Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trek MT Bike'ım için bakım ve parça değişimi önerilerinize ihtiyacım var

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Adil Ömer karakuş tarafından paylaşıldı.

1. Adil Ömer karakuş

Adil Ömer karakuş Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba dostlar, forumda konuyu tam olarak hangi alt foruma açmam gerektiğine karar veremedim. Yönetici arkadaşlar sonradan ilgili yere taşırsa sevinirim.
    TREK 3900D modeli bisikletim var, yaklaşık 4.5 yıl önce aldım. Son 2 senedir evin terasında çürüyordu resmen...
    Geçen sene vites ve fren telleri, pedalın yakınında bulunan metal vites aparatı ( ismini bilmiyorum ) değişti ve ağır bakımı yapıldı.
    Fotolarda görüleceği gibi şuanda hala bisikletim albenisini koruyor ( en azından temennim öyle :/ )
    Fakat arka lastik tamamen eridi, yırtıldı ve çöpe atılmayı bekliyor. Sizin önerebileceğiniz lastik modellerini bekliyorum, 90% şehir içinde sahilde, asfalt yolda kullanılacak ama biraz da dayanıklı olmasını istiyorum. Dual-Purpose lastikler var sanırım ama marka ve model bilgim hiç yok.
    Onun dışında gidonda çok soyulmalar lekeler var görünce canımı sıkıyor, bunları elektrik bandıyla kaplarım diye düşündüm başka önerisi olan var mı? Herhangi bir kaplama veya boyamam tekniği olabilir?
    Öndeki trek logosu söküldü, bunu bir şekidle boyayabilir miyim kırmızıya ?
    Bir diğer sorun da amortisor çok paslandı, pas sökücü spreyler işe yarar mı ne önerirsiniz ?
    Ve fotolarda gördüğünüz eksiklik, önerileriniz varsa lütfen yazınız.
    Teşekkürler :mlk:

2. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Harbi yazık la pislete..:rolleyes: bir an önce Trek servisine ya da iyi bir bisikletçiye götürün her tarafını güzelce söküp bakımını yapıp yağlasınlar görüldüğü üzre teras kurutmuş bisikleti gidon ,sele vb her yerin sökülüp bakılması lazım vidalar falanda pas tutmuştur .Parça değişimini forumda daha usta arkadaşlar onlar size yazarlar şimdiden kolay gelsin Adil bey.