Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trek ds mi fx mi?

Konu, 'Trek' kısmında Roux tarafından paylaşıldı.

1. Roux

Roux Cyclocross Lobisi Onursal Başkanı

Adı:
    Taha KK
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Yeni bir bisiklet alacaktım genellikle şehir içi yol katetmek için ve kısa mesafeli günübirlik turlar için. trek fx 7.3 ankara güngörler mağazasına gittim ve bayağı beğendim. Ama sonradan gördüğüm Trek ds modeli'de gözüme çarptı. Fiyatlar birbirlerine bayağı yakın olması da aklımı çeldi. Şimdi ben bu fx modelini alırsam ODTÜ de okuyorum mesela toprak rampa gördüğümde giremeyecek miyim? Dayanıklılığı nasıldır. Ds modellerindeki süspansiyon hangi aşamalarda farkını gösterir yardımcı olur musunuz?

2. edin

edin biciklom

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Toprağa da rampaya da girersin,tura da çıkarsın,yolda da akarsın, amortisörü özellikle şehirde hiç aramazsın. Forumda biraz araştırma yaparsan amortisörünü kitleyip yıllarca hiç açmayanlar var. 1.5 yıl Fx 7.0 kullanmış biri olarak Fx serisini çok tavsiye ederim. Umarım Ds serisi kullanmış biri de kendi tecrübelerini paylaşır da daha kolay karşılaştırma yapabilirsin.

Barış TURAN bunu beğendi.
  3. Uras Cumhuriyet

Uras Cumhuriyet Aktif Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Girersin, hatta ozellikle de gidersin. Bir de eldiven alirsan , surus konforun mukkemmel olmaz ama yeterli olur.

Telefondan yaziyorum. Hatalar icin ozur dilerim.

4. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    DS serisi biraz daha bozuk yollara elverişli bir model FX asfalt odaklı bir model ama bu toprağa, bozuk yola girmeyeceği anlamına gelmiyor. Sadece DS modeline göre daha konforsuz olacaktır.

5. Roux

Adı:
    Taha KK
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    DS kullanan arkadaşlar yorum atmamış:) Bugün tekrardan gittim mağazaya yanyana koydum uzun uzun baktım sağını solunu kurcaladım bi tur atayım dedim izin vermediler:D ama fx 7.3 yerine 7.4 üstünde karar kıldım. 2015 model mavi renk olacak. Yarın gidip teslim alıcam arkadaşlar. En ağır yapcağım manevra 50 adımlık falan merdivenden inmek türü bişey olacağı için fx rahatlıkla kaldırabilir izlenimi verdi

6. mustafa ç

mustafa ç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    toprak yol patika vs. kısa mesafeler için idare edersin ama fx serisi genel itibariyle asfaltta kullanmak için yapılmış. kendin tecrübe ettiğinde de göreceksin, asfaltta akan bisikletin toprakta gitmek istemeyecek;) şimdiden hayırlı olsun

7. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Taha benimde fx7.5'im var, memnunum seninde menun kalacağını umuyorum iyi günlerde kullan. :)

Roux bunu beğendi.
  8. ÇEVİK

ÇEVİK Euzübillahimineşşeytanirracim

Adı:
    Volkan Ç.
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Fx i toprak yolda kullanmanı pek tavsiye etmem belki dış lastiklerini biraz dişli yaparsan toprak yol için daha uygun olabilir.

9. Roux

Adı:
    Taha KK
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    teşekkür ederim cüneyt hocam, bu başlığı unutmuşum geç cevap oldu kusura bakmayın:)

cyclocross lastiklere bir göz attım ama 1000+ km yol katettim çamurlu kaygan araziye girip salvo ata ata ilerlediğim bile oldu ama bana mısın demedi. galiba değişmeye gerek kalmayacak :)

..........

10. Yasin Görcü

Yasin Görcü Üye

Seviye:
    ds kullanan biri olarak lastik secimlerine göre fx konforonu asfaltta da sağlar, yine lastik secimine göre arazide de üzmez.şahsen ben ds 8.4 ümden cok memnunum.:rolleyes:

Emre Yönlüer bunu beğendi.
  11. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben de çok memnunum :in: süper bişey :alkis: Ayrıca iyi ki 2014 model almışım çünkü 2015 lerde vites donanımı daha düşük :eek:

12. Zfr

Zfr Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Turcular neden DS yerine FX tercih eder? formu gereği FX fitness için DS ise cross. MTB'den tura çevirenler çok fazla ama kimse yol'u tura çevirmiyor, yani mtb bir uçta yol diğer uçta dersek FX yola, DS ise mtbe daha yakın tarafta. İthalatçının FX'i daha fazla getirmesinden dolayı oluştruduğu yapay bir trend gibi geliyor bana. Sportif veya ulaşım maksatlı olarak birinin FX'e yönelmesi çok mantıklı ama tur maksatlı birisi neden FX alır DS yerine? İtiraz maksatlı değil öğrenmek için soruyorum, alacak olanlar için daha iyi bir yönlendirme olur, mesela ben istediğim şeyleri sıralıyorum DS daha yakın geliyor ama adamlar FX'lerle geziyor memleketi, that's a confusion.

13. serdar k

serdar k Bize her yer 61

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    :ssrtcbya::aglyrmngaa::acpsnr: