Trek FX Serisi

Scudo

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
1,5 sene dağ bisikleti kullandıktan sonra 3 hafta önce Fx7.5 aldım..

Genel olarak konuşursam,
Çok güzel bir bisiklet. Asfaltta kullanım için harika.
28" tekerleklerle hızlanmak ve hızı korumak çok rahat ve eğlenceli =)
Sabit maşa hiçbir rahatsızlık vermiyor.
Dağ bisikletinden sonra inanılmaz hafif.

7.5 için konuşursam,
Üzerinde yol ekipmanı olması bir avantaj.
Karbon maşa yoldaki titreşimi azaltma konusunda başarılı..
Kadrodaki ve elcikteki IsoZone Monostay rahatlık sağlıyor.

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
@Edip Dinçer
Ben fx 7.3 veya fx 7.4 ten birini alacağım o kadar bütçeye sahip değilim ama eminim fx 7.5 çok iyidir :)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
7.4 tercih etmek daha mantıklı olur çünkü onda da karbon maşa var..
7.4'ün 7.5'ten kadro olarak tek eksiği arka bacaklardaki IsoZone Monostay.
Yani 7.4 aldıktan sonra belli yükseltmelerle 7.5e çok yakın bir bisiklet inşa edebilirsiniz. (Gerek görür müsünüz onu bilemem. Belki de aldığınız hali sizi yeterince tatmin eder ve senelerce öyle kullanırsınız =) )

Bir de şu var. Nakit alımlarda genellikle %10 indirim uygularlar, biraz sıkı pazarlıkla belki 7.5 dahi alabilirsiniz, kim bilir.

Ama Fx serisinden memnun kalacağınıza eminim, hangisini alırsanız alın şimdiden güle güle kullanın =)

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
@Edip Dinçer

Ben 7.4 ü 1800 liraya alırım :) 7.5 verirlerse neden olmasın :)

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
(link)

Şu bisikleti de bi incelemenizde fayda var whistle 27 vites arka deore ön alivio 28" 550 euro siteye özel 503 euro oluyormuş .

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Fx serisine bende hayranım... Trek alırken aynı model için İstanbul,Ankara ve izmir bayilerini ayrı ayrı aramanızı tavsiye ederim... Fiyat farkı olabiliyor... Trek fx 7.4 ten sonra ön maşalar karbon... Eğer tur için ön tarafa bagaj monte etmeyi planlarsanız bu size sıkıntı çıakrabilir. FX 7.3 alıp diğer ekipmanlardada yükseltmeye gidebilirsiniz. trek bayileri bunu yapabiliyorlar... Ona görede fiyat alabilirsiniz.

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
Yük atmayacak ve performans istiyorsanız 7.5 ( ama 7.5 alacağınıza yol bisikleti alın derim.),
hafif yüklü turlar için 7.4 çünkü vites sistemi daha yumuşak, yükle yokuş çıkar, bir-iki günlük turlarda gayet rahat.
tam yüklü uzun turlar için 7.3, ön maşada bagaj delikleri mevcut daha kalın lastikler var.

Tabi bunlar benim kullanımıma göre yorumlarım, herkesin performansı, yaşı, beklentisi farklı...

• Beğen
Tepkiler: Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@Erkin Karagoz

Ön bagaj için uygun değil...

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
WHISTLE GUIPAGO 1160 2012 izmirde kim satıyor

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
@emrahozkan

Teşekkür ederim :) çok sağolun ben normalde günlük 30-40 km yol gideceğim. Ama boş kaldığımda tur olarak gitmeyi planladığımız yerler var 1500 turluk bir tur planımız var , öncesinde 200-300 km lik ege içinde yapacağımız turlar var yani günlük + tur olarak düşünüyorum :)

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
@Serkan.ÇABAŞ

İzmir de yok bildiğim kadarıyla ama internetten de alınabilir (link)

Tepki
13
İsim
Oğuz Can
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Dostlar forumda yeniyim. Bu soruyu sormak için umarım doğru başlığa yazıyorumdur. Katlanır bisikletle 60km yapmaya başlayınca gına geldi ve uygun bir bisiklet almam gerektiğine karar verdim. Şimdi elimde iki seçenek var ama kararsız kaldım. Bisiklete çanta takıp arada bir kaç haftalık gezilere çıkmayı ve şehir içinde günlük turlara çıkıp formda kalmayı planlıyorum. Çok sık uzun tur yapabileceğimi sanmıyorum. Boyum174-5 Seçenekler
--eurobike road bike eurxc7000 ya da
--trek FX 1 disc 2020
Henüz link atamadığım için yalnızca isimlerini yazabiliyorum üzgünüm... Şimdiden teşekkürler :)

Tepki
345
Dostlar forumda yeniyim. Bu soruyu sormak için umarım doğru başlığa yazıyorumdur. Katlanır bisikletle 60km yapmaya başlayınca gına geldi ve uygun bir bisiklet almam gerektiğine karar verdim. Şimdi elimde iki seçenek var ama kararsız kaldım. Bisiklete çanta takıp arada bir kaç haftalık gezilere çıkmayı ve şehir içinde günlük turlara çıkıp formda kalmayı planlıyorum. Çok sık uzun tur yapabileceğimi sanmıyorum. Boyum174-5 Seçenekler
--eurobike road bike eurxc7000 ya da
--trek FX 1 disc 2020
Henüz link atamadığım için yalnızca isimlerini yazabiliyorum üzgünüm... Şimdiden teşekkürler :)
Kesinlikle Trek FX1 disc seçin. Bahsettiğiniz diğer model tüm ekipmanlarıyla çok kötü sizi üzecektir.

• Beğen
Tepkiler: Gkt34