Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

trek fx 7.5

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Cengiz Parlakgül tarafından paylaşıldı.

 1. Cengiz Parlakgül

  Cengiz Parlakgül Bisikletkolik

  Kayıt:
  3 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.145
  Beğeniler:
  767
  Şehir:
  istanbul
  Adı:
  cengiz parlakgül
  Seviye:
  trek fx 7.5 im var ve yaklaşık bir buçuk senedir kullanıyorum.çok memnunum ama artık birşeyler yapmanın zamanı geldi. kendisi yol bisikletidir üzerinde deore set bulunmaktadır. ama ben ultegra yapmayı düşünüorum ve tabiki yarış gidonu.ama kafama takılan bir soru var.kadro? o kadro bunlara uygun mudur? yapmaya değer mi? fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.
   
 2. Aytaç Biber

  Aytaç Biber Onursal Üye

  Kayıt:
  4 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.164
  Beğeniler:
  2.272
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Trek fx 7.5 bir yol bisikleti değil, melez diye tabir ettiğimiz bisiklet sınıfındadır. Bu bisikletten bir yol bisikleti malesef yaratamazsınız, kadro geometrisi yarış performansına yönelik olmaktan ziyade günlük kullanıma göre düşünülüp tasarlanmıştır. Wheel Base dediğimiz iz açıklığıda bu bisiklette bu sebep ile çok uzundur. (Medium ölçü için 105.8cm) Yol bisikletlerinde ise medium(54 boy) için ortalama 97cm civarlarındadır. Burada olduğu gibi yol bisikletleri ile arasında kadronun tüm geri kalan ölçü ve açılarında da ciddi farklar var.

  Buradan hareketle mantıklı olacak olan bisikletinizi bir yol bisikletine çevirme uğraşına girmek yerine, satıp yerine direk yol bisikleti almaktır. Çünki ne kadar çabalarsanız çabalayın fx 7.5 bir yol bisikletine dönmez.
   
 3. Özgür Nevres

  Özgür Nevres Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  18 Haziran 2007
  Mesajlar:
  694
  Beğeniler:
  1.382
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Trek firması bu bisikletleri ısrarla yanlış sınıflandırıyor. Sitesinde "road" bölümüne koyuyor. Oysa trek in 7.* FX serisi tamamen hybrid bisikletlerden oluşmaktadır.