Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

trek ds 8.2

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında gence ak tarafından paylaşıldı.

1. gence ak

gence ak Yeni Üye

arkadaşlar merhaba,

bugün satıcıda boyuma uygun bir 20' trek ds 8.2 denedim. halihazırda bende bana küçük olan orta boy bir kron xc 1000 var.
    TREK in ergonomik kadrosu oldukça hoşuma gitti. fakat üzerindeki vites takımları kronun alivio setinden bile düşük altus, tourney set. vites geçişlerini belki gerçekten, belki ön yargılı olmamdan çok akıcı bulmadım. bu uzun vadede beni rahatsız eder mi? ya da ikinci el daha yüksek setli bir bisiklet mi araştırsam? tecrübelerinize bağlı yönlendirmelerinizi bekliyorum.

2. gence ak

gence ak Yeni Üye

önerebileceğiniz başka bisikletler olabilir :) bütçe 1900 TL civarında.

3. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Zaten doğruyu bulmuş Trek ds 8.2 denemişsiniz....Trek de kalın ve alın yahut 8.3-8.4-vs bakın derim.

4. Yasin Görcü

Yasin Görcü Üye

Seviye:
    Merhaba trek ds 8.4 kullanıcısıyım ve evet 8.2 vites sistemi baya düşük ama ilerde yükseltirim diyorsanız biraz kasıp hemen 8.4 alıp en azından daha üst seviye sistemi uzun süre aratmayan bir bisikletiniz olur.bu arada 8.2 yi kaça almayı düşünüyorsunuz?

5. gence ak

gence ak Yeni Üye

trek 8.2 fiyatı şu anda 590 avro. malum kur durumlarından dolayı en ufak bir fiyat farkı bisikletin türk lirası bedelini uçuruyor. bu arada scott sportster X50 nasıl bir bisiklettir? o da bu fiyatlara alınabiliyor. kadro ergonomisi açısından birinin diğerine üstünlüğü var mı?

6. Yasin Görcü

Yasin Görcü Üye

Seviye:
    Her bisikletin kadro acıları aynı değildir Scott başka trek baska bisiklettir. Kalite olarak bişey diyemem sonuçta kendilerini kanıtlamış bisikletlerdir.scott kullanan bir arkadaş yardımcı olursa iyi olur sizin için

7. gence ak

gence ak Yeni Üye

ikisinin kadro yapılarını fotoşopta karşılaştırdım. ben çok yatarak bisiklet sürmekten hoşlanan biri değilim. Yaptığım görsel analize göre trek ds8.2, scott'a göre daha uzun bir bisiklet ve gidonu çok daha yukarıda olduğu için daha rahat göründü bana.

8. Candeniz ÖZCAN

Candeniz ÖZCAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Trek 8.3 kullanicisiyim gayet memnunum ama soyle birsey var 8.2 yerine yine trek in fx serisinin daha ust modellerine bir goz atmanizi tavsiye ederim

9. gence ak

gence ak Yeni Üye

fx serisine de bakacağım. aslında ds serisini çok beğendim. Ama işte üzerindeki set beni düşündürüyor. ama ne kadar ekmek o kadar köfte yapacak bir şey yok.