Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trek FX 7.3 veya FX 7.1

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında lamba tarafından paylaşıldı.

1. lamba

lamba Aktif Üye

Seviye:
    Forumunuza yeni üye oldum ve eskiden sevdiğim bu hobiyi yeniden başlamaya karar verdim. Forumdaki birçok konuyu ve mesajı okudum fakat hala 7.3 ile 7.1 arasında seçim yapamadım. Amacım hafta içi biraz yokuşu olan düz yolda haftasonları ise yolda 50-60 km sürmek. FX 7.3 daha kafama yatar gibi ama nakit ödemelerde indirim oranını tahmin edemediğimden sıkıntı yaşamaktayım. Kullanım amacıma uygun sizce hangi bisiklet olmalı?

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

2. dantelk

dantelk Üye

Seviye:
    Merhaba,

Nakitte pazarlık şart. Örneğin aynı kask için, İstanbul'daki iki ayrı trek bayii, 115tl ve 135tl gibi bayağı farklı fiyatlar veriyorlar (nakit fiyatı).

3. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    ayırt edici ana özellikler... fx 7.1 14-34 megarange ruble, acera aktarıcı, çelik maşa / fx 7.3 11-32 ruble... deore arka aktarıcı, alloy maşa... sonuç yokuşlarda akıcı, uzun mesafelerde daha hafif ve titreşimi az maşasıyla bilekleri daha az yoran bir 7.3, iş gören ama yokuşlarda birden yavaşlayan yoldaki titreşimleri biraz daha yansıtan bir 7.1. Karşılaştırma yapıldığında tercih elbette 7.3'ten yana... ama aradaki farkı açıklamak istersek bu şekilde özetleyebilriiz.

dantelk bunu beğendi.