Trek Kullanıcıları Kulübü

gokay ozen

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Trek
Merhaba arkadaşlar
8.4 Ds ile aranıza katıldım bende lakin epeyi mutsuzum :( satmak içinde pek çok kez uğraştım ama çevremdekilerin dayatmaları neticesinde satmaktan vazgeçtim bana çok ağır geldi yağ gibi değilde dana gibi kayıyor:D
sele rezalet değiştirdim hemen Selle Royal gel Stargel relaxed aldım bunun dışında değiştirecek bir husus yok tabıkı fıkırlerınıze açığım..
inşallah zamanla severim :)

hepinize saygılar sevgiler kazasız belasız sürüşler dilerim

Scudo

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
Ocak ayında yeni bir yol bisikleti arayışına girmiş önümde daha çok zaman var diyerekten para biriktirmeye başlamıştım. Almanya'dan canyon fabrikası ile mailleştik, biletleri ayarlayıp ha gittik ha gideceğiz derken bir anda Amerika'dan Madone 9.5 duraace grup setli yol bisikleti alarak aranıza katılıyorum. Bisiklet şu an trek fabrikasından Arizonaya sevkiyat aşamasına gelmek üzere.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Srklgk ve ekranci

retryme

Üye
Tepki
8
Bisiklet
b'Twin
Merhaba Arkadaşlar,
katlanır bisiklet aldığım için satıyorum çevresinde düşünen varsa fiyatta yardımcı olurum.
Teşekkürler
(link)

Tepki
15
İsim
Sevcan Alkan
Bisiklet
Trek
Merhaba arkadaslar, yaklasık 20 gündür Trek DS 1 kullanıcısıyım, genelde şehir ulaşım için kullanıyorum hafta sonları ise dağ patikalarında. Bir şey haricinde bisikletimden memnunum. Memnun olmadığım kısım ise ön vitesim 2. dişliden 3'e atarken veya tam tersi ya zincirim atıyor yada dolanıp sıkışıyor, bu çok fazla oluyor. Bisikleti Trek, Scott ve Drag bayilerine götürüp gösterdim, viteslerine, frenlerine vs bakıp ayarladılar ama çözülmedi. Bu normalmi emin değilim, arka aktarıcı altus ön tourney, arkada hiç sıkıntım olmadı ama ön hep sıkıntılı. Sorun dişlilerdemi yoksa aktarıcıdamı veya zincir mi sorunlu anlıyamadım. Bisiklette yeni eskime durumu da yok. 3 hafta sonra tekrar Trek'e götürücem sanırım zincir bakımı falan yapıcaklar.

HyperX

Üye
Tepki
1
@retryme

Linke tıklayınca farklı bir şey çıktı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Pureal

Vegan Bisiklet
Tepki
284
İsim
Fatih
Bisiklet
Trek
@SevcanAlkan tabii ki normal değil ve muhtemelen vites ayarlarından kaynaklanan bir sorun. Kesinlikle sorunun çözülmesi konusunda ısrarcı olun, belki (çok büyük olasılıkla)ufak bir ayar gerektiriyor belki de bir parçanın değişimi gerekiyor olabilir.

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
@SevcanAlkan aynakol üstüne veya arka aktarıcı üstüne düşme durumu oldu mu?

0 bisiklet almışsınız. tabi ne şartlarda kullandığınızı bilmiyorum. Belki düşmüş olabilirsiniz. Arka aktarıcı hizasına gelip aynakolu çok hafif bir hızda eliniz ile çevirip 3. Yaprakta yamukluk olup olmadığını kontrol etmenizi isterim. Tellerin gerginliği de az olabilir.

Tepki
15
İsim
Sevcan Alkan
Bisiklet
Trek
En son buradaki Scott bayisine gostermistim, on aktaricinin ayarlarını bozmuştur, şuan 1. dişliye geçmiyor. Ne yazıkki buradaki Trek bayisi ilgisiz davranıyor.

