Trek- Giant- Cube - Corratech - Focus - Scott MTB karbon kadro seçimi

kerim19_07

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Cannondale
Herkeze merhaba.

Ortanın biraz üstünde MTB topluyorum, toplamaya çalışıyorum diyim.
Çekiş sistemini full xt set aldım. ( Rotorlar XTR )- Birtek fren seti kaldı.
Gidon - Ritchey WCS UD karbon
Gidon boğazı - Ritchey parlak siyah
Maşa - Rhock Shox Reba RL Dual air
Sele borusunu ve seleyi kadroya göre seçicem. Boruyu yüksek ihtimal yine Ritchey karbon alıcam. Seleyi de Fizik düşünüyorum.
Jant henüz almadım. Kalan 3 parçam var, jant seti ( lastik dahil ) - Fren seti (rotorlar hariç ) - Birde Kadro

Kadro seçiminde ince eleyip sık dokuyorum. daha doğrusu dokuyamıyorum o yüzden buraya yazıyorum :) Ne alacağımı, nereden alacağımı bilmiyorum. Biliyorum da güvenemiyorum. Bu yüzden Sizlerden yardım istiyorum.
İlk tercihlerim başlıkta saydığım markalar olmak üzere bildiğiniz 1000-2000 TL arası 16" SIFIR karbon kadro var mı ? Tabi satınalacağım yeri de söylerseniz memnun olurum. Bunun için 2015 i bekleyeyim diyorum ama rahat edemiyorum. Sizlerinde fikirlerini aliyim dedim.
Bu arada ortaya cıkacak bisiklete uygun bir jant seti onerileriniz var mı ?
Herkeze şimdiden yapacağı yorumlar için teşekkür ederim...

Scudo

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
sahibinden türü sitelerde karbon kadro bulunabilir istedğiniz fiyatlara 0 almaya çalışırsanız biraz pahalı olur gibi

Veliuyar

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Veli Uyar
Bikecomponents.de veya Bike24 gibi Alman sitelerine bir bakın. Ben ikisinden de alışveriş yaptım. Kargoyu takip edebiliyorsunuz. Özellikle Bikecomponents çok iyi. En son Surly kadro getirtttim, kargo 15 Euro ödedim. Kadro 350 Euro idi. Ptt kargo teslim esnasında gümrük vergisini (% 18) tahsil ediyor. Alışveriş esnasında destination Türkiye olunca fiyatlar % 19 düşüyor zaten. Yani Almanya'dan % 1 düşüğe alıp 15 Euro shipping ödüyorsunuz kadro için. Bunu bir değerlendirin derim.

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
@Veli Uyar

bikediscount dan alışveriş yaparken de avrupa vergisi düşüyormu ?

kerim19_07

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Cannondale
Bike companentsi bliyorm indrimleri takip ediyorm bazn ama hic alsvers ypmad. Yapn arkdslsrda cok memnun. Bennim zorma gden su vergi meselesi. Keske hic olmasa da rahtca alsak. Ebaydan alnca fatura duzenlenmeyince gumruge de tkilmiuo. Ama oranin kadrosuna da guvenemiyorum