Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trek fuel ex 5 Yardım

Konu, 'Downhill / Freeride' kısmında Fevzi Çakmak Tekirdağlı tarafından paylaşıldı.

1. Fevzi Çakmak Tekirdağlı

Fevzi Çakmak Tekirdağlı Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Değerli okurlar.

Ben downhill Yapıyorum ve bugun trek fuel ex 5 sipariş verdim 1 haftaya kadar gelecek trek fuel ex 5 hakkındakı bılgılerınızı paylasırsanız mudlu olurum :)

2. Özgür Tunalı

Özgür Tunalı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    ''Downhill yapıyorum'' u bence değiştirelim ''Trail yapıyorum'' olsun bunun adı. Çünki Trek Fuel EX 5 Trail bisikletidir.Yani bu bisiklet XC den biraz daha konforlu arazi sürüşleri yapmanı, patikalarda,teknik inişlerde daha kontrollü sürmeni, yokuş çıkabilmeni, inebilmeni yarım metreye kadar ufak yerlerden atlayabilmeni vs sağlar. Downhill bisikletleriyle arasında all mountain,enduro, freeride denen üç kategori var ki bu kategorileri ayırmakta kullanılan şey bisikletlerin amortisörlerinin çalışma mesafeleridir en başta.Uzun uzun anlatmıycam.Gerçek anlamda downhille başlamak istiyorsan bu yanlış bir seçim olmuş.Amortisörleri ön arka 200mm çalışan birşey almalıydın.Tabi bu durumda yokuş çıkmayı unutacaksın 20 kiloluk biskleti iteceksin tepeye kadar yeri gelince.Ama arazide tecrübesizim bu benim ilk dağ bisikletim olacak bisikleti aldım artık geri dönüş yok falan diyorsan yapacak birşey yok bu bisikleti kullanıp acemiliğini atacaksın gerçekte ne istediğine karar verip bisiklet dallarını tanırsın bu arada.Bisiklet sana yetmemeye başlayınca, gerçek tarzın oturunca elden çıkarıp başka birşeye geçersin.

İslam Gölge bunu beğendi.
  3. Murat.K

Murat.K Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Aynen katılıyorum, Fuel EX çok güzel bir bisiklet ancak DH amaçlı değil, esasında XC orientli bir trail bisikletidir.
    Eğer birden fazla bisikletin olacaksa, XC/singletrack trail için Fuel EX'i elinde tutarsın, downhill içinde bir Session alırsın..

Trek zaten kendi de çok güzel sınıflandırmış bisikletlerini:
    Fuel EX -> Singletrack trail , 130mm
    Remedy -> Technical trail , 150mm
    Slash -> Enduro , 160mm
    Session -> Downhill 200mm

İslam Gölge bunu beğendi.
  4. Fevzi Çakmak Tekirdağlı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Başlangıç için iyi oldugunu dusunuyorum . Benım arkadaslarım trek 4300 gibi bisikletlerle downhill yapıyor . 1 metrelik yerlerden atlıyor çamurlarda sürüyor ve rampalardan uçuş yapıyor hiç sorun cıkarmıyorlar benımkı neden cıkarsın diye düşünüyorum. Ama söylediklerinizi aklımın bır kenarına yazdım teşekkürler :)

5. Özgür Tunalı

Özgür Tunalı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Xc ile iniş yapmak downhill değildir.Ona xc teknik inişi denir, ona bakarsan senin bu mantığınla pinokyoyla toprak yoldan inersen oda downhill olur. O arkadaşının haddinden çok fazla zorladığı kadro birgün kırılıp garantiye girmeyecek yada kendisinin sakatlanmasına yol açacak ozaman demek istediğimi daha iyi anlayacaksın. Bence sen biraz daha araştırma yap.You tube da Uci downhill world cup yarışlarını falan izle ampul yanacak.

6. Fevzi Çakmak Tekirdağlı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Teşekkürler . Videoyu izledim ve bisikleti fazla zorlamayacagım. Önerileriniz için teşekkürler

7. şans topoğraf

şans topoğraf Kıdemli Üye

Seviye:
    Amacına uygun bir seçim olmamış fakat güzel bir bisiklet...Kadro açıları ve süspansiyon mesafesi downhill performansını düşürücek fakat bisikleti zorlasanda sorun çıkıcağını sanmıyorum.Sonuçta kaliteli bir trail bisiklet. Öyle 50cm-1 mt lik droplarda zıplamalarda vs kırılıcağını sanmam..Kırılması için 3-5 mt lik gapa flan takılman lazım oda tr de pek olmadığından yeterli olucağını düşünüyorum...güle güle kullan :)

8. Fevzi Çakmak Tekirdağlı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok güzel açıklama beklediğim de buydu kolayca tek amortisörlüler gibi kırılmayacak .

9. Fevzi Çakmak Tekirdağlı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Düşüncelerinizi esirgemeyin :)