İlk aldığımda her pedal çevirdiğimde hep aynı noktada bir ses geliyor du, pedal lar tekrar takıp sıktılar çözüldü.

Şuan ilk dişliye geçmiyor ve ön:3 arka:7 de olduğunda ön aktarıcıya zincir sürtüyor.

Günlük kullanım da 2 ve 3 arasın daki değişimlerde ya zincir atıyor veya sıkışıyor.

Scott a götürmeden önce 3. dişliye atarken zincir dış tarafa çıkıp plastik ile dişli arasına sıkışmıştı. Scott tan sonra çok kullanamadım bir daha olmadı ama şuan hafif taşlı mıcır gibi yolda giderken vites değiştirmedim halde ön taraftan çat gibi ses gelip tekrar zincir dişliye geçermiş gibi oluyor ve pedal çevirir Ken ön göbekten sanırım takır takır tok bir ses geliyor.

@Şafak Atilla Akpınar kontrol ettim 3. dişli düzgün duruyor, yamukluk fark etmedim.

Trek, Scott, Drag, Decathlon dışında sanırım bir Cube kaldı oraya götürmeyi düşünüyorum.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@SevcanAlkan
Sorunlarınız vites ayar bozukluğunu tarif ediyor. Aktarıcı kelepçesi doğru pozisyonlandırılmadıysa zincirin sürtmesi normal.

• Beğen
Tepkiler: SevcanAlkan

retryme

Üye
Tepki
8
Bisiklet
b'Twin
@HyperX

Hocam bisikleti sattım 1 ay önce. Farklı derken başka bir ilan mı çıkıyor?

Can_erdal

Üye
Tepki
0
İsim
Can
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar trek 1.2 kullanan varmı veya bilgi sahibi olan

Bende bu sene ya 1.2 veya domane alr 3 alıcam da

oztmert

Üye
Tepki
75
İsim
Mert
Bisiklet
Giant
@Can_erdal

Hocam bende 1.2 bakıyorum. Konuyla ilgili hiç yorum yokmu :)

(link)

Tepki
15
İsim
Sevcan Alkan
Bisiklet
Trek
@Mustafa Zeybek hocam vites ayarlarını kendim yaptım fakat, hala zincir atmaya devam ediyor. Şöyle anlatayım dört yol ağzı gibi yerlerde tramvay rayları var ve biraz engebeli, ön:2 arka:3 dişlide normal bir şekilde kullanıyorum zaten aniden yüklenmiyorum. Genelde kaldırım veya tümsek olduğunda da hızımı önceden ayarlayıp çıkıyorum. Sadece bazen gerekirse ön teker çıktıktan sonra arkayı da çıkarta bilmek için çeyrek pedal basıyorum. Zaten lastiklerimin havası biraz inik gibi bu yüzden bu tarz engellere hızlı girmiyorum. Ama hep zincirim atıyor.

Ön değiştricide minimum limit, maksimum limti ayarladım zincir sürtmem yok geçişler de sorun yaşamıyorum artık. Ama zincirim atıveriyor olur olmaz yerde trafikte giderken. :(

En son zincirin attığı yerin fotoğrafı;
DSC_0279.JPG DSC_0280.JPG

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@SevcanAlkan
Aktarıcı kelepçesi çok içte olabilir mi? Zincir durduk yere atmaz çünkü. Kelepçeyi biraz pedala doğru yakınlaştırmayı denediniz mi?

Punctum

Forum Demirbaşı
Tepki
1.301
İsim
Mehmet O.
Herkese selam,

Trek kulübünde sormanın riskini de alarak :) sizlere (özellikle varsa kullanıcılarına) danışmak isterim...Ne de olsa, Giant kulübünde pek umursanmadığım için rahat sayılırım :)

Çok yakın sürede yeni bir yol bisikleti alacağım ve teknik olarak seçeneklerimi oldukça daralttım.

