Trek Fuel EX 6 mi ? Ktm Ultra Race 29 mu ?

TREK Mİ KTM Mİ

• Toplam katılım
    14
  • Anket kapanışı .

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
merhaba arkadaşlar 4000-8000 arası bütcem var KTM ultra race29 mu TREK fuel ex 6 mı?
2.sorum Cros kaskı öneririmisiniz downhill için hafif olsun?
3.sorum Kilitlemesiz bir fox ön maşaya kilitleme takılırmı?

Scudo
Tepki
5
İsim
americanbulldog
Bisiklet
Scott
hocam merhaba türkiyede çok bilinip tutulmasada özellikle avrupada ktm çok tutulan ve özellikle beğenilen bir marka zaten bunu avrupa merkezli bir çok forumda görebilirsin çünkü diğer bisiklet üreticilerinden daha büyük bir maddi güce sahip olduğu için kar marjını düşük tutabiliyor o yüzden örnek vermek gerekirse aynı fiyat aralığı ve aynı kullanım alanına sahip iki bisikletten 8000 liralık ktm 8000 liralık trek'den üstün olacaktır veya 15000 liralık ktm yine 15000 liralık trek'den üstün olacaktır ama birazda bu konuda kişisel zevk ve beklentiler devreye girer örneğin renk. vs tercih sana kalmış ben mesela normalde yıllardır scott a özellikle beğeni duyan biriydim ama ktm türkiye pazarına girdikten ve bende keşfettikten sonra ibre ktm e kaymadı desem yalan olur en azından şimdilik %50 %50 oldular ve ibre ktm den yana değişebilir gibime geliyor örneğin son zamanlarda spark 700 rc aklımdaydı ancak açıkca görünüyorki aynı fiyat araşığına sahip ktm scarp prestige serisi daha üstün ama yinede en doğru karar içine en çok sinen karardır bence

• Beğen
Tepkiler: Orhan Akarkut

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
dağ iniş olarak seçtim terk i ama kararım kesin deil 8,000tl ye KTM de alabilirim ama karbon alsam sponsor olmadığı sürece kırılırsa kulanıcı hatası ee ben bu bisikletide düz sürmicem hoplıcam zıplıcam o önden alinminyum seçtim ama ktm de çoğu karbon :D

Tepki
5
İsim
americanbulldog
Bisiklet
Scott
hocam evlerden ırak öyle birşey olmasın ama o seviyedeki bir karbon u tek seferde kıracak kadar kötü bir kaza yaparsan sanada bişey olur alu. kadroyada :) normal şartlarda çok büyük bir kaza olmadıktan sonra sert iniş hızlı iniş ufak tefek çarpma düşme falan hiçbirşey olmaz merak etme kaldıkı üretimle alakalı bir çok konuda aldığın yer ve kapasitesi doğrultusunda sana yardımcı olur benim tanıdığım bir çok kişi alu. olsun karbon olsun değişim vs. yaptılar o seviyelerde bir bisiklette öyle atlıcam ve yere indiğimde kırılacak diye düşünme çünkü yok öyle birşey :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
teşekkür ederim bakıcaz artık gönlüm KTM den yana ama bakacam bütçeyi 10,000Tl yede zorlarım ama bisikleet ii olsun :D

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Iki bisiklet arasinda kiyaslama yapilmasi olumsuz bir sey, ikiside ayri ayri dünyalarin bisikletleri. Ayrica Trek Downhill degil hatdaha Freeride bile degil. Enduro ile Cross Country arasi bir bisikletdir ve digeri ise bir Hardtail.

Avrupada arkadas KTM Trekden daha cok tutuluyor demis ama alakasi yok, almanya icin konusacak olursak trek cok tutulan bir markadir ve KTM'in ise sadece 3-4 modeli tutluyor ode Freeride ve Downhill midellerinde. KTM Motorcrosslarda cok tutulan bir markadir ama bisikletde okadar degil.

Bütcen 10000TL demissin, 16 yasindaki bir cocuk icin cok ciddi bir rakam. Bisikleti nezaman almayi düsünüyorsun? Bu rakamdaki bir bisiklet icin normalde cok bilgili ve tercübeli olman gerekir. Öneri istemek cok tuaf geldi bana 10000TL bütce var ama istedugin öneriler 1500€luk biskletler icin.

Tepki
5
İsim
americanbulldog
Bisiklet
Scott
@Murat Cömez hocam yanlış anlaşılma olmuş galiba ben sadece türkiyeden daha çok bilinir ve tutulur dedim avrupa için

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
10,000 i zorlarım dedim bayramdan osnra kesin bir kararla alacam bir bisiklet down hill le Harttail arasındayım marka TREK KTM düşünüyorum varsa önerebileceğiniz bisiklet bekliyorum

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.875
İsim
Hakan Engin
@Dagcılarkralı

Downhill ile hardtail(XC) arasında isen All Mountain alacaksın :)

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaş 16 bütçe 10.000 iyiymiş.Bayram harçlığı iyi olacak.Bisiklet konusunda pek tecrübeli görünmüyorsun ancak şunu diyeyim bu iki bisiklet de çöp.Sen bütçeyi 100.000 TL'ye çıkar eğer gerçek bir dh bisiklet istiyorsan.Bu iki bisiklet yetmez sana.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ban ya trek yada ktm olcak bi seçim yapın diye konu açtım paramı tartışın diye deil evet yaşım 16 ama ben oo para için 2yıl çalıştım

Tepki
5
İsim
americanbulldog
Bisiklet
Scott
bardağa boş tarafından bakmak bizim ülkede adettir maalesef :) @Dagcılarkralı sen sana gerekli olan cevapları al ve kendi kişisel süzgecinden geçir sonrada kendi kararını ver yaş ve para orantısı kadar da saçma bisey yok tecrübe ve yetenek yaşla bağlantılı değildir o nedenle bir insan kendi tecrübesi ve kendi ihtiyaçları doğrultusunda alabileceğinin en iyisini ve kalitelisini almak isteyebilir bu çok doğru ve yerinde bir düşüncedir sana bisiklette ve diğer yapacağın spor branşlarında ve hayatta başarılar dilerim

• Beğen
Tepkiler: BilalKorukcu
Tepki
5
İsim
americanbulldog
Bisiklet
Scott
@Dagcılarkralı bu iki bisiklet birbirinden farklı bu durumdan bağımsız olarak eğer bana sorarsan ben istanbul şehir içi ve haftasonları gittiğim hafif arazi şartlarından dolayı ktm i alirdim ama sen daha hard bir kullanım düşünüyorsun o yüzden fully bir ktm seçmen daha doğru ve yerinde olur bana kalırsa

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İşte Bisiklet :D Yorumlarınızı bekliyorum ? Saçma sapan yorum yapmayın lütfen

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
16 yasinda boyun gercekten yaklasik 2 metre varmi?

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bisikletle beraber bir fotografini yüklesene.:) Söyle güzel ikiliyi görelim. Bisikletinde bu arada hayirli olsun.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
ağır bi troll vakası bence :D 16 yaşında bütçe 10 bin yok daha neler :D
resimleride başka yerden almış :D
2 yıl çalışmış bide holdinglerinmi var

Malik altuntaş

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
b'Twin
Hayırlı olsun bende isterdim bu bisikleti ama bütçe el vermiyor ghost kato fs 3 alcam bu gidişle türkiyedemisin sen

Troll : D