trek su100 hakkında

biyani

Aktif Üye
Tepki
71
merhaba
arkadaşlar trek su100 hakkında bilgi verebilecek olan varmı türü nedir en önemlisi jant bilgisi verebilecek olan varmı bu bisiklette mtb lastikleri kullanılabilirmi
saygılar

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bu bisiklet aslında tam şehir içi kullanım için yaratılmış.
26" jantları, amortisörsüz çatalı, vites sistemi (özellikle ayna kolu) resmen beni şehir içinde hırpala diyor :).
City Bike'lara göre daha atak olması için yapılmış tahminimce. Çünkü 26" tekerlekleri sayesinde daha kısa bir bisiklet ve geometrisi gereği sürücü bisikleti daha atak bir şekilde kontrol edebilir.
Bir nevi benim bir kaç ay önce yaratmaya çalıştığım "Speed Bike"a benziyor (hatta ondan daha iyi :))
Arazi lastiği takılır mı sorusu, bisikleti canlı görüp yanıtlanabilecek bir soru. Çünkü Trek'in internet sitesinde bununla ilgili bir bilgi yok. Maşaya ve kadronun arka tarafına 1,90-2,10 gibi bir lastik sığar mı bilmiyorum. Şüpheli bir durum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bir de bu bisikletin göreceli olarak hafif olduğunu düşünürsek (amortisör yok), ki öyle, sürüşü gerçekten zevkli olabilir. İyi seçimler...

biyani

Aktif Üye
Tepki
71
merhaba
Ben uzunca süredir bisiklet seçimi için uğraşıyorum hala net bir karar almış değilim kullanım amacım şehir içi olduğu kadar bisikleti ilerletince bagajı takıp üstünede çadır tulum alıp şehirler arası turlamak toprak köy yollarına girmek dağ inişi değil ama arada hafif arazide sürebilmek eğer değişik lastikler takılabiliyorsa bu amaca hizmet edermi sizce
saygılar

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Lastik değişimi mümkün ise amaca uygun bir bisiklet olur. Ancak çok uzun süreli sürüşlerde sabit bisikletlerin bileklere bir miktar da olsa yük bindirdiğini hatırlatmak lazım.
Diğer yandan madem ağırlık ile ilgili düşünceniz var, bu bisikletin kesin ağırlığını öğrenip o şekilde satın alın. Çünkü amorsitörsüz olması ağırlıktan kazanç sağlayacaktır ancak kadronun ağırlığı, normal 2 defa dipçiklenmiş (veya 3 defa dipçiklenmiş) bir kadrodan ağırdır belki. O zaman bu düşünceye (ağırlığı azaltma düşüncesine) hizmet etmeyecek bir bisiklet olur ;).

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bence bu model ve Trek'in fx modelleri uzun yol için avantajlı. Köy yollarında biraz kibar davranırsanız, uzun yoldaki avantajının size getirisi fazla olacaktır. Bileklere binen yük sorunu var evet, ama alıştıktan sonra rahat edersiniz. Zaten amortisörle yapılan sert bir arazi sürüşü = uzun yolda sabit maşa, kişisel görüşüm bu yönde...

biyani

Aktif Üye
Tepki
71
cevap veren arkadaşlara teşekkürler gün içinde trek türkiyeye mail atmıştım su100 ün ağırlığını sormuştum cevap geldi trek su100 ün kilosu 12.5 kg.mış sizinde bilginiz olsun

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Selam arkadaşlar..
Trek SU 100 ve diğer benzerlerine 26 X 2,10 lastik rahatlıkla takılıyor. Halil konuyu gayet güzel özetlemiş..Benim de şahsen çok beğendiğim bir bisiklet (ve tarzı) Hızlı, sağlam, yük taşımaya gelir.. Bozuk yolda belki biraz sarsıntılı olabilir..

BülentBayraktar

Aktif Üye
Tepki
117
Bisiklet
Trek
bende su 200 modeli var ve hayatımda bisiklet konusunda yaptığım en iyi seçim bence çok hafif yokuşları inanılmaz bir hızda çıkabiliyorum disk frenli olması da ayrı bi avantaj ve çok rahat hiç bir sorunum olmadı düz yolda da müthiş performansı var ben çok memnunum senin de memnum kalacağına eminim

Tepki
0
su 200 aldım cok memnunum,ancak kafamda halen yol bisikleti var ancak yeni aldıgım için ve memnun oldugumdan dolayı sesimi çıkarmıyorum :)