Bunlardan biri Trek EMONDA SL 8 (2015 Model) ve tamamı Dura-Ace Setten oluşuyor.
(link) (Fiyat indiriminden bağımsız yazıyorum, bu mesajın mürekkebi kurumadan Güngörler Bisiklette Vahip Bey'in kafasını şişirmeye gideceğim).

Diğer seçenek GIANT PROPEL ADVANCED PRO 0 (ilanda 1 yanlış yazılmış) ve set olarak alınırken tamamı (ruble dahil) Ultegra R8000 ile değiştirilecek.
(link) (Fiyatta 1000 TL kadar indirim alacağım).

Bisikletlerin farklı kulvarlarda olduğu apaçık ancak benim gibi yaşı 50'ye dayanan ve yarış koşmayacak biri için sanıyorum ihmal edilebilir. Ama önceliğim, üst düzey ve üzerinde beni mutlu edecek bir makineye sahip olmak.

Bisikletler arasında minimum 4000 TL kadar bir fiyat farkı oluşacak (Giant lehine) ancak gerçekten keyif alacağım bir sonuç için bunu tolere edebilirim.

Destek ve önerilerinizi esirgemezseniz, Giant yerine Trek kulübünün bir üyesi olmaya hazırım :) (Bunun tersini Giant kulübünde de soracağım ama :) )

Teşekkürler...

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.465
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Punctum Lapierre kulübünün bir üyesi olarak daha önce yol bisikleti tecrübeniz var mı bilemem ama Giant çok daha agresif bir kadro yapısına sahip. Sizin kadar yaşlı olmasam da :))) yaşlı biri olarak yarışta koşmayacağınızı göz önünde bulundurursak endurance kadrodan yana oyumu kullanmış bulunmaktayım. Trek kullanıcılar kulübü bünyesinde bu soruyu cevaplamamın cevabımla uzaktan yakından alakası yoktur. :):)

• Beğen
Tepkiler: Punctum

Punctum

Forum Demirbaşı
Tepki
1.301
İsim
Mehmet O.
@trainspotting35 Valla hocam ne Giant kulübü ne de Trek kulübünden yanıt alamamışken, imdadıma Lapierre yetişmiş :)

82 yılında yol bisikletine biniyordum en son, ne kadar değişmiş olabilir ki? Olmadı, masterler yarışında koşarız biz de hocam :)

Bu arada Emonda endurance kadro değil, onu belirteyim. Trek endurance kadrosu Domane'dir. Trek 6 harften 3 farklı model yaratınca herşey karışıyor :)

İlginize teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: MUSA Ç.

OnurÖzdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
694
@Punctum Yurtdışı fırsatları değerlendirmenizi tavsiye ederim. Bu arada Trek marka olarak hoşuma gitmiyor, her ne kadar Madone güzel olsa da.

Punctum

Forum Demirbaşı
Tepki
1.301
İsim
Mehmet O.
@OnurÖzdağ Ne tür fırsatlardan bahsediyorsunuz?

Belli bir limitin üzerinde ciddi vergi yükü var. Denemeden de almaya pek cesaret edemiyorum. Herhangi bir seyahat dönüşü deseniz, evet yılbaşında Berlin'de olma olasılığım var ama 3 gün için de bir bisiklet alıp dönemem.

Marka algısı ise gerçekten tuhaf bir şey. Aslında Propel'i beğeniyorum ama Giant bana marka olarak pek sıcak gelmiyor. Trek ise Türkiye fiyatlandırması ile çok avantajlı değil.

Beri yandan SRAM RED donanımlı bir Cannondale Supersix Evo alma ihtimali belirdi. Hep yakın fiyatlar...

Bakalım bu işin sonu nereye varacak? :)

• Beğen
Tepkiler: yusufgs36

OnurÖzdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
694
@Punctum Yurtdışından getirebilirsiniz, kargo yolu yerine. Bütçeniz cidden az buz bir rakam değil 2-3bin TL sadece yurtdışı çıkış masrafı bile olsa hala daha karda olacağınızı düşünüyorum.