Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

trekking - kelebek gidon?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında bakırkadro tarafından paylaşıldı.

1. bakırkadro

bakırkadro Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    Birkaç gündür Scott 30 bisikletim için farklı gidon tiplerini araştırıyorum. Nedeni ise düz gidonun uzun sürüşlerde el pozisyonu hiç değişmediği için rahatsızlık vermesi. Bolca kaynaktan turcuların trekking ya da kelebek gidonu denilen ekte gösterdiğim gidonu hem farklı el pozisyonlarına elvermesi hem de daha ergonomik olması gibi gerekçelerle kullandığını gördüm. Yol bisikleti gidonunu hibrid bisikletinize tutturmak da bir seçenek ancak hemen herşeyin değişmesi gerekli ve maliyetli. Bu trekking gidonda ise anladığım kadarıyla bir değişiklik yapılmıyor. Kullanan arkadaşlar varsa izlenimlerini rica ediyorum.
    Teşekkür ederim.

2. ayhanminep

ayhanminep Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bende aynı konuyu araştırıyorum bir cevap yazan çıkar belki......
    yada kullanan vardır herhalde...

3. KubilayBozkurt

KubilayBozkurt Yeni Üye

Seviye:
    Ben az önce bu tarz gidondan sipariş ettim. Gidonun şöyle bir riski var doğru açılı olan hangisi çok bilinmiyor. Misal dün baktığım bir sitede gidonda frenlerin bağlandığı noktalar yani arkadaşın paylaştığı resimde birinci bölgede açı çok bozuktu almadım. Şimdi stil bisikletten sipariş ettim, fakat bu parçanın doğru olup olmadığını geldiğinde öğrenebilicem. Fakat araştırmam sonucu aldığım sonuçları paylaşmadan önce bu sipariş ettiğim gidonun resmi.

Gidon uzun yollarda çok işlevsel ve rahat . Şöyle düşünün düz gidonlarda eliniz elciklerde sabit duruyor. Bir zaman sonra, heleki çok az bisiklet kullanıyorsanız bu sabit durma yüzünden elleriniz ağrımaya başlar. Çok uzun yolculuklarda bu daha fazladır. Fakat bu gidon görüldüğü gibi bir çok yerden tutma olanağı sağlıyor. Aldığım alümiyummudur bilemem ama çeliksede ağırlığın çok fazla olacağını sanmıyorum. Ayrıca bu gidonlarda daha fazla ekipman takabiliyorsunuz. Ön tarafında yani boğaza bağlanan yerde o içe dönük yere gidon çantası takıldığında hem estetik hemde daha fazla kullanışlı oluyor. Bu akşam gidon bandı da almayı planlıyorum. Gidon uymazsa Salcana City Sport 40'a isteyen bir arkadaşa satabilirim. Tahminen yarın elime geçer direk monte eder sizinle paylaşırım.

4. hakan aydın55

hakan aydın55 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    kullanan arkadaşım var.. çok işlevsel bir gidon.. :)

5. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu konu ile ilgili çok şey yazıldı çizildi biraz araştırma ile bulabilirsiniz. Gidon uzun yol kullanımı için farklı tutuş pozisyonları sağlıyor ve oldukça rahat. Amoeba marka olan sanırım hatalı üretimdi. Aşağıdaki linkten incelemesini okuyabilirsiniz. Pedal bisiklette Modolo marka kelebek gidon var, ben onu kullanıyorum ve gayet memnunum. Tavsiye ederim.

http://www.canavarkesifte.com/?p=3756