümü bırakıp geliyorum oraya ? Durup dururken olmayan sorun mu yaratıyorum ?

En son bayramın 4. günü geldim yanınıza !!!

Bisikletime zarar verdiniz , en son zararı hidrolik disk fren sistemini takınca verdiniz , neymiş ffren kabloları kısalmazmış , yağ sızdırırmış ! Kabloları doladınız , gidonun alt kısmında trek logosunun olduğu yerde , boya kalktı , aliminyum saç görünüyor sürtünmeden !!!

Bunu da Turgay abi kabloyu kısalttıktan sonra gördük ! kablolar o kadar güzel kısaldı , o kadar sağlam yapıldıki , sizin kablo kesmeden yaptığınız montajdan bile güzel oldu :)

Turgay abi gerçekten eli öpülecek adamsın ,bir daha sana teşekkür ediyorum buradan herkesin huzurunda herşey için ... Bu arada kimseye övgü yapmıyorum , tüm izmir biliyor bu insanı , o iş yerindeki çalışanları veya diğer bisikletçileri ...

Gördünüz sizde ! turgay abi bayramın 4. günü akşam vakti , sizin saatlerce uğraşıp yapamadığınız sorunu çözmek için geldi , iyiki bisikletleri size bırakmadık , aldık sorunu çözdük ! bu adamı övme diyorsunuz ? ! hala övmemeye özen gösteriyorum :)

Evet izmir'de sizi herkes tanıyor , ne talihsiz insanlarız ki sizinle bu güzel bisiklet sporu ile tanıştık ! Ama o kadar güzel insanlar varki bu camiada ... sağolsunlar yardımlarını eksik etmediler , bizi spordan soğutmadılar...

Daha çok açıklayıcı ve olumsuz şeyler yazarım , şahitlerim var çünkü ! ...

Buraya bunları yazdığımda birşey değişmeyeceği için gerek duymuyorum ...

Bu sataşmayı yapmasaydınız , forumdaki arkadaşlar yaşadığım ve daha tam olarak anlatmadığım bu rezaleti bilmeyeceklerdi. Fazla uzatmayın yineliyorum ...

Gülmek veya ağlamak sizin kişiliğiniz ile ilgili artık :)

Benden de saygılar efendim ! ...

15. ByAtilla

ByAtilla Aktif Üye

Seviye:
    Ali Bey yazdıklarınızı okudum ve çok şaşırdım . İlk olarak şundan başlıyalım Nuri Arkadaşımızın bisikleti size tamir edilmesi için bırakıldığında deforme olmadığını yazmışsınız ancak ben kendi gözümlü gördüm olanları bisikleti almaya geldiğimizde viteslerin üst kısımlarında çızıkler vardı kadronun yan kısmında çizikler vardı ve bisiklet gözümüzün önünde düştü o şekilde çizildi bunuda inkar etmişsiniz . Disk sürtme sorunu vardı bisiklette ki hala var bunu düzeltmek için ne kadar uraştıysanızda başaramadınız en sonunda dedinizki mekanik disk sürter hidroliğe geçerseniz böle bi sorun olmaz arkadaşım bu söledikleriniz üzerine sizden hidrolik fren seti satın aldı ve bu sorun ama bu sorun hiç bir zaman çözülmedi daha sonra size sorduğumuzda neden bu sorun çözülmedi diye sizde disk yamuktur dediniz ve elinizle düzelttiniz daha snra 10 veya 15 dk bisiklete binildikten sonra aynı sorun devam etti . Daha sonra hidrolik disc firen taktınız ama kablo boyu uzun geldi ve bunu kesmenizi sölediğimizde sizden gelen cvp ben bunu keserim ama 2 gün sonra yada 1 ay sonra yağ kaçırısa ilgilenmem dediniz .Ve ondan sonra hidrolik kablosunu kadronun ön kısmına yuvarlak halinde bağladığınız ve o sürte sürte rezmen kadronun boyasını kazıdı bunuda geçioruz .Çankayada bisikleti ilk tamire getirdiğimizde vitesten ses gelio die oradaki görevli arkadaş bu sorunu çözemedi aslında yapması gerek basit bir vites ayarıydı ama bunu yapamadı ve daha sonra bize sölediği söz şuydu 1. viteste kullanmassanız sorun olmaz bizde bunu kabul etmediğimiz için oradaki görevli ile az daha kavga edecektik . bunu da geçiorum kendi bisikletime sizden aldığım shimano m-770 kodlu xt modeli aynakol u resmen takamadınız . Takmayı bırakın kendi aynakol umu sökemediniz resmen bisikletin üzerine çıkıp tepindiniz ama sonuç yoq daha sonra turgay ağbiyi aradım geldi aldı bisikleti aynakol u söküp yeni aldığımı takması sadece 2 dk sürdüü yane sundu bisikletin servisi çok zayıff sadece satışş servis yok .
    Evet izmirde herkez sizi tanıyor !

