Trekking'e Başladım (Yalova)

YasinGNC

Üye
Tepki
58
Bisiklet
Sedona
Merhaba,
Uzun süredir "ne yapsam, ne etsem" düşüncesi beni trekkinge yöneltti. Bulunduğum ilin (Yalova) bu spora oldukça elverişli olması ve kafadar bi arkadaş insanı dağlara yöneltiyor. İlk başlarda hafif yürüyüşler şeklinde olan turlar daha sonrasında trekkinge dönüştü.

http://yasingenc.net/wp-content/uploads/2015/10/IMG_0555-1024x768.jpg

Merak edenlerin sorularını alabilir, bilgili kişilerin tavsiyelerini dinleyebilirim :)
Birde amatörü olduğum sporla ilgili tur notları tuttum. Okumak isteyenler;
  1. (link)
  2. (link)
linklere göz atabilir. Fotoğraflarla yazıyı renklendirmeye çalıştım.

Yalova'da daha gidilecek çok parkur var. Aksilik olmadığı sürece her pazar farklı bir noktada olacağım. :)

Scudo

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Güzel bir spor ve bu güzel spor için güzel bölge güZel insan mutluluklar (bu trekking yaptığınız yerlerde mtb de yapabilirsiniz ilginç ve hoş olur )

• Beğen
Tepkiler: YasinGNC

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
keşke benim de kafa dengi bir arkadaşım olsa da böyle şeyler yapabilsem.
ama ben sizin yerinizde olsam bisikletle gider, bisikletin giremeyeceği yerlerde yürür ve gezerdim.

YasinGNC

Üye
Tepki
58
Bisiklet
Sedona
@Ulaş Çavuşoğlu Bu bölgede bisiklet içinde oldukça güzel yollar var. Dağ yollarından Yalova'nın bir ucundan diğerine geçmek mümkün. Geçen seneye kadar hafta 2-3 kez tur yapardık. Şimdi trekkingi deneyimliyoruz. 1-2 ay kadar alışma süreci belirledik sonrası kampa dönüşecek :)

@cumali55 Olur da buralara yolunuz düşerse buyurun bizimle. Bisikletle bu bölgeye (trekking rotamıza değil) çok kez geldik. Şimdi sırt çantamızı doldurup sadece yürümek kamp yapmak istiyoruz :)

Bisikletin yeri her zaman özel. Her gün işe gelir giderim, gezerim fırsat buldukça turlarım

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu

BaBo

Üye
Tepki
1
İsim
Bilal S.
Bende bisiklet olmadığı için sürekli trekking yapıyorum. Geçtiğimiz yaz Esenköy'de 3 günlük bir yürüyüş yapmıştım bende.Tek başıma olduğum için kısa sürdü biraz ancak bu spor için mükemmel bir yer bence de, önümüzdeki yaz nasipse tekrar gelmeyi düşünüyorum.

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@BaBo 3 gün yürümek sıkmadımı tek başına :D bisikletle olsa neysede ;)

BaBo

Üye
Tepki
1
İsim
Bilal S.
@Ulaş Çavuşoğlu 15 yaşımdan beri kamp yapıyorum, arkadaşlarla gittiğimizde 10 günü felan buluyor, tek gidincede canı sıkılmıyor insanın, bol bol düşünücek vakti oluyor zaten yanımda köpeğimde vardı.Daha ne olsun :komik:

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@BaBo valla köpek varsa aylarca kalınır ama insan insana kamp sıkıyo beni arada bi kedi köpek şart :D geçen sene kampa arkadaşım köpek getirdi köpeği vefat etti bizdeki şansı anladınız siz :confused::acpsnr:

YasinGNC

Üye
Tepki
58
Bisiklet
Sedona
Soğuk havalarda tecrübe eksikliğinden ve genel olarak imkanlardan dolayı ara vermiştim. Ama artık havalar ısınmaya başladı. Bu haftasonu tekrar dağlara doğru çıkma planım var. :)