Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trek X-Caliber 7 Kadro Uyumu

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Mirsad G tarafından paylaşıldı.

1. Mirsad G

Mirsad G Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar selamlar...

Geçtiğimiz ay Trek X-Caliber 7 18.5" kadro 29er MTB aldım. FX modelde 17.5" kadro kullanıyorum. 29er alırken 17.5" olmadığından 18.5" tercih ancak sürerken konfor sıkıntısı yaşıyorum, bisiklet üzerinde bir hakimiyet hissedemiyorum, keza gidon ile sele arasındaki effective top tube mesafesi FX'ye göre 8-9cm daha fazla. Bu da öne çok eğilmemi gerektiriyor. Caliber'in kadrolarını incelediğimde 15.5" kadronun bana en uygun olduğunu gördüm. Keza yabancı forumlarda da 29er tercih edilirken ideal kadro boyunun bir altını tercih etmeniz gerektiği yazıyor.

Trek'in resmi sitesinde 15.5" Caliber'in ETT uzaklığı 57cm iken, 17.5" FX'in ETT uzaklığı 54.8cm. Diğer değerler açısından da hemen bu iki kadro boyu örtüşüyor. Taşrada yaşadığım için malesef MTB 29er seçerken kadro boylarını denemem fırsatım olmadı. Sizce 15.5" kadroya dönüş mü yapmalıyım? Ne önerirsiniz? Boyum 1.72... Şu anki Caliber'i satıp 15.5"'e geçme planlarım var.

29er konusunda tercrübeli arkadaşların görüşlerini bekliyorum...

Şimdiden her şey için teşekkürler; iyi akşamlar dilerim...

2. gültekin bölükbaş

gültekin bölükbaş Aktif Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    merhaba hocam.Eğer kadronuzu takas etmek isterseniz görüşebiliriz bendede trek mamba var 17,5 (44,5) cm inç bana 1-2 inç büyük kadro lazım takas düşünürseniz satış linki burada mevcut http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=129497 detaylar için görüşelim