trek fx 7.2 mi aldim.

Konu, 'Trek' kısmında aertan tarafından paylaşıldı.

1. aertan

aertan Kıdemli Üye

Adı:
    ali ertan noyan
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    herkese selamlar,
    haftasonu yeni trek fx 7.2 mi aldim. Internetten ufak arastirmalarim sonucunda herkesin methettigi bisikleti butcemi assa dahi aldim. Bisiklete ilave olarak, ayak, pilli led on far, arka stop, suluk, ve koltuk alti kucuk canta aldim. Simdi guzel bir camurluk almayi dusunuyorum, yarim denilenler hosuma gidiyor.
    Koltuk alti cantasina simdilik 4 5 6 alyan ve 14 15 anahtar ekledim, ne olur ne olmaz.
    Amacim bisikletle ise gitmek ki bu yol 20 km ve genellikle duz bir yol ara ara cok yumusak rampalar var. Yol %95 temiz asfalt, ve sehir ici yol sayilmaz.
    Soyle verileri icinde saklayan, icabinda gps le de calisan guzel bir bisiklet km saati var mi onerebileceginiz?
    Su sol elcigin icine takilan kucuk aynalari begendim, ne dersiniz?
    Bu ise yeni baslayacak birine neler onerirsiniz, bu bazi bisikletlere pompa takmislar acaba ondan da alsam mi? O zaman sambrelde almam gerekir herhalde, acaba lastik degistirebilir miyim? :)
    her turlu oneriye ve tavsiyeye acik, hevesli bir arkadasinizim, yardim ve onerilerinizi esirgemeyin.

2. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    20km uzun bir mesafe, o yüzden ilk zaman zor gelebilir, hevesinizi kırmasın alışılıyor, ben de işe bisikletle gittiğimde 15km gidiyorum. Mesafe uzun olduğu için bir problem olduğunda kendi başınızın çaresine bakabilmelisiniz. Şehir içi yol olmadığını da belirtmişsiniz ki bisikletçi bulabilmeniz pek olası gözükmüyor.
    Alyanlara ilave olarak, yedek iç lastik, yama seti, 2 adet plastik levye ve mini pompa almanız gerekir ki yolda lastiğiniz patladığında kmlerce yürümeyesiniz :)
    Eğer Kask almadıysanız ilk işiniz kask almak olsun, silikonlu eldiven de şart. Önümüz yaz, yazın sinek böcek çok oluyor, gözünüze kaçıp düşmenize bile neden olabilir bu yüzden gözlük takmanızı tavsiye ederim.

Sinan Ceylan bunu beğendi.
  3. aertan

aertan Kıdemli Üye

Adı:
    ali ertan noyan
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    evet kask aldim, haklisiniz once guvenlik.
    Yol uzun ama rahat, ve geleni geceni bol olan ve bir cogu is arkadasim bir yol. O yuzden maks 30 dakikada insan bulurum ama evet bisikletci bulamam :).
    Saniyorum youtube da bisiklet lastik tamiri ile ilgili gorsel bilgi bulabilirim, ilk firsatta arayip izlicem.

4. Oğuz.

Oğuz. Kıdemli Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun bende yakın zamanda aynı modeli alıcam fakat livestrong modelini.Test sürüşü yaptınız mı acaba?

5. aertan

aertan Kıdemli Üye

Adı:
    ali ertan noyan
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    benimki de livestrong modeli. Saginda solunda livestrong yaziyor.
    Valla alirken bi iki sokak surdum, hali hazirda kullandigim supermarket mtb nazaran yag gibi akti yolda :)
    dun binicem yere getirdim ama hava sartlarindan binemedim, ilk firsatta uzun uzun binecegim insallah.

Oğuz. bunu beğendi.
  6. Oğuz.

Oğuz. Kıdemli Üye

Seviye:
    Cevap için teşekkürler.Kazasız belasız pedallamalar.

7. aertan

aertan Kıdemli Üye

Adı:
    ali ertan noyan
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    salı gününden beri yeni bisikletimi kullanıyorum.
    her gün yaklaşık 2 km yol yapıyorum,
    ilaveten çarşamba akşamüstü ve cuma sabah (13. cuma olması beni ürkütse de :)) yaklaşık 23-25 km yol yaptım,
    hala km saatim olmadığı için kesin bir bilgim yok, daha evvelki araba km bilgime dayanarak söylüyorum.
    bisikletten genel olarak memnunum, ancak bu memnuniyetim başka bisiklet kullanmadığım için çok bi ölçü olmaz herhalde.
    yaşadığım yerde bisikletime kilit aldım, burada bisikletçi "abi güzel bisiklet olsa da tekerlekte boşluk var dedi, olayı pek bilmiyorum ama yaklaşık bir ay sonra aldığım yere bir ayar çektirmeye zaten götüreceğim. tahminimce sıfır bir hareketli mekanizmaya sahip her aletin kullanımdan sonra ayarlarının tazelenmesi gerekir.
    sonuç itibariyle haftanın bu son günü itibariyle ki hafta sonu hiç kullanmayacağım, 50 km civarı yol topladım.
    arka vitesten genel olarak memnunum, ama orta vites öyle kolay istediğin yere geçmiyor, özellikle orta dişliden en büyük dişliye geçirirken özel dikkat istiyor, belki ayar çekilirse geçecek bir hadisedir.
    ancak selesi inanın beni mahvetti, şişko bir insanım, belki büyük ve ağır olmamın etkisi vardır ama hele ilk gün 15 km sonunda seleden kalkmam istemedim, bırak kalsın dedim içimden :)) acaba jelli selelerden mi alsam ne dersiniz? gerçi satıcı çocuk gerek olmadığını, her türlü bu acıyı yaşayacağımı söyledi ama :)) sizler ne dersiniz? aslında o taytlar için her ne kadar bisiklete binmeden önce "yok yauw ben giymem" diye düşünsem de, şimdi mantıklıymış diyorum :))))))
    şimdilik bir amatör olarak söyleyebileceklerim bunlar,
    herkese hayırlı cumalar.

8. Okan Örs

Okan Örs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Öncelikle bisikletiniz hayırlı olsun,geçen sonbahar bende aynısından aldım ve çok memnunum.Sele konusu zaten malum,alışana kadar sıkıntı çekeceksiniz ardından inanın önemsemiyeceksiniz bile.Taytı üzerine herhangi bir şey giyerek de rahatlıkla kullanabilirsiniz.Ben çoğu zaman öyle yapıyorum.Sağlıkla pedallayın...

9. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Tayt giymek istemiyorsanız pedli bermuda şortlar var. Tayt kadar verimli olmasa da işe yarıyor. Havalar ısınırken aklınızda olsun.