Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trek fx 7.3 Ağırlık Bilgisi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Tulu Tunçer tarafından paylaşıldı.

1. Tulu Tunçer

Tulu Tunçer Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bu aralar bisiklet almayı düşünüyorum. Ağırlık karşılaştırması yaparken trek fx 7.3 ün ağırlık bilgisini bulamadım. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

soner kulak bunu beğendi.
  2. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Yaklasik 11.5 kg diye hatirliyorum.

Tulu Tunçer bunu beğendi.
  3. Tulu Tunçer

Tulu Tunçer Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim. Anlaşılan Scott sub 30 ila Trek fx 7.3 arasında karar vericem. Özellikleri neredeyse aynı. İş göz zevkine kaldı

4. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ben fx'leri tasarim olarak daha basarili buluyorum, hatta bir ara 7.9 modeline niyetlenmistim sonradan mtb'de karar kildim..

5. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    Herşeyden önce sub serisi daha NY tarzı bir sürüş vadediyor. Bisiklet biraz daha sportif açılara sahip. Fx biraz daha gezelim görelim açılarıyla üretilmiş. Gerçi aralarındaki bu fark o akdar az ki göz ardı edilebilir. Bu bir tercih meselesi. Kadrolar konusunda sub hydroformed teknolojisi ile daha rigide bir kadro sunuyor. Fx-7.3 çelik maşa iken Sub alloy maşa sunuyor. Bu durumda altyapı olarak sub önde gözüküyor. Ancak furş meselesinde sub semi integrated verirken fx Aheadset veriyor. Fx eşitliği sağlıyor. Sabit maşalı bisikletlerde uzun ömür için furş önemli. Yoldan gelen bütün darbeyi furş alıyor çünkü... Fx normal deore arka aktarıcıyla shadow deore'a sahip sub'ın arkasına düşüyor. Fx sub'ın iş gören ama uzun vadede sök taka tamire pasa karşı sorunlu tektro frenlerine karşı bir parça daha dayanıklı avid frenler veriyor...

Sub Herşeyi ile bir parmak daha atak bir bisiklet sunuyor. Trek ise daha mütevazi ama bir parmak daha dayanıklı. İkisi de belirli bir seviyenin üzerinde bu nedenle ikisinin de ciddi bir eksikliği yok. Ancak aradaki farkları göstermek açısından bu noktalara değinmek lazım.
    Görsel olarak da eğer 2010 sub 30 sözkonusu ise fazlasıyla ileride olduğunu söylemekte fayda var.

6. Tulu Tunçer

Tulu Tunçer Yeni Üye

Seviye:
    Detaylı açıklamanız için teşekkür ederim. Malesef 2010 sub 30 serisi benim için pahalı olacak. Bu yüzden 2009 sub 30 ile fx 7.3 2010 arasında bir karar vermem lazım. Scott sub 30 u gözümle gördüm. Urban havası var her yerinden kaliteli olduğu belli oluyor ama kahverengi :( Fx 7.3 2010 modeli siyah renkli ve yakışmış açıkçası ancak bisikletleri yakından inceleyince sub 30 daha özel bir bisiklet havası veriyor. Karar vermekte zorlanıyorum valla :(

7. Ozan Yılmaz

Ozan Yılmaz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bir de specialized sirrusa bakın derim;)

8. soner kulak

soner kulak Forum Demirbaşı

Seviye:
    bizzat mağazada tarttırdım bisikletin ağırlığı 10.2 civarı geldi pedallarla 10.5 kg tahmin ediyorum.ama 11 kg den hafif bence

9. yiğit_kara26

yiğit_kara26 Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben olsan ikisinin arasında kalır karar veremezdim :D