Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trek fx ama hangisi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Caglar Mehmet tarafından paylaşıldı.

1. Caglar Mehmet

Caglar Mehmet Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Arkadaşlar araştırmalar sonucu trek fx serisi almaya karar verdim ama hangisini alacağım konusunda inanılmaz kararsız kaldım,forumda da arattım, fx hakkında baya bilgi verilmiş ama bazı noktalar açıkta kalmış, şimdi bütçenin el verdiği en iyisini al diyenler olacaktır. Ben fx 7.4 e kadar rakamımı çıkabilirim ama hakkaten bu rakamı vermeye değer mi? Yoksa 7.2 benim işimi fazlasıyla görür mü? 7.2 , 7.3 ve 7.4 'ün ağırlıkları çok fark ediyor mu? Ağırlık bilgisi bulamadım. Donanım farkı çok mu, fazla teknik veriden anlamıyorum.

Niyetim yavaş yavaş tempoyu artırarak, bu yaza doğru uzun turlara katılmak.

şimdiden teşekkürler..

2. mehmet faruk türker

mehmet faruk türker Üye

Seviye:
    merhaba : senın için küçük bir araştırma yaptım fx 7,4 model ve sonraki modellerde on çatalı karbon kullanmışlar ve diğer komponentlerde deore ve alivio kullanmıslar sadece bu fark için para vereceksın yanı 7,3 ile 7,4 arasında kadro ağırlığı var tabi 7,4 daha hafiftır ön çatal karbon oldugu ıcın bırde komponent farkı var ama 7,3 ve oncesı bırbırınden çok da farklı değil birisi alivio acera karısık kullanmıslar diğerinde acera tourney komponent kullanmıslar. eğer imkanın varsa 7,5 al geç derim uğraşma kötü komponentle en az deore olmasında fada var çümkü uzun tur yapıcam diyosun yolda mekanık bir sorun yaşarsan zor bır durumda kalabılırsın.

pardon 7,4 al demek ıstedım 7,5 yazmısım

3. Caglar Mehmet

Caglar Mehmet Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok teşekkürler bilgiler için, karbon maşa ağırlığı çok fark eder mi? Bir de 7.2nin üzerindeki aktarma,vites grubu çok mu kalitesiz, yani yazdığınızdan sorun çıkarmaya daha yatkın gibi bir anlam çıkardım. Şöyle bir baktım Sedona 321 ile Avrupa turlarına sorunsuz giden çok kişi gördüm, 7.2 'deki ile sedona 321 kıyaslarsanız çok sevinirim.

4. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Donanım sizin için çok önemli değil ise FX 7.4 tabi ki güzel bir model ancak 3000 liraya değecek bir donanım yok üzerinde.

5. emre topal

emre topal Yeni Üye

Seviye:
    Bende fx 7.4 almayı düşünüyorum 7.3 derken hadi karbon donanım güçlendirmesi diye maximum 7.4 e kadar çıktım tavsiyeniz neler o fiyata dropbarlı yarış bisikleti alınır mı diye çok düşündüm boşver al gitsin trek fx dedim napcan yol bisikletini ama hâlâ soru işareti var kafamda işte :)

6. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    FX 7.4 Fiyatı şuan 3000 lira o fiyata tiagra donanımlı yol bisiklet rahat bulabilirsiniz.

7. emre topal

emre topal Yeni Üye

Seviye:
    2600 liraya buldum ben ama sizin yorumunuza göre şeytan git kendin bisikletini kendin topla 1 yıl sonra bütçe de artar çok kaliteli olur diye fikir geçiyor bilmiyorum 1 83 boy 93 kilo bu yüzden karbon olsun dedim herkez trek diyor başka bişey demiyor :(

8. Caglar Mehmet

Caglar Mehmet Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ben çok dayanamadım, yaklaşık 1 saat önce gidip 2. el bir mavi renk fx 7.2 aldım, herkeste dağ bisikletinden tur bsikletine geçtikten sonra oluşan uçuş etkisi bende de fazlasıyla oldu. :) Konuyu dediğim gibi çok anlamadığım için açtım ama başlangıç için doğru bir karar verdim diye düşünüyorum, kurdan dolayı rakamlar şu an baya arttı, bir de yanımıza alacağımız ekstra çanta vs. ile zaten yeterince ağırlık olacak, o yüzden daha üst serisi bana şu an gereksiz geldi. ileri dönemde bu bisikletin yanına bir tane daha üst seri alabilirim. Resimleri yakında paylaşıcam, Yalnız boyum 1.72 aldıgım bisiklet ise 20 inc/51 cm. Bana gayet uydu, genelde 17 inc tavsiye edildiği için bu bilgiyi vereyim dedim.

9. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    1.72 boya 20 inch?

20 inch ben 1.80-1.90 diye biliyordum nasıl uyumlu oldu ?

10. Caglar Mehmet

Caglar Mehmet Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    yok hocam bisiklet bayisi de bana 17,5 demişti ama daha bunun 22.5 ve 25 inch olanları var, 20 inch medium sonucta, sele gidon hizasının biraz altında gayet oldu. :) yabancı forumlara da bakmıştım 1.74 boy ile 20 inch kullanan çok kişi var.

11. reha

reha Yeni Üye

Seviye:
    7,3 2013 model kullanıyorum gayet iyi ama pahalı. Zaten dolar euro ananas etkisiyle yeterince arttı. Alacaksan 7.3 ün altına inme üstüne çık paran varsa. 7,3 yaklaşık 11-12 kg arası ağırlığı var. Bide türkiyedeki trek bayilerinde genelde adam gibi ilgi hizmet yok bunuda göz nüne bulundur. Scoot markalarda fena değil onlarada bakabilirsin.