Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trek mi Carraro mu?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Emre Doğru tarafından paylaşıldı.

1. Emre Doğru

Emre Doğru Yeni Üye

Seviye:
    İyi günler/ akşamlar herkese..

2.5 senedir mtb kullanıyorum, whistle miwok 1164d.. şu anda ankaradayım ve bisiketi anlaraya getirmektense yeni almayı tercih ettim..şu anda tek düşündüğüm kadronun sağlam olması, birde mekanik disk fren kullandığım için mekanik fren istemiyorum.. trek in ömür boyu garanti verdiğini bildiğim için de trekleri araştırdım, aklımda da var bir modeli, trek 4300.. ilk araştırmaya başladığımda carraroya bakmıştım ama bakarken nedendir bilmiyorum çabuk soğuyup trek bakmaya başladım, sanırım ilk bakışta carraronun kadroları hakkında yeterli bilgiyi elde edemediğimden .. eğer fikrim değişmezse trek 4300 alacağım 10 gün sonra.. bu arada başka markalara bakmaya devam ediyorum, dediğim gibi şu an benim için en önemli olan şey kadrosunun sağlam olması,gerekirse diğer kompenentleri gerektiğinde değiştirebilirim diye düşünüyorum çünkü.. sadece kadroların sağlamlığını göz önüne alırsak trek mi tercih edilmeli sizce, carraro mu? ya da başka bir marka?

yorumlarınıza göre carraro modellerine bakıp seçenekleri arttırabilirim, dediğim gibi 10 gün sonra bisikleti almış olacağım çünkü..almaya gittiğimde tek bir model denemek istemiyorum.. carraro ise neden carraro yada başka bir marka ise neden o marka olması gerektiğini yazarsanız sevinirim, zira fikrinizi değil değerli yorumlarınızı bekliyorum :)

saygılarımla..

Emre..

2. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Carraro,whistle modellerinin Bianchi tarafından üretildiğini duydum.Kalite olarak üç modelin benzer olduğunu düşünüyorum.Trek marka kadroların aluminyum çeşitleri var.Alpha silver,gold gibi.Alpha gold aluminyumlar daha iyidir.Sağlam,titreşim çok az titanyum kadrolar var.Pahalı:D.Trek'te kadroda ömür boyu garanti olduğunu bayisi söyledi.Garanti kapsamı açıkçası ne yönden olabilir,emin değilim.Kaynak yerlerinin çatlaması olabilir.Pahalı compenantlı modifiye düşünseydim eğer A kalite aluminyum Trek,cannondale,specialized kadro alırdım.

Emre Doğru bunu beğendi.
  3. Emre Doğru

Emre Doğru Yeni Üye

Seviye:
    treklerin silver gold alpha şeklinde ayrıldığını biliyordum, zaten 4300 düşünmemin sebeplerinden biri 3000 serilerinin silver olması.. silver, gol ve alpha alaşımların ne alaşımı olduğunu da araştırıp ona göre 3000 serisindense 4000 serisi deyip 4300 demiştim, 4000 serisinde 4300 dememin sebebi de maddi biraz.. :) dediğiniz gibi modifiye ederim diye düşünüyorum.. trek +1 yani :) cannondale modellerine de bakmaya başlayacağım, teşekkür ederim yorumunuz için.. cannondale i boşver, trek ile güzel seçim yapmışsın fazla kurcalamanın anlamı yok diyen de olabilir belki?

4. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    Emre Doğru bunu beğendi.
  5. Emre Doğru

Emre Doğru Yeni Üye

Seviye:
    teşekkür ederim..cannondale nin diğer modellerinede baktım, onlar biraz daha pahalı gözüktü gözüme.. o kadar para bisiklete vereceğimize scooter motor alalım sana derse babam, şaşırmam heralde :)

imzanıza bakılırsa trek 4500 kullandıktan sonra carraro kullanmaya başlamışsınız. hem de 1 sene aralıklarla.. trek den memnun kalmadığınız için mi carraro kullanmaya başladınız? carraronun o modelinin parçaları mı daha üst ayarda mıydı yoksa başka bir sebebi mi oldu acaba?

6. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    Carraro parçaları çok daha iyi olduğu için onu seçtim, şu anda kullanıyorum ve çok memnunum

7. Emre Doğru

Emre Doğru Yeni Üye

Seviye:
    kadro sağlamlığına taktım dediğim gibi.. zamanla modifiye edeceğimi düşünüyorum çünkü.. trek 4000 serisi kadrolar 6061 aliminyum..

7005 aliminyumlar biraz daha sağlam bir seçim olacak gibi geliyor bana.. ghostun se 2000 modeline bakıyorum bugün, 7005 pg.. pg nin ne olduğunu anlamamış olsamda :) 7005 db double butted demek de, pg yi çözemedim..herneyse..

zamanla modifiye edeceğinizi düşünseniz, hangi bisikleti tercih edersiniz? acaba karşılaştırma yaparken yanlış mı yapıyorum, bu iki kadro aynı segmentte değil mi? var mı yorumu olan?

1500-2000 tl den fazlasını verebilecek durumum olsa da şimdilik bu aralığı fazla aşmak istemiyorum, bir de böyle bir durum söz konusu :s

8. Sertan.Zaim

Sertan.Zaim Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Trek ve Carraro aynı segmentin markaları değil. Farklı fiyat aralığındaki müşterilere hitap ediyorlar. Vereceğiniz paranın karşılığında en iyi performans ve kaliteyi yakalayabilmek için o fiyata hitap eden markalara bakmanız gerekir. Nasıl ki 60.000TL'ye fiat araba alınmazsa, 10.000TL'ye de audi alınmaz. Aynı oranı bisiklet markalarında da görebilirsiniz. 800TL'ye alacağınız bir geotech veya cannondale marka bisiklet yerine carraro, sedona gibi markalardan çok daha tatmin edici bisikletler alabilirsiniz. Ancak 3000TL'nin üzerinde bu markaları tercih etmek hata olur.

Mert Özçelik bunu beğendi.
  9. yusuf tunçer

yusuf tunçer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Trek tabiki çok iyi bir marka ama aynı paraya carraro da daha üst parçalardan oluşan bir bisiklet alabilirsiniz. Bu durumda siz hangisinin olmasını istiyorsanız ona göre karar vermelisiniz. Parçalarını ilerde yükseltmek üzere bir dünya markası mı, parçaları iyi orta sınıf carraromu. Orta sınıf derkende sadece marka isim olarak değerlendiriyorum yoksa gayet tatmin eder carraro da .

Emre Doğru bunu beğendi.
  10. Emre Doğru

Emre Doğru Yeni Üye

Seviye:
    trek parçalarını yükselttikten sonra carrarodan ya da o tarz orta sınıf bir bisikletten daha iyi hale gelecekse, ki dediğinizden bunu çıkarabildim ben, trek tercihi daha doğru o vakit.. teşekkürler..