16. utkuidikut

utkuidikut Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yakınmaya gerek yok pek bugibi işlerde herhangibir mal alırkende ilkinde kesin yanılabiliyorsunuz sonra zamanla tecrübe kazanıyorsunuz.Bende Sundu dan whistle almıştım bisiklet güzel gösterişli gelmişti (tamam bu benim diyordum acele iş işte) ilk başlarda ama sonra kollarım uzamaya başladı :) öğrendimki onu da bu forumdan tabi kadroların boyları varmış neyseki alışmıştım güzel bisikletti. Araştırmak lazım birşey alırken tabi bilen birilerinede sormadan atlamamak lazım

17. nuri oran

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Güzel kardeşim ben yine sesimi çıkarmayacaktım inan , ama böyle çirkince saldırıya da tepkisiz kalamazdım ...

Ben ve arkadaşım da senin gibi bisiklet almaya gittik :) nerden bilelim kadro ölçüsü vs olduğunu , meğerse varmış...

Bu işi bilen tanıdığımızda yoktu işin kötüsü ...

Ama bunu senin veya benim bilmem gerekmiyorki :) madem süper hizmet veriliyor anılan yerde , o zaman beni bilgilendir ... Uygun bir bisiklet ver ...

Ya bisikletim bi sorunu için gittiğinde , ters çevrilerek koltuğu ve gidonu üzerine alınmış , bisikletimi almaya gittiğimde vites-fren kolu üzerinde durduğundan çizilmiş , sıyrılmış ... Motis bisiklet ve doruk bisikleti biliyorum sadece ve hiç bir zaman böyle birşey yapmadılar , standları var oraya koyuyorlar ve orda ayar yapıyorlardı . Şimdi bana deniyorki sen sorun yaratıyorsun , sen onun bunun lafına geliyorsun :) yaşım ve konumum gereği böyle bir desteğe ihtiyacım yok , hadi bunu boşver :) devir teknoloji ve gelişme devri , herşeyin bir sistemi var , yapamıyorsan bırak , hemen çamur atma di mi ? ...

Birde bisikleti bırakıcam bu yere ve ayar yaptıracağım , yok kardeşim TREK marka sahibi olduğum bisikletimi seviyorum ben ... Bırakamam ...

utkuidikut bunu beğendi.
  18. alisundu

alisundu Aktif Üye

Seviye:

öncelikle sizin aynakolunuzdan bahsetmek istiyorum ,bostanlı mağazasında olaya müdale etmemiz neticesinde orta yatak takımı sökeceğimiz anahtarın dişlerinin aşınmasından dolayı sökülemememiştir ve bisikleti bırakmanızı önerdim fakat siz bunu kabul etmediniz ,neyse sorun sizin aynakolunuz değil ,fakat nuri arkadaşınızın bisikleti için gereken yapılmıştır ve buna firma olarak cani gönülden inanıyorum fakat sizin karalama şeklindeki hitamlarınız asılsızdır ve bununla ilgili artık bir şey yazmak istemiyorum sundu bisiklet firmsı 1965 yılından beri hizmet vermektedir ve tanıyan tanıyor..

saygıla;

19. alisundu

alisundu Aktif Üye

Seviye:

size saygı duymaktan başka şansım yok fakat şunu bilmenizi isterim ki almış olduğunuz veya alacak olduğunuz her ürünle sorunlar yaşamaya devam edeceksiniz,öncelikle sorunu kendinizde aramak yerine karşı tarafa suçlama ve karalama yaparak sorunları çözebileceğinizi zannediyosunuz..

saygı ve sevgilerimle;

20. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    böyle esnaflar gerkçekten az kaldı. adını vermek istemediğim bir bisiklet mağazası bisikletin jantındaki 3 tane teli akord anahtarı ile sıktığı için bizden 25tl istemişti. buradan onu kınıyorum o kendini biliyor.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.