Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İptal Edildi Trek FX 7.2 2012 Tur Bisikleti 17.5"

Konu, 'İkinci El Şehir-Tur Bisikleti - Yedek Parça' kısmında Özgür K. tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bisiklet şehirler arası uzun turlar yapmak için konfor 1. öncelik olarak toplanmıştır. Neredeyse bisiklet fiyatından fazla ekstra harcama yaptım. Çekiş sistemi bence oldukça yeterli olduğundan herhangi bir yenileme yapmadım. Bunun dışında neredeyse herşeyi değişti ve her görenin hayran kaldığı güzellikte-rahatlıkta bir bisiklet ortaya çıktı. Uzun turlar için ideal bir bisiklettir. Heybelerinizi takıp hemen tura çıkabileceğiniz şekilde eksiksizdir.

Bisiklet 3.000 km civarı kullanılmıştır. 2013 mayıs ayında 300 km kullanılmış ve neredeyse sıfır halde satın aldım, yani 1 yıldır kullanılıyor. Asfalt yoldan hiç çıkmamıştır, en fazla belgrad ormanında asfalt bölgeden masaların yanına kadar 50 metre kullanılmıştır. Bunun dışında h.sonları Bostancı-sarıyer-florya-anadolu/rumeli fenerlerine turlamak için kullanılmıştır. Ve genelde b.paşa-levent arasında ayda 2-3 defa ulaşım amaçlı kullanıldı.

Çekiş sistemi bakımı düzenli olarak yapıldı ve havaya uygun yağ ile yağlandı. Bisiklet sadece 1 defa yıkandı, bunu dışında devamlı ıslak-kuru bezler ile sık sık temizlendi. Teller bile düzenli olarak gres yağ ile yağlandı. Şu an hiçbir sorunu yoktur ve kullanımı son derece rahattır. Devamlı kapalı alanda muhafaza edildi, birkaç defa hariç yağmurda kullanılmadı.

Ek olarak şunu da söylemek istiyorum son derece düzgün kullanıldı, ön dişli 1 de iken arka dişli 1-2-3 , ön 2 de iken arka 4-5-6 şeklinde kullanıldı. Ev içerisinde koridorda muhafaza edildi, ne rüzgar ne nemde kaldı. Gerçekten satmak istemiyorum ama 2 yıl depoda duracağına cebime bir katkısı olsun.

Satış sebebim ise, geçtiğimiz h.sonu garipçe-rumeli fenerinde bir kaza yaptım ve bileğim kırıldı. Hem bileğimin tam olarak eskisi gibi olması için, hem de farklı birkaç şey ile ilgilenmek istediğimden birkaç yıl ara vereceğim bisiklete.

Bu kaza sırasında arka bagaj darbe aldı ve bu sebeple hafif sola eğilmiş. Basit bir şekilde düzeltilebilir ve zaten bu sebepten bagaj alış fiyatını yarı yarıya düşük yazıyorum-listeden bakabilirsiniz. Gidon bandı da yan taraftan biraz soyulmuş, 15 liraya yenileyebilirsiniz.

Bisikletin tüm güncellemeleri 2014 yılında yapıldı, yani lastik-çamurluk-gidon vs 5-6(1.000 km) aydır, diğer malzemeler ise(bagaj-ışık vs.) 2-3 aydır kullanılıyor.

Bisiklet 2. el alınış fiyatı 1.200 tl

2x Marathon Plus Tour Performance 700x35 >>> 37 euro
    SKS Longboard >>> 25 euro
    Kargo >>> 15 euro
    toplam=77 euro = 221TL

Kelebek Gidon 50 tl
    Amoeba Açı ayarlı Gidon Boğazı 50 tl
    Gidon Sargısı 15 tl
    Spacer 10 tl

Hoffman Pedal 75 tl

Topeak XL Suluk Tutacağı 43 tl
    Topeak Modula Cage Suluk Tutacağı 23 tl
    Suluk Tutacağı Adaptörü 10 tl
    Topeak Super Tubular Dx Bagaj 144 tl==>72TL

S-Sun Eaglefly 3 Fonx. Bagaj Farı 50 tl
    Decathlon Şarjlı Arka Far 30 tl

2x Ön Far 16 dollar
    Far Tutacağı 3 dolar
    toplam=19 dolar=40 TL

Şeffaf Telefon Tutuculu Ön Kadro Çantası 7 dolar=15 tl
    Sele Altı Çantası 20 dolar=42 tl
    Yama Seti sıfır 3 euro=8 tl
    Ayna 8 dolar =15 tl
    Pompa 20 tl
    Yedek İç Lastik sıfır 8 tl

KMC X8.99 Yedek Zincir paketinde sıfır 11 euro
    Finish Line Yağ-Islak Hava sıfır 3.5 euro
    Finish Line Yağ-Kuru Hava 3.5 ero 1 defa kullanıldı
    Yedek Tel 1.7 sıfır euro
    Toplam=19.7 euro=56 TL

Ayaklık 20 tl
    Sigma STS 1609+Cadence Sensor 80 dolar=169 TL
    Ergon GP1 Bilek Destekli Elcik 75 tl

Tchibo Kilit 20 tl
    Selle Royal Siam Classic 20 euro==> 50 TL
    Baradine 3 Renk 35 TL

Toplam 1200 Bisiklet + 1202 Yükseltme = 2402 TL

Orjinal lastikleri de duruyor, sadece arka lastikte ufak bir kesik var, aslında orjinal lastiği de çok iyiydi, 2.000 km de sadece 1 defa patladı ama yine de değiştirmiştim. Uzun süre kullanılabilecek durumdalar.

Orjinalinde ki düz gidon + boğaz duruyor, isterseniz ilk haline çevirebilirsiniz bisikleti. Aynı şekilde spacer paketinden kalan spacerler, pedalın extra vidaları , orjinal fren pabuçları bile duruyor, alacak arkadaşa hepsini teslim edeceğim.

İstediğim fiyat 1.900 TL
    200 lira yükseltmelerin kullanım payı, 300 tl de bisikletin kullanım payı olarak düşüyorum.

İlanda yazan her şey, % 90 ı kutusu ile(km saati-pedal vs.) + yazmayan zil-eski km saati, reflektörler vb ne bulursam vereceğim. İsteyen olursa 50 tl farkla az kullanılmış merida marka ebay den aldığım heybeyi de verebilirim. Bunların dışında dolapta bulduğum şimdi aklıma gelmeyen her şeyi de hediye edeceğim

Ve ek olarak isteyen kişilere Giro Indicator kask(120tl)+3 lensli Tchibo spor gözlüğü(20-30 tl)+motoshow dan aldığım korumalı eldiven(25tl), 3 ünü birlikte 100 tl den verebilirim

Bisikletin Özellikleri :
    Colors :Matte Trek Black

Frameset
    Frame :FX Alpha Gold Aluminum
    Fork :High-tensile steel w/lowrider mounts, CLIX dropouts
    Sizes :17,5”

Wheels
    Wheels :Formula alloy hubs w/Bontrager 750 32-hole alloy rims
    Tires :Bontrager H2 Hard-Case Lite 700x35c >> Schwalbe Marathon Plus Tour

Drivetrain
    Shifters :Shimano EF51, E-Z Fire 8 speed
    Front derailleur :Shimano Altus
    Rear derailleur :Shimano Alivio
    Crank :Shimano M171, 48/38/28 w/chainguard
    Cassette :Shimano HG31 11-32, 8 speed
    Pedals :Nylon body w/alloy cage >>> Hoffman Pedal

Components
    Saddle :Bontrager H1 >> Selle Royal Siam Classic
    Seatpost :Bontrager Nebula
    Handlebar :Bontrager Approved Low Riser, 25.0mm, 15mm rise >> Butterfly Bar
    Stem :Bontrager SSR, 10 degree >> Amoeba Adjustable Stem
    Headset :Slimstak, semi-cartridge bearings, sealed
    Brakeset :Tektro alloy linear-pull brakes w/Shimano EF51 >> Baradine 3 Renk

Accessories
    Grips :Bontrager Satellite Gel >> Ergon GP1 High Performance

Bisikletin hiçbir değişim yapılmamış hali

2014 başı, kelebek gidon-lastikler-çamurluk vs. ilk takıldığı gün

Burada da bisikleti 1 yıldır muhafaza ettiğim koridor-odamın karşısı

Değişimlerden sonraki güncel hali

Ve biraz önce çektiğim fotoğraflar. Kolum alçıda olduğundan bisiklet tozlu bir halde.

İstanbul içi elden teslim, otobüs ile de başka şehirlere gönderebilirim biraz demonte edip ama ilk tercihim elden teslimdir